Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Да не почнал да се дрогира овој реина..?:kesa::kesa:
Изгледа...:pos: , мие имамо само две изгубени на Емирати и тоа не од никој од големата четворка а и таке ќе остане :)
 
Член од
29 април 2008
Мислења
164
Поени од реакции
1
...Венгер тргнува по пато и мексес...за пато не ми се верува да дојде али мексес би можел...информацииве се од македонски спорт и според мене делуваат само како шпекулации...
И јас мислам дека е така,Пато нема да го продадат,а за Мексес веќе од поодамна имам прочитано дека има договорено со Милан и од Јануари почнува со нив......

П.С. иначе се наоѓам во Италија,а овде од пред месец дена се зборува за ова што го пишав
Сепак,дај боже да можеме некако да го збришиме пред нив,сепак Мексес е Французин,нели...???
се надевам знаете што мислев со ова последново...

Arsenal ke se pojacuva i ke vidime posle januari ke zborime za jacinata na arsenal!!!
tuka treba da go velicite klubot a ne da zborite protiv nego,za toa idete na forumot na vasite klubovi za koi si navivate!!!!!!!!!!!!!!!!
KLUBOT SE BODRI I PODRZUVA KOGA MU E NAJTESKO!!!!!

ova se odnesuvase za onie na prvite stranici koisto go kritikuvaa Arsenal.Inaku slusam spekulacii deka Wenger ke go kupuva Gervinho od Le Mans.
Како прво добре дојде во клубов....а за критиките не секирај се сите си имаат право да си искажат свое мислење,а верувај ми инаку на сите овде АРСЕНАЛ ни е во срцето....поззззззззз:helou:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
496
Поени од реакции
27
И јас мислам дека е така,Пато нема да го продадат,а за Мексес веќе од поодамна имам прочитано дека има договорено со Милан и од Јануари почнува со нив......

П.С. иначе се наоѓам во Италија,а овде од пред месец дена се зборува за ова што го пишав
За пато во право си...али за мексес мислам дека си се збунил..мексес нема договорено со никој и има изјавено дека сон му е да игра во Премиер лига и тоа во арсенал..а милан веќе договори со тиаго силва така да нема да има потреба од нов одбрамбен играч .Го пратам овој фудбалер поодамна уште кога играше за оксер...и мислам дека добро би ни дошол..сега останува на нас да му го оствариме сонот...:toe:доколку рома дозволи....поззз
 
Член од
14 февруари 2008
Мислења
1.010
Поени од реакции
12
Arsenal ke se pojacuva i ke vidime posle januari ke zborime za jacinata na arsenal!!!
tuka treba da go velicite klubot a ne da zborite protiv nego,za toa idete na forumot na vasite klubovi za koi si navivate!!!!!!!!!!!!!!!!
KLUBOT SE BODRI I PODRZUVA KOGA MU E NAJTESKO!!!!!

ova se odnesuvase za onie na prvite stranici koisto go kritikuvaa Arsenal.Inaku slusam spekulacii deka Wenger ke go kupuva Gervinho od Le Mans.
Prv pat doagjas tuka i odma ni kazuvas sto treba da zborime, ebate nekultura.:devil1:

btw Gallas najverojaatno ke si zamine vo Januari.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
496
Поени од реакции
27
Prv pat doagjas tuka i odma ni kazuvas sto treba da zborime, ebate nekultura.:devil1:

btw Gallas najverojaatno ke si zamine vo Januari.
Ако го земеме мексес нека си оди слободно галас..не дека не е добар али и онака направи премногу проблеми а и годините го стигаат така да со неговото заминување ке ослободи место за помладите (џуру) а и со тие пари ке може да се засилиме...
 
Член од
29 април 2008
Мислења
164
Поени од реакции
1
За пато во право си...али за мексес мислам дека си се збунил..мексес нема договорено со никој и има изјавено дека сон му е да игра во Премиер лига и тоа во арсенал..а милан веќе договори со тиаго силва така да нема да има потреба од нов одбрамбен играч .Го пратам овој фудбалер поодамна уште кога играше за оксер...и мислам дека добро би ни дошол..сега останува на нас да му го оствариме сонот...:toe:доколку рома дозволи....поззз

Многу убаво знам што прочитав,не реков дека е и официјално,ама такви шпекулации имаше овде,дури се пишуваше дека е сигурно неговото доаѓање во Милан...но сепак нема уште ништо официјално,па се надевам на негово доаѓање...
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
Ако го земеме мексес нека си оди слободно галас..не дека не е добар али и онака направи премногу проблеми а и годините го стигаат така да со неговото заминување ке ослободи место за помладите (џуру) а и со тие пари ке може да се засилиме...
Со своите изјави во јавноста Галас сам си ја отвори вратата која што води надвор од клубот. Со самото негово присуство ствара негативна атмосфера во клубот и мислам дека ја нема почитта на другите фудбалери.
Од друга страна тој е фудбалер со огромни квалитети, но Венгер треба да пресуди во корист на клубот.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
496
Поени од реакции
27
Многу убаво знам што прочитав,не реков дека е и официјално,ама такви шпекулации имаше овде,дури се пишуваше дека е сигурно неговото доаѓање во Милан...но сепак нема уште ништо официјално,па се надевам на негово доаѓање...
Ok нема смисла да се караме добро си прочитал али само шпекулации се тоа...проста логика тиаго силва потпиша вчера за милан....па мислам дека и ако биле заинтересирани милан сега се откажале....:wink:..сеа нашиве нека дадат понуда...:vozbud:..позззз:smir:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Ако мериме дали Алекс или Мексес... мислам дека подобра опција ке биде да се сврти кон Алекс. По подолго време отсуство, оваа со Вест Хем му беше прва утакмица. Изигра одлично, во напад направи неколку добри шанси со глава, а и во одбрана изигра супер, а + фактот што игра во Англија и еве е прилагоден. Мексес е просечен играч според мене, да не кажам и подоле од тоа. Игра во италија, и знак пражалник е како ке се прилагоди од две скрос различни лиги.
Но... ако гледаме така тука требаше да го спомнете и Агер. Што го гледам како најидеална опција доколку Галас замине.. моментално е во преговоди со некои екипи што во јануари најверојатно ке го напушти ливерпул.
Ајде на ред е и Арсенал! :wink:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
496
Поени од реакции
27
Ако мериме дали Алекс или Мексес... мислам дека подобра опција ке биде да се сврти кон Алекс. По подолго време отсуство, оваа со Вест Хем му беше прва утакмица. Изигра одлично, во напад направи неколку добри шанси со глава, а и во одбрана изигра супер, а + фактот што игра во Англија и еве е прилагоден. Мексес е просечен играч според мене, да не кажам и подоле од тоа. Игра во италија, и знак пражалник е како ке се прилагоди од две скрос различни лиги.
Но... ако гледаме така тука требаше да го спомнете и Агер. Што го гледам како најидеална опција доколку Галас замине.. моментално е во преговоди со некои екипи што во јануари најверојатно ке го напушти ливерпул.
Ајде на ред е и Арсенал! :wink:
Плановиве ти се добри само невозможни...како прво нема шанси да ги земеме ни алекс ни агер затоа што играат во Челзи и Ливерпул и тешко би се согласиле да ги продадат и доколку би го направиле тоа сигурно не би ги продале во англија со што би ги појачале противниците...ако споредуваш така и алекс дојде од холандска лига која за мене е рамна на нула катастрофа лига у која има 3 квалитетни клуба па се прилагоди во англија (според тебе)за мене има у англија милион дефанзифци боље од него али тоа си е твое мислење мексес да би бил подпросечен играч не би бил еден од најбараните дефанзифци во европа
 
Член од
29 април 2008
Мислења
164
Поени од реакции
1
Ако мериме дали Алекс или Мексес... мислам дека подобра опција ке биде да се сврти кон Алекс. По подолго време отсуство, оваа со Вест Хем му беше прва утакмица. Изигра одлично, во напад направи неколку добри шанси со глава, а и во одбрана изигра супер, а + фактот што игра во Англија и еве е прилагоден. Мексес е просечен играч според мене, да не кажам и подоле од тоа. Игра во италија, и знак пражалник е како ке се прилагоди од две скрос различни лиги.
Но... ако гледаме така тука требаше да го спомнете и Агер. Што го гледам како најидеална опција доколку Галас замине.. моментално е во преговоди со некои екипи што во јануари најверојатно ке го напушти ливерпул.
Ајде на ред е и Арсенал! :wink:
Па види вака Зоки,и јас мислам дека така би било подобро,само засега за Алекс изгледа се заинтересирани само ПСВ и Панатинаикос,а Мексес е француз и мислам дека би пробал Венгер да го доведе,а за тоа дека е просечен играч и во потполност те поддржувам и мене некако не ми се допаѓа многу како играч,некако многу киксови прави,а Алекс е многу добра опција ,за Агер не знам што да кажам вистина е добар ама дали мислите дека и Челзи и Ливерпул би ни продале некој нивни добар играч,а ние сме сепак потенцијални кандидати за титула и нивни големи ривали,камо среќа да можеме да земеме некого од нив,ама многу не се надевам...
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20

worca

Get well soon....
Член од
19 февруари 2008
Мислења
740
Поени од реакции
15
Си читал,ама не си разбрал..=)
Точно е за тоа дека ке дојде Ivan Gazidis,но од каде тоа дека Нина го донесе?
Пишува дека Нина дека не е член на одборот и дека може и да ги продаде нејзините акции:nesum:
Дали Усманов ке дојде до нејзините акции и ке стане доминантен акционер во Арсенал?
Јас разбрав ама изгледа дека ти не....како можи да не е член на одборот ако има 15 посто од акциите...Не биди глуп...сите кои имаат мнозинство од акциите се членови на одборот....И сега нивно е дали ке се вклучуваат во одборите и одклуките или не....го имам тој случај дома,затоа молим те....:)....А за тоа дека Нина инсиситарше на негово доагање, ке видите од 15-20 јануари, кога ке излези со соопштение дека му ги продава акциите на Усманов....Сигурно дека Усманов ке влези, и ве молам немојте со тоа дека ке го избрка Венгер, само ке мора да се покажи подобро и да освојува почестичо а не еднаш на 10 години....Сепак јас сум за да дојде, и мислам дека ке биди подобро...Позззззз

Bay the way.....честито 600-та страница....
 
Член од
14 февруари 2008
Мислења
1.010
Поени од реакции
12
Јас разбрав ама изгледа дека ти не....како можи да не е член на одборот ако има 15 посто од акциите...Не биди глуп...сите кои имаат мнозинство од акциите се членови на одборот....И сега нивно е дали ке се вклучуваат во одборите и одклуките или не....го имам тој случај дома,затоа молим те....:)....А за тоа дека Нина инсиситарше на негово доагање, ке видите од 15-20 јануари, кога ке излези со соопштение дека му ги продава акциите на Усманов....Сигурно дека Усманов ке влези, и ве молам немојте со тоа дека ке го избрка Венгер, само ке мора да се покажи подобро и да освојува почестичо а не еднаш на 10 години....Сепак јас сум за да дојде, и мислам дека ке биди подобро...Позззззз

Bay the way.....честито 600-та страница....
Ako pravi dobro za timot zosto da ne dojde Usmanov. :toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom