Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 декември 2008
Мислења
20
Поени од реакции
1
Како и да е, треба да му веруваме на Венгер он знае што прави... А за купување мислам дека не би било лошо да се купи ако не повеќе барем еден добар дефанзивец... Венгер може да си продолжи со истиот состав само мора да ја зајакнеме клупата (во дефанзивна смисла)...
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Како и да е, треба да му веруваме на Венгер он знае што прави... А за купување мислам дека не би било лошо да се купи ако не повеќе барем еден добар дефанзивец... Венгер може да си продолжи со истиот состав само мора да ја зајакнеме клупата (во дефанзивна смисла)...
супер би било ако донесе некој за на местото на Сонг и Бендтнер па они можат да ја засилат клипата :pipi:
ајдеее идеме на победа со бороу иако се многу тешки за нас од онаа сензационална победа со 7-1 :pipi::pipi:
:salut:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Оф леле :tapp: ....тераме со истиот состав и напролет... ццц
Arsene knows :toe:
Aман.......не е можно,не можам да поверувам,мора да земе барем едно засилување,зарем уште истата песна ќе ја тераме,до кога ли...???
Не,не и не......не можам да се помирам со ова,мислам дека ја кажа најголемата глупост досега...дај боже да грешам,ама...!!!!!!!:nerv: :zid:



Уште зборот не доречен.....и AW ме демантира,хехехе!!!!!!!!!
Абе тој не рече дека нема да земе. Него дека не сака да одговара на трансфер прашања, пошто причината беше наведена.
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
Прочитав некаде дека Сендерос се враќа од Милан. Не ми е константен овој фудбалер и изјавите не му беа на место кога отиде во Милан, но да му веруваме на Венгер.

А за изјавата на Венгер, го изјавил тоа само да не се ствара притисок од медиумите. Сигурен сум дека ќе има засилувања во Јануари.

Две години немаме победа против Мидлсбро се надевам дека нема да продолжи ова вака. По победата од 7 - 0 следуваше казна. Време е повторно “да се испукаме“ во нивна мрежа.

Можен состав:


------------------Алмунија--------------------


Сања------Галас-------Силвестер------Клиши


Ебуе------Фабрегас-----Сонг-------Денилсон


----------Адебајор-----Ван Перси------------
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
А за изјавата на Венгер, го изјавил тоа само да не се ствара притисок од медиумите. Сигурен сум дека ќе има засилувања во Јануари.
Абе во ред од негова страна ако е стварно тоа причината(медиумите) ,ама некако ми врти во муабетот...демек вака-така ,да не брзаме ,ке видиме ,не велам ни "не" ни "да" околу трансфер ,ако речам вака ,ако речам така...дај Боже да е тоа ,како што изјави тој ,да не се ствара притисок...којзнае
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Прочитав некаде дека Сендерос се враќа од Милан. Не ми е константен овој фудбалер и изјавите не му беа на место кога отиде во Милан, но да му веруваме на Венгер.

А за изјавата на Венгер, го изјавил тоа само да не се ствара притисок од медиумите. Сигурен сум дека ќе има засилувања во Јануари.

Две години немаме победа против Мидлсбро се надевам дека нема да продолжи ова вака. По победата од 7 - 0 следуваше казна. Време е повторно “да се испукаме“ во нивна мрежа.

Можен состав:


------------------Алмунија--------------------


Сања------Галас-------Силвестер------Клиши


Ебуе------Фабрегас-----Сонг-------Денилсон


----------Адебајор-----Ван Перси------------
само Сендерос нек не се враќа :tapp::tapp:
тој не ни треба ама баш ич
а тимов за денес е солиден и добро е што и сања е назад во тимот :helou:
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Почиња...:tv:
- Играмо без крила уствари Диаби и Денилсон играа лево и десно...:tapp:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
adeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
gooool
goool
ajdee uste edennn seaaaaaa :vozbud::vozbud:
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Браво Аде :zver: ...ваке треба само да продужимо имамо игра и сеа уште некое голче...:icon_lol:
 
Член од
29 април 2008
Мислења
164
Поени од реакции
1
Супер..... браво Аде,а некој да ми даде некој стрим ако може,а????:helou:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
После немој некој да каже зашто Сонг заслужува првотимски статус. :tapp:
Иначе имам чуство дека ке тепаме 1-3.
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
20
Поени од реакции
1
абе оној алиадиер мамето негово... демек еве се инспирирам против тие што мислеа дека не сум доволно добар да бидам во нивниот тим... ама мислам дека Аде ке дае уште некој гол!!! GOOOOOOOOO Gunners!!!
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Не многу слаба ама не и многу добро прво полувреме...:toe:
- инавме некој играчи што изграја многу слабо како што беше Сонг кој не даде ниеден добар пас а пак Денилсон ич не потрча некако многу тромаво ми играше...:raz:
- Почна натпреварот со притисок на Боро кој само ги тепаја нашите играчи и во 5-та минута имаја шанса преку корнер во кој Аде за малце ќе постигнеше гол по што се искина ос смеење...:tapp: но после 10-та минута се ,,здивевмо,, и почнавмо и мие малце да ги тепамо противничките играчи по кој напраевмо некој добри шансе и преку корнер постигнавмо гол, после голот продуживмо со добрата игра ама никако да имаме некоја добра шасна за гол по што во една контра со глава Аладиер постигна со глава гол, и после примениот гол некако спалсна таа добра игра и имавмо една многу добра шасна на крајот на полувремето во која РвП не ја зафати добро топката со пета...:tapp: сеа во второ полувреме очекуем да продужимо со играта и да постигнемо гол ама под итно да се смена Донг и Денислон...:helou:
 
Член од
29 април 2008
Мислења
164
Поени од реакции
1
само што успеав да најдам добар стрим беше веќе 45 мин,немам А1 бидејќи сум во странство,ЗЕУС фала ти на стримовиве.....ајде белким второ полувреме ќе биде подобро:helou:!!!!!!!!!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom