Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Aj jadite vie jadite ama moze na Arsenal za made da im se fatite

Ako nekoj klub igra podobar fudbal za oko neka mi se javi.
Ne bidite konji da mu se pljuknam ova e arsenal site igraa kao 1 a ne kako man utd koj ako ne im e kiki nisto nepraat
Eve go najdobriot odgovor vo vrska so Arsenal, bravo druze..Iskrenosta ja cenam!:helou:
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
534
BRAVO MAJSTORE take neka se java ke im go otaem brojov ako sakaa :pos2:
ARSENAL NAJAKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
Најдобро е Ван Перси да остане а Адебајор да си оди па Ван Перси ке може да покаже шо знае[/qu

:nenene::nenene::nenene:
што се однесува до мене јас мислам дека не си во право
затоа што и неможе Р.В.П. баш најдобро да го замени Аде
јас мислам дека не се ист тип на играчи и неможе никој да каже туку така (еј па нека си оди Аде бе Р.В.П. е тука ) не ме зезај
таков играч ко Аде мн тешко се наоѓа
дечкото е КЛАСА


ај позЗ
RvP - ( igracot sto najmnogu go sakam ) sekoj negov gol e remel delo , nikogas nema postignato "ist gol" brz , tehnicen do nemaj kade ( vo prvite 5 vi premier ) sut bomba , fan od malecok ...krilo , levo - desno , najisturen napagac , zad najistureniot ...
a ade e druga prikazna :)

pozZ
 
Член од
14 февруари 2008
Мислења
1.010
Поени од реакции
12
RvP - ( igracot sto najmnogu go sakam ) sekoj negov gol e remel delo , nikogas nema postignato "ist gol" brz , tehnicen do nemaj kade ( vo prvite 5 vi premier ) sut bomba , fan od malecok ...krilo , levo - desno , najisturen napagac , zad najistureniot ...
a ade e druga prikazna :)

pozZ
Tocno Sonne RVP mi e omilen igrac. A Ade e druga prikazna sprotivna ovaa na @nel.
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.829
Поени од реакции
487
ne mozis da kazite deka RvP moze da go zameni Ade oti dobro znaeme deka RvP eve poslednite 2 sezoni postojani se maci od povreda koga i da se oporave pa za rok od 4/5 utakmici e povreden , za razlika od Adebayor koj a odigra celata sezona, zatoa neka si ostane Ade pa vo spicot on i RvP neka si bidat . PozZz
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.266
Поени од реакции
41.787
Ma нека го продадат гадот ( Адебајор ) , од самобендисани типови како него набилдани со егоманијакалност ми се гади ( заборава дека Арсенал го донесе на нивото кое е денес ) , убеден сум дека ке бидат многу подобар тим без него , средината им е една од најдобрите и најперспективните во светот , набилдана со искуство од претходната сезона , ке се земе некој напаѓач со парите од Адебајор ( типувам на Хунтелар ) , Ван Перси се враќа ( пола сезона им беше повреден ) , треба да му се даде статус на првотимец на Тео , докажа дека вреди минатата сезона ( сетете се со Ливерпул што направи ) , двата гола против Бирмингем и тн и тн .
Се што фали е константност а оваа сезона би требало да ја имаат , истата грешка не верувам дека по втор пат ке ја направат .

А тоа дека Ван Перси може да го замени Адебајор , тешко , типот е полушпиц , знае да изигра и како лево крило по потреба , потребен е некој класичен напаѓач напред , а веќе кажав , како идеално решение гледам во Хунтелар .
 

worca

Get well soon....
Член од
19 февруари 2008
Мислења
740
Поени од реакции
15
Nema veze

Mancester nema takov igarc kako Ade pa vidi gi sho praat....Nema veze....Ako ovaa sezona Ade ne si odi nishto ne pravime....poarno neka si odi oti 75% od navivacite veke ne go sakaat....Pa Wenger ke najdi nekoj.....pr...Huntelar ili ona mladoto od River Plata...A za RVP nema maz....Ade e kako Kanu, sho beshe....dade 50 gola za 2 sezoni i posle go nemashe nigde drugite 5 sezoni....i zato zamina....Ade ne e igrac da mozi da igra 7-8 sezoni na nivo....kako Henry ili Bergkamp ili Pires....sigurno gi pamtite legendite.....pozzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
 

worca

Get well soon....
Член од
19 февруари 2008
Мислења
740
Поени од реакции
15
I jas

I jas bato mislam isto....tipuvam na Klaaus ama ke vidime....deckoto saka da igra so Totti vo Roma....A sega eve citam za Frings, Werder prifatil ponuda od 17.000.000 ze nego od Arsenal, ama ne e oficijalno...ako e vistina e super....ama ke objavlele posle 19 00.....oficijalno....e sega ke vidime....i mora da se zemi nekoj za Flamini....ke vidime....go imame Ramsey....a kako da go zaboravivte Carlos Vella....odete na Youtube.com.....zirnete nekoe klipce....ke vidime deka ne e za potcenuvanje....tipceto....tipuvam deka Arsenal zaedno so Liverpool konecno ke se borat za titulata kako 2001/02....beshe mislam ili 2000/01...a Man. Utd. ima narushena atmosfera, i ne veruvam deka ke napravat neshto poveke....Tipuvam vrakanje na Newcastle na vrvot, a Chelsea ke vidime....Deluva ubedlivo so Liuz ama teshko...Wenger i Alex se stari lisici i Raffa e tuka....I Keegan....ke bidi interesno fantasticna sezona....pozzzzzzzzzzzzzz do site....Arsenal the best!!!
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Р. Ван Перси не е стандарден играч. Секоја сезона е повреден и не игра половина сезона а на преостанатите натпревари е недоволно подготвен и неможе да го даде максимумот. Се надевам дека конечно го надминал проблемот со проблематичната нога. Сепак, неможеме да се потпреме на таков играч.

Сезоната ке ја почне фантастично, ке биде најдобар стрелец во лигата. И одеднаш, сам ке се повреди и отиде јабана.
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.829
Поени од реакции
487
Р. Ван Перси не е стандарден играч. Секоја сезона е повреден и не игра половина сезона а на преостанатите натпревари е недоволно подготвен и неможе да го даде максимумот. Се надевам дека конечно го надминал проблемот со проблематичната нога. Сепак, неможеме да се потпреме на таков играч.

Сезоната ке ја почне фантастично, ке биде најдобар стрелец во лигата. И одеднаш, сам ке се повреди и отиде јабана.
Tuka si vo pravo za toa ja Zboram Ade treba da ostane
 

fearless

in Arsenal we trust!
Член од
5 јануари 2008
Мислења
1.193
Поени од реакции
185
abe djabe zborime koj treba koj ne ostajte go venger neka si naprai timce i ke cekame tituli....:vozbud: lele edvaj cekam da pocne ej 16 avgust merak:pos2:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.472
Поени од реакции
68.824
So vakov tim mozeme samo za opstanok da se borime. Realno sezonava sme duduci i cetvrto mesto ke bide premija
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
849
Поени од реакции
40
Во Арсенал пристигнала понуда за Сендерос.Њукасл понудил сега за сега 4милиони,а кој понуди 6милиони Сендерос оди.Иако не сум фан на Арсенал сепак ова што го прави Арсенал и Венгер воопшто не е во ред.Со кои играчи планира да игра и да се носи во добрата Премиер лига ни јас самиот не знам:)pooz
 
Член од
9 февруари 2008
Мислења
211
Поени од реакции
7
Da kupime uste 2 iskusni igraci i mozeme da se borime za titula.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom