Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Кога не можеме против екипи кои играат затворен фудбал, тогаш во натпревари „да се биде или не“ кога противникот се отвара и оди на победа имаме шанси. Вака во Премиер лига кога некој оди на нерешено се докажа многупати дека тешко ни оди. :jaj: Неможеме да ја пробиеме одбраната од 11 фудбалери плус судијата на нивна страна. :toe:
Астон вила е за пофалби. Не се бранеше, кога поведе мислев дека ке се затворат али направија обратно.. И да.. ако си голем клуб, ке треба да знаеш да ја пробиеш и таа екипа што игра затворен фудбал.

Стоук мислиш не играше затворен фудбал против МанУре а?

Ако Венгер не најде решение за ова, никогаш нема да освоиме титула.
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
Заебавајтесе вие :)

Немаме тим за титула верувајте! Еднаш тепаш, еднаш губиш.. нема така титула!

Ливерпул, Челзи, Манчестер нема да можеме со нив годинава. Џабе ние ако го тепаме Манчестер, а губиме од Астон Вила следната. И нее ова само еден лош ден, ова е проблем кој во иднина треба да се реши. Едноставно нема стабилен тим.

Би бил задоволен и со 4-место.
А еве и нашите конкуренти ги декласираа нивните противници. :nenene:
 

king24

Pirat
Член од
8 ноември 2007
Мислења
147
Поени од реакции
2
Што е овај срам што ни го приредуваат. Или Венгер планира да оди во друга екипа или пак од директорите на клубот сакаат да го истераат друга опција незнам.
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
Астон вила е за пофалби. Не се бранеше, кога поведе мислев дека ке се затворат али направија обратно.. И да.. ако си голем клуб, ке треба да знаеш да ја пробиеш и таа екипа што игра затворен фудбал.

Стоук мислиш не играше затворен фудбал против МанУре а?

Ако Венгер не најде решение за ова, никогаш нема да освоиме титула.
Оваа сезона е поинаква од минатата. Последниве натпревари не ја играме нашата препознатлива лига што е многу лошо. Лани Арсенал знаеше да растури, до одредено ниво, а оваа некако ја нема препознатливата игра. Фали Фламини многу, а во одреден дел и Хлеб. :pipi:
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.701
Поени од реакции
9.375
Многу бледо издание,искрено.Како што игравте против нас,така треба и против другите ако сакате титула.Ама тоа е,сезоната е долга и ништо не се знае.
 
Член од
14 февруари 2008
Мислења
1.010
Поени од реакции
12
Ali kako se ufilma cel tim od navivaci do igraci posle pobedata so junajted i wigan cudo nesto. Tolku glupaci ima sto zaboravaat na slabostite na timot i samo po 1 ili 2 podobri utakmici ovoj e :zver: toj :zver:
Nemozes da bides zver ako gubis od Fulham,Hull,Stoke,Aston Villa i uste nesi ni na pola sezona.
Zakljuckot e deka na timot mu treba iskustvo ,znaci Arsen treba da kupi nekoj igrac(i) ili i ovaa sezona ke bideme 3ti-4ti.
NAJtragicno ke bide ako na leto si zamine nekoj od klucnite igraci so toa pagja vo voda negovata "izgradba na timot za vo idnina".
Apsurdno e da gradis tim za idnina a da ja batalis segasnosta i zgora na toa ne gledam kako go gradi timot za idnina ako sekoja godina prodava klucni igraci.:toe:
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
Со здравје нека си го носат...несериозност,неагилност,неорганизираност, недисциплина,...то е то ...Фабрегас волку лоши пасови нема направено цела негова кариера-тотално се разочарав од него...абе да неможат да ја поминат половината првото пол. еееееееееееј резили... :tapp: :kesa: better luck next year
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
Лош резултат....
Дали е време Фабрегас да оди на клупа???, у последно време игра многу слабо, како да се спрема за некој трансфер тој, ќе сјебе работа.
 
G

Gray Foxx

Гостин
Лош резултат....
Дали е време Фабрегас да оди на клупа???, у последно време игра многу слабо, како да се спрема за некој трансфер тој, ќе сјебе работа.
Па нејќе детето да се бори секоја сезона за максимум трето место и кога на крај ке заличи Арсенал на шампионски тим да му ги продадат соиграчите. Не е глуп.
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
Па нејќе детето да се бори секоја сезона за максимум трето место и кога на крај ке заличи Арсенал на шампионски тим да му ги продадат соиграчите. Не е глуп.
И ти си во право :tapp:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Па нејќе детето да се бори секоја сезона за максимум трето место и кога на крај ке заличи Арсенал на шампионски тим да му ги продадат соиграчите. Не е глуп.
Абе мавнисе од тука кретену глупав! Сега најде да ми јадеш бурек, кај беше минатата недела? Педерче ниедно.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom