Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Бендтнееееееееееееер тоа зверу! Едноставно респект за дечково, а и за Сонне да не заборавам, за нашата легенда на овој ФОРУМ!

Ааааааааааааааааааа:zver::zver::zver::zver:

Честитки за Аснтон Вила.
 
G

Gray Foxx

Гостин
Citam komentari od tipot "Gledate li kakva razlika napravi Adebayor koga vleze vo igra??" Epa poloso od Bendtner ne ni moze da izigra pa plus toa i odmoren, AMA toa NEznaci deka e mnogu dobar igrac.

A Denilson e tapa cela sezona, od pocetok e najslab igrac zemeno vo prosek po sekoja utakmica, ednostavno deckovo nema kvaliteti kakvi sto mu treba na Arsenal.

Fabregas nee vo forma a znaeme deka e dobar igrac.

Silvestre e za rezerva ne za prv tim, dovolno mu bea nekolku utakmici starter i trebase Toure da si igra od pocetok.

Almunia ne e prvoklasen golman.

Gallas ne e ni jak defanzivec ni dobar lider.

Walcott znae samo da trca nisto drugo.

Nedovolno izgraden tim i psihicki i fizicki bez potrebno iskustvo za osvojuvanje titula.
Конечно се освести некој. Само за Волкот не се сложувам, добро е детето. Не може да тепаш со Манчестер и следната да ја изгубиш ДОМА. Шампион не праи така.
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
Бендтнееееееееееееер тоа зверу! Едноставно респект за дечково, а и за Сонне да не заборавам, за нашата легенда на овој ФОРУМ!

Ааааааааааааааааааа:zver::zver::zver::zver:

Честитки за Аснтон Вила.
Па и не изигра толку лошо. Само што не стигна ниту една топка, не направи ништо како што треба, ја упропасти играта и се што можеше да упропасти. Едноставно тој е :zver:....................
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Па и не изигра толку лошо. Само што не стигна ниту една топка, не направи ништо како што треба, ја упропасти играта и се што можеше да упропасти. Едноставно тој е :zver:....................
Даааааааааааа тој е звер !!! Едноставно одбрана незнаше шо да праи.... аиии мн е јак:vozbud:
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Конечно се освести некој. Само за Волкот не се сложувам, добро е детето. Не може да тепаш со Манчестер и следната да ја изгубиш ДОМА. Шампион не праи така.
Добро дечко....што ми правиш математики тука..иди таму во твојот фан клуб.
Бсплејр:
Денислон најдобро изигра од сите.
За вториот гол крив е Силвестре кој го остави сам да блокира.
Алмуниа не ти е добар голман?Де кажи која грешка ја направи?
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
Даааааааааааа тој е звер !!! Едноставно одбрана незнаше шо да праи.... аиии мн е јак:vozbud:
Не само што е многу јак туку и може на секој да му се качи на глава. Едноставно на секој, буквално на секој, само ѕверовите го можат тоа.
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Не само што е многу јак туку и може на секој да му се качи на глава. Едноставно на секој, буквално на секој, само ѕверовите го можат тоа.
Така ке стигнеме до титула. Шо му ја секираш...

ПС: LoGiX мењај аватар! :kesa:
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
Состав за Сабота:


12 Carlos VELA
16 Aaron RAMSEY
17 Alex SONG
19 Jack WILSHERE
20 Johan DJOUROU
21 Lukasz FABIANSKI (GK)
24 Vito MANNONE (GK)
28 Amaury BISCHOFF
35 Francis COQUELIN
39 Rui FONTE
40 Kieran GIBBS
41 Gavin HOYTE
42 Henri LANSBURY
43 Fran MERIDA
47 Mark RANDALL
50 Jay SIMPSON
56 Emmanuel FRIMPONG
:vozbud::vozbud::vozbud:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Заебавајтесе вие :)

Немаме тим за титула верувајте! Еднаш тепаш, еднаш губиш.. нема така титула!

Ливерпул, Челзи, Манчестер нема да можеме со нив годинава. Џабе ние ако го тепаме Манчестер, а губиме од Астон Вила следната. И нее ова само еден лош ден, ова е проблем кој во иднина треба да се реши. Едноставно нема стабилен тим.

Би бил задоволен и со 4-место.
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Заебавајтесе вие :)

Немаме тим за титула верувајте! Еднаш тепаш, еднаш губиш.. нема така титула!

Ливерпул, Челзи, Манчестер нема да можеме со нив годинава. Џабе ние ако го тепаме Манчестер, а губиме од Астон Вила следната. И нее ова само еден лош ден, ова е проблем кој во иднина треба да се реши. Едноставно нема стабилен тим.

Би бил задоволен и со 4-место.

Точно е дека и годинава нема титула :tapp: и не треба да летамо у облаци ако смо ги тепале Ман јун :nesum: ќе ги тепамо и Челзи и Ливерпул бидејќи ни одговара таква отворена игра на фудбал а пак со реално послаби кои играат по затворен фудбал не ни иде и затоа нема титула :toe:
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
Заебавајтесе вие :)

Немаме тим за титула верувајте! Еднаш тепаш, еднаш губиш.. нема така титула!

Ливерпул, Челзи, Манчестер нема да можеме со нив годинава. Џабе ние ако го тепаме Манчестер, а губиме од Астон Вила следната. И нее ова само еден лош ден, ова е проблем кој во иднина треба да се реши. Едноставно нема стабилен тим.

Би бил задоволен и со 4-место.
Тоа е тоа. Дали ќе успееме да направиме нешто во Лига на Шампиони и во Карлинг куп во кој имаме најголеми шанси или пак ФА купот за да спасиме нешто од оваа сезона. :toe:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Тоа е тоа. Дали ќе успееме да направиме нешто во Лига на Шампиони и во Карлинг куп во кој имаме најголеми шанси или пак ФА купот за да спасиме нешто од оваа сезона. :toe:
Батали ти Фа куп Карлинг куп...

Ако си голем клуб, нема да се вадиш на тие купови!
 
Член од
8 октомври 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
20
Тоа е тоа. Дали ќе успееме да направиме нешто во Лига на Шампиони и во Карлинг куп во кој имаме најголеми шанси или пак ФА купот за да спасиме нешто од оваа сезона. :toe:
Батали ти Фа куп Карлинг куп...

Ако си голем клуб, нема да се вадиш на тие купови!
Кога не можеме против екипи кои играат затворен фудбал, тогаш во натпревари „да се биде или не“ кога противникот се отвара и оди на победа имаме шанси. Вака во Премиер лига кога некој оди на нерешено се докажа многупати дека тешко ни оди. :jaj: Неможеме да ја пробиеме одбраната од 11 фудбалери плус судијата на нивна страна. :toe:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom