Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
ке има пренос на а1 од 16 .



сандерледнд - арсенал -


овој натпревар е доста заебан - со оглед на тренерот ( кин сите го паметиме по дуелите со виера - двајцата капитени што не се сакаа нит најмалце :pos: )

тимот е доста добар - што е императив за убав фудбал ! редовно си ги тепаме ( олеснителна околност ) , нашите напаѓачи некни дадоа 4 гола ( уште една добра страна )

тимот :

-----------алмунија

-бак -------коло -----вили ------гаел

-тио -------цесц ----невеш -----насри

------------РвП -------аде

незнам дали им игра џонс ( корпулентен , голем - лани ни даде гол на емирати - имавме надмоќ - за 20-тина минути имавме 3 гоа ( кој 3-тиот беше поништен незнам зошто - потоа израмнија застанаа на здрава игра , апримија уште еден , па црвен за нив ... )

сега е друга сезона , други мотиви ... прогнозирам победа !

повелете на дискусија :
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
ке има пренос на а1 од 16 .



сандерледнд - арсенал -


овој натпревар е доста заебан - со оглед на тренерот ( кин сите го паметиме по дуелите со виера - двајцата капитени што не се сакаа нит најмалце :pos: )

тимот е доста добар - што е императив за убав фудбал ! редовно си ги тепаме ( олеснителна околност ) , нашите напаѓачи некни дадоа 4 гола ( уште една добра страна )

тимот :

-----------алмунија

-бак -------коло -----вили ------гаел

-тио -------цесц ----невеш -----насри

------------РвП -------аде

незнам дали им игра џонс ( корпулентен , голем - лани ни даде гол на емирати
- имавме надмоќ - за 20-тина минути имавме 3 гоа ( кој 3-тиот беше поништен незнам зошто - потоа израмнија застанаа на здрава игра , апримија уште еден , па црвен за нив ... )

сега е друга сезона , други мотиви ... прогнозирам победа !

повелете на дискусија :
Повреден му е:helou:
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Ако ја повторат играта против порто нема да биде доведено прашањето за победникот и тоа ќе биде дебакл за сандреленд. мој тип 3-0 !!!
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Se nadevam na dobra igra i na gol od strana na Fabgeras ovoj pat :)
tip 2-1 za nas:smir:
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Мислам дека ќе тепаме многу едно 5-0 или 6-0.Таква е играта на Арсенал или ќе изгуби или ќе победи со петарди,шестарди итн.:toe:
 

worca

Get well soon....
Член од
19 февруари 2008
Мислења
740
Поени од реакции
15
Lele Rosicky...kolku mi e zal...eden od moite omileni fudbaler i moj idol i zaedno so Pires, pred se...eden od najdborite na svojata pozicija....ama treba da se bidi optimist...ke bidi mozebi i porano...pozzzzzzzzzzzzzzzzz

p.c. utre ke bidi 4+...a???
:back:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Lele Rosicky...kolku mi e zal...eden od moite omileni fudbaler i moj idol i zaedno so Pires, pred se...eden od najdborite na svojata pozicija....ama treba da se bidi optimist...ke bidi mozebi i porano...pozzzzzzzzzzzzzzzzz

p.c. utre ke bidi 4+...a???
:back:
Прашање е дали во Декември ке се врати.. така да не рачунај пред тоа!

А за утре се знае дека ке победиме, според мене 0-2.
:)
 

worca

Get well soon....
Член од
19 февруари 2008
Мислења
740
Поени од реакции
15
Прашање е дали во Декември ке се врати.. така да не рачунај пред тоа!

А за утре се знае дека ке победиме, според мене 0-2.
:)
Abe
ostaj aman...kolku igraci imame koi ni se vazni a se povredeni...:uvo::uvo::uvo::uvo:
 

worca

Get well soon....
Член од
19 февруари 2008
Мислења
740
Поени од реакции
15
Ej daj kazete be nekoja sigurna...utakmica neshto da se pishi...mora da se fati:salut::salut::salut::salut::salut:.....se nema ich kesh....po po....:toe::toe::toe:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Mikael Silvestre is still awaiting his first taste of action in Arsenal red but the Frenchman is edging ever-closer to his first-team debut.

Сакам да настапи пред Клиши утре. Или пак да го стави во второ полувреме. да видиме како ке се снајде на првиот меч за арсенал!



Компир глава.. :pos2:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom