Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
koj spired tebe?? dobar e .... so dudu odlicen tandem so rvp isto taka ... a ti kazi koj se napagacote koi ni "trebaat" ?



Adriano,Balloteli,Eto,Shevcenko
-adriano - bese - sega 50 - 50 % mu se sansite igrase vo brazil ne ne nikakva garancija deka ja vratil fornata , ne e discipliniran , svezda ...
-ballotelli - mene licno me nema kolku vas fascinirano -
- eto'o - taka - taka .
- seva :):pos2::pos2::pos2::pos2: zaebavas ? znaes kolku ke ja usporuva igrata na arsenal ! ???

zasega ade pokazuva deka e dostoen da bide prv izbor na profesorot .

Neznam brat imas Villa,Eto,Benzema,ima mnogu podobri od Adebayor toa e pojke od sigurno..a ti go cuvas Ade i uste on sakal golema plata, dal 30 gola? KOJ CRNI GOLA BE?!
pola i pojke namesteni i so derby county.. a iznapromasi 214153623473 sansi tapata.
1 od mnogute na koja najveke se iznervirav bese so junajted na old traford ,2 pati sam so van der sar mu sutira topka ala babami po zemja od 10 metra rastojanie kao malo dete ,sramota... IMAM KUP PRIMERI :tapp:
vila nikako tip igrac jose antonio reyes ... tehnicen brz no bez gran nozok se povredi za nisto ( a vo arsenal oti ke nose svet dres noze nema ? :pos2::pos2::pos2: nenormalen :smir: mozebi potreosena roba ke videme , ama taka ke da bide . zaradi povredata ) za eto'o pogore - benzema mlad dobar . ami vazno deka dade sto bitno kade kolku na koii , pederon dade 12 od penal od koi 9 odglimeni pa nikomu nissto .

[zEUs];1476008 напиша:
Абе Villa ни треба само за да изведуе слободни ако не Аде е најбољи,а за Ван Перси и Волкот Villa треба уште млеко да пие а кој ќе се врати Едуардо ќе немоза да му се фата ни Ето ни Бензема.АРСЕНАЛ НАЈАКИ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
RvP - mozebi deka bese povreden inaku klako siba slobodni ./... uuuuuuuuuuu , theo e pobrz od toj vila , za nekoja godina i potehnicen a najbitnoto mn pomlad .

а за Ван Перси и Волкот Villa треба уште млеко да пие а кој ќе се врати Едуардо ќе немоза да му се фата ни Ето ни Бензема.

taka ve sakam :) pozZ
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Еве ме и мене:)
Вака сеа,Насри сепак ке си дојде дома.Очекувајте официјално за ден/два.
За Аде,одигра одлична сезона,но ако дава некој 30 мил. слободен е.Венгер ке знае како да ги искористи тие пари(ем подобар ке зема,ем ке заштеди:)).
Нешто стивнаа шпекулациите за Хлеб(изгледа се стопил сладоледот:)),но откако ке се официјализира доаѓањето на Насри,за солидна оштета би требало да си замине Хлеб.
Бај Д Веј,кој е за нов дрес?
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.705
Поени од реакции
9.391
Насри доаѓа сигурно кај вас зашто Хатем Бен Арфа потиша во Марсеј и е планиран како замена на Насри.
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
И да,заборавив да кажам,уште "некој ден" и Едуардо пак со топка.
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
Еве ме и мене:)
Вака сеа,Насри сепак ке си дојде дома.Очекувајте официјално за ден/два.
За Аде,одигра одлична сезона,но ако дава некој 30 мил. слободен е.Венгер ке знае како да ги искористи тие пари(ем подобар ке зема,ем ке заштеди:)).
Нешто стивнаа шпекулациите за Хлеб(изгледа се стопил сладоледот:)),но откако ке се официјализира доаѓањето на Насри,за солидна оштета би требало да си замине Хлеб.
Бај Д Веј,кој е за нов дрес?
sverski mn mi se dopaga poveke od minative :) ( stom e od nasite nema kako da ne go biva :) b) ama i gostinskiov samo sto lanskiot poubav mi bese :) nasri , dosol ili ne se edno ako ne dojde toj gubi :pos2: za ghleb - neka ostane ili ako se "izlazat" da dadat nekoj gros - arividerci amigo :)
ade - sentomentalen sum natemava :pos2: ...

И да,заборавив да кажам,уште "некој ден" и Едуардо пак со топка.
dudu - cudo od majkata priroda .

pozZ
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Сакам да го видам Едуардо повторно во старата форма... како ги даваше головите, свака част.
 

*БоРовИнкА*

јас не сум ЛУДА, јас ЛУДО живеам
Член од
20 јули 2007
Мислења
638
Поени од реакции
16
Баш денес прочитав дека за месец дена се очекува да почне да игра...што значи го имаме уште на почеток од сезоната... и нормално во старата форма.... алал да му е...никој не очекуваше толку брзо да се опорави од толку тешка повреда
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Eduardo сигурно ке се врати во форма и нема само да се очекува голови од него туку и ке даде мн голови особено на големите натпреварти против man utd chelsea i liverpol.Eduardo zver !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Член од
14 февруари 2008
Мислења
1.010
Поени од реакции
12
[zEUs];1478980 напиша:
Eduardo сигурно ке се врати во форма и нема само да се очекува голови од него туку и ке даде мн голови особено на големите натпреварти против man utd chelsea i liverpol.Eduardo zver !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kako sto toa go pravese Adebayor...
 

*БоРовИнкА*

јас не сум ЛУДА, јас ЛУДО живеам
Член од
20 јули 2007
Мислења
638
Поени од реакции
16
bsplayer... a da probase da ne ti bide tolku odbiven...poradi toa sto ke go gledas uste edna sezona sigurno
 

illusioner

Happyrotter
Член од
20 јуни 2007
Мислења
774
Поени од реакции
15
iskreno eduardo ne se znae kako ke igra pa i wenger ne saka da rizikuva i zatoa saka Martins da go zemi poso ovoj ima 23 godini samo ... a za nasri glupo e veke da se komentira no spored nekoj toj namerno go odovlekuva potpishuvanjeto na dogovorot poradi negoviot merak kon real i ja ceka razvrsnicata od trilerot Ronaldo vo Real pa ako ne dojde do transfer za Ronaldo on sigurno ke odi tamu ... a orazlozenieto ke bide deka arsenal ne prifatil nekoj clen od dogovorot i plus real ke plati okolu 23 milioni evra
 
Член од
19 јули 2007
Мислења
551
Поени од реакции
2
Demek Nasri bil na odmor pa ke se vratil idnata nedela i oficijalno ke go potpisal dogovorot so Arsenal:uvo: Kako i da jas mislam deka sigurno e veke negovoto doaganje vo Arsenal ....
 

*БоРовИнкА*

јас не сум ЛУДА, јас ЛУДО живеам
Член од
20 јули 2007
Мислења
638
Поени од реакции
16
ajde pa i ti... moze ke se popravi...nemoj takov pesimist da bides.... a za nasri i negovoto doaganje sekoj vtor den se menuvaat informaciite...prvo doaga..pa ne..pa potpisal...pa ne...pa ne doaga..pa se odmara...taka da se dodeka ne go vidam kako igra za arsenal nema ni da veruvam deka dosol...ako dojde...
 

Kiko-Kozle

GunneR 4 EveR
Член од
29 јуни 2008
Мислења
356
Поени од реакции
7
сега викаат дека венгер понудил на њукасл за оба мартинс мене многу ми прави мерак дечкото уше коа играше у интер сега има искутво од премиер лига
нема ја со да зборам венгер според мене е најдобар менаџер у светов и он си знае
п.с. и оба е на одмор демек викаат да фател малце боја само така мозе на емирати
позз топџии
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom