Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 април 2008
Мислења
184
Поени од реакции
9
Нема врска, само нека пројави желба Насри да се пресели во Лондон...цената ке изнесува окулу 20милиони(што е реална цена за Насри)

Се поизвесно е и дека Александар Хлеб ке си замине од Арсенал, и ке го следи Фламини во Италијанското првенство. Искрено мене Хлеб во вториов дел од сезонава ми остави впечаток како најслаб играч во Арсенал. А ако се знае дека од наредна сезона се враќа и Карлос Вела...Хлеб може слободно да си иде.
eeej zosto taka mislis deka vela moze da go zameni hleb ????
ne beruvam toj igrac ni najmalce ne e za potcenuvanje
hleb si e zverce neka si ostane vo arsenal ima uste mn od nego
 
Член од
14 февруари 2008
Мислења
1.010
Поени од реакции
12
od kaj izlegovte ova guneri novi eden kup na kraj na sezona,kaj bevte cela godina?
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
od kaj izlegovte ova guneri novi eden kup na kraj na sezona,kaj bevte cela godina?
Види кога се регистрирани....а и ти не си многу одамна..:)
ПС:Ти си изгледа малерот...кога се регистрира почнавме да губиме поени...:pos::pos:
 
Член од
14 февруари 2008
Мислења
1.010
Поени од реакции
12
Види кога се регистрирани....а и ти не си многу одамна..:)
ПС:Ти си изгледа малерот...кога се регистрира почнавме да губиме поени...:pos::pos:
a decko, inace ja sum registrian mnogu odamna ama so drugi useri koj gi smeniv 2-3 pati...
I ne mi bese toa koga se registrirani tuku od koga pocnale da pisuvaat na temava "Arsenal"
RAZBIRAS?!:twisted:
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
a decko, inace ja sum registrian mnogu odamna ama so drugi useri koj gi smeniv 2-3 pati...
I ne mi bese toa koga se registrirani tuku od koga pocnale da pisuvaat na temava "Arsenal"
RAZBIRAS?!:twisted:
Охх,бре! Па овој месец се регистрирани,не гледаш?Како може пред тоа да пишуват:)
Инаку да се вратиме за тоа што треба да дискутираме.
Откриена мистириозната повреда на Росицки и почна да ја санира.Негово враќање некаде во Август.
Јаја Туре дава изјава дека би било фантастично да игра со неговиот брат Коло во Арсенал.
Адебајор изјави дека никаде не оди.
И некој шпекулации за Компани во Арсенал....:)
Поздрав!
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Добро би било да го земеме Јаја Туре.Одлично игра на средината и би бил добра замена за Фламини.
 
Член од
14 февруари 2008
Мислења
1.010
Поени од реакции
12
Fabregas izjavil deka go saka Villa vo Arsenal
 

illusioner

Happyrotter
Член од
20 јуни 2007
Мислења
774
Поени од реакции
15
However edno zdravo do site vas decki ... inaku bev Afk ovie meseci na forumov inaku nisiot flameni izgleda vo pogresno vreme ojde u milan poso eventualno ako diga titula ke bide u UEFA kupot i taa prikaznata deka ke ide u milan da diga tituli ne drzi vlaga mnogu i izjavuva sea demek ne e se vo parite..imanesto i u evrata no kako i da e gospod si gi redi rabotite .. inaku zalno e toa za sto ni se sluci ovaa sezona no mora da ni bide jasno na site deka mnogu faktori bea vo prashanje sto vaka zavrshi titulata i voopsto ne smeeme da gi obvinuvame deckite se bese kako sto treba ednostavno BAD LUCK no ako titulata e priznanie za najdobra igra togas na arasenal ne mu e potreba nitu edna titula site znaeme koj go igra najubaviot i najspektakularniot football na zemjata planeta i mislam deka za idnata sezona ne ni se potrebni spektakularni transferi .. ednostavno toa e za gnidite od sosetsvoto nie mozeme i taka...

Pozdrav gunneri kade i da ste!!!
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
However edno zdravo do site vas decki ... inaku bev Afk ovie meseci na forumov inaku nisiot flameni izgleda vo pogresno vreme ojde u milan poso eventualno ako diga titula ke bide u UEFA kupot i taa prikaznata deka ke ide u milan da diga tituli ne drzi vlaga mnogu i izjavuva sea demek ne e se vo parite..imanesto i u evrata no kako i da e gospod si gi redi rabotite .. inaku zalno e toa za sto ni se sluci ovaa sezona no mora da ni bide jasno na site deka mnogu faktori bea vo prashanje sto vaka zavrshi titulata i voopsto ne smeeme da gi obvinuvame deckite se bese kako sto treba ednostavno BAD LUCK no ako titulata e priznanie za najdobra igra togas na arasenal ne mu e potreba nitu edna titula site znaeme koj go igra najubaviot i najspektakularniot football na zemjata planeta i mislam deka za idnata sezona ne ni se potrebni spektakularni transferi .. ednostavno toa e za gnidite od sosetsvoto nie mozeme i taka...

Pozdrav gunneri kade i da ste!!!
Welcome back!
Убаво кажано.И да некој ке каже титулите се паметат,а убавата игра не.Епа ја кога ке имам 80 год((ако имам:)како и секој друг ГанеР:)) ке раскажувам за прекрасната игра кои ја играше и ке ја игра Арсенал на внуците(кои ке бидат Ганери) и на сите останати млади фанови на Арсенал!НАЈДОБРИ СМЕ!

ALWAYS OUTNUMBERED
NEVER OUTGUNNED
[FONT=&quot]Stand up for the Arsenal!![/FONT]
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Марсеј ја прифати понудата на Арсенал за Самир Насри. 17милиони евра.

Џастин Хојт се очекува во наредната недела да се согласи со преселва во Астон Вила. Цената е 6милиони евра, а не се исклучува можност Венгер да го искористи трансферот на Хојт за да ги добие Agbonlahor, Young, Barry (некој од овие)

Со барањето на Фабрегас за аганжман на Давид Виља, Венгер сериозно размислува за негово купување.

Арсенал ја прифати понудата на Барселона за Александар Хлеб, дали ке потпише не се знае бидејки можно е во трансферов да се умешаат и Интер.


Ова се накратко шпекулациите кој пројдоа деновиве.
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Изгледа за недела време ке имаме нов играч-Насри.Ау колку ми се допаѓа играчов:).
Нешто јадат г**** веснициве,Туре не бил среќен во Арсенал поради тоа што тој не бил капитен и земал помала плата.И да,најавуват негов трансфер.........
:tapp:
ALWAYS OUTNUMBERED
NEVER OUTGUNNED
[FONT=&quot]Stand up for the Arsenal!![/FONT]
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom