Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.

olitea

I Am The Enemy
Член од
24 април 2007
Мислења
829
Поени од реакции
19
Изгледа за недела време ке имаме нов играч-Насри.Ау колку ми се допаѓа играчов:).
Нешто јадат г**** веснициве,Туре не бил среќен во Арсенал поради тоа што тој не бил капитен и земал помала плата.И да,најавуват негов трансфер.........
:tapp:
ALWAYS OUTNUMBERED
NEVER OUTGUNNED
[FONT=&quot]Stand up for the Arsenal!![/FONT]

e da ama mnogu e verojatno deka posle site slucuvanja godinava wenger ke mu ja odzeme kapitenskata lenta na galas ke mu ja dade na kolo i malce pogolema plata (sto po moe i ja zasluzuva) i kolo ke si ostane kaj nas
 

worca

Get well soon....
Член од
19 февруари 2008
Мислења
740
Поени од реакции
15
Mislam deka Gallas ja zasluzuva kapitenskata lenta i iako Toure i poveke godni kaj nas mislam deka Gallas ja zasluzuva lentata. I da Nasri idi kaj nas isto kako i Ben Arffa i se najavuva spektakularen transfer na Aquilani za 24.000.000 evra kaj nas. Epa sea ke vidime.....Pozzzzzzzzzzz, od mene....
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Mislam deka Gallas ja zasluzuva kapitenskata lenta i iako Toure i poveke godni kaj nas mislam deka Gallas ja zasluzuva lentata. I da Nasri idi kaj nas isto kako i Ben Arffa i se najavuva spektakularen transfer na Aquilani za 24.000.000 evra kaj nas. Epa sea ke vidime.....Pozzzzzzzzzzz, od mene....
Не се глупирај, Арсенал не даваат повеќе од 18 мил. евра за еден трансфер.
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Не се глупирај, Арсенал не даваат повеќе од 18 мил. евра за еден трансфер.
Добро,ние не сме Барса која дава секоја сезона >50 милиони и пак има „прекрасна“ игра како нашава.:baeh:
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Незнам зошто ме сфати погрешно, и не гледам кај виде провокација во мојот пост, јас само кажувам факт. А за Барса минатата година не дадоа ни приближно до 50 мил. за сите засилувања.
 
Член од
8 март 2007
Мислења
1.405
Поени од реакции
20
Одлично би било да се остварат сите тие шпекулации(Бен Арфа,Насри и Аквилани).Тоа се навистина талентирани млади фудбалери на кој Арсенал ќе може да се потпре.Јас уште и го посакувам Гомез од Штутгарт.За околу 30 милиони наш е,со оглед дека за ова лето ќе имаме доста голем буџет.

Инаку за Коло Туре мислам дека има право и треба да ја има капитенската лента и поголема плата.
 
Член од
14 февруари 2008
Мислења
1.010
Поени од реакции
12
Не се глупирај, Арсенал не даваат повеќе од 18 мил. евра за еден трансфер.
Ne se glupira ti kazue kakvi spekulacii procital..
Ti mnogu znaes dali ke dade Arsenal ili nema da dade poveke od 18 mil. mozda mu teknalo da dava.
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Арсенал може да даде и 30 мил. ама Венгер ЗНАЕ како со парите.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Арсенал може да даде и 30 мил. ама Венгер ЗНАЕ како со парите.
Od toa pusto stedenje ne mozete trofej da osvoite. Ova go kazuvam dobronamerno ! sezonava sto zavrsi izigravte solidno, a mladite igraci padnaa koga bese najtesko. Eve sega vi zamina i Flamini.
Mora da se zemat 2-3 poiskusni igraci koi ke se nositeli vo timot, a za toa da se odvrzi keseto i da se olesni budzetot na klubot:smir:
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Насри сабајлево слетува на аеродромот во Лондон, планирано е денес да ги договори личните услови, па да иде на медицински преглед и едно патување низ Емирати со надлежните. После тоа ке отпарува во Clairefontaine и ке им се приклучи на колегите од Франциската репрезентација, каде ке им се пофали што направил во Лондон.:pipi:
 

olitea

I Am The Enemy
Член од
24 април 2007
Мислења
829
Поени од реакции
19
Насри сабајлево слетува на аеродромот во Лондон, планирано е денес да ги договори личните услови, па да иде на медицински преглед и едно патување низ Емирати со надлежните. После тоа ке отпарува во Clairefontaine и ке им се приклучи на колегите од Франциската репрезентација, каде ке им се пофали што направил во Лондон.:pipi:

da da i jas sega procitav i normalno ke sledi slikanje za oficijalnata web strana na arsenal :vozbud:

a mislam deka ova znaci deka hleb ke zamine
 
В

Вори

Гостин
Neka vi zamine.Nasri e podobar i pomlad.Vikaat deka e noviot Zidane ama ke vidime.+ ke se uklopi vo igrata 100 %
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Od toa pusto stedenje ne mozete trofej da osvoite. Ova go kazuvam dobronamerno ! sezonava sto zavrsi izigravte solidno, a mladite igraci padnaa koga bese najtesko. Eve sega vi zamina i Flamini.
Mora da se zemat 2-3 poiskusni igraci koi ke se nositeli vo timot, a za toa da se odvrzi keseto i da se olesni budzetot na klubot:smir:
|Порано не освојувавме а?Оваа сезона беше само бед лак:):smir::helou:
Насри....како што реков пред 2/3 дена.Денес би требало официјално да потпише..
јеЕЕЕее!:)
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
490
Todayhttp://www.goal.com/en/Articolo.aspx?ContenutoId=704302
tuka pise deka deneska treba da potpise Nasri :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom