Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
Шо така? Ќе се “пензионира“ или во друг клуб?
Па и време му е.Добро па и тие германцине се пензионираат на 40 години,а и што толку леман си го имате алмунија.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.630
Поени од реакции
11.231
Епа се подмладуваат Милан... :D
На гоал.ком е и официјално потврдено!
 
Член од
9 февруари 2008
Мислења
211
Поени од реакции
7
Flamini ne me aresal nikogas dobar bese taa sezona ama nisto posebno gilberto e car za nego.ako si ode arno ako ostane pak arno.neka gledat arsenal da kupat nekoj dobar sredina ne pak nekoj malaci da zimat.
 

olitea

I Am The Enemy
Член од
24 април 2007
Мислења
829
Поени од реакции
19

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
nekoj od lil e zamenata za flamini(lakom za pari)
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Добар беше сезонава,но нема играч што заминал од Арсенал и станал подобар(или останал на исто ниво)*,сите одат надолу:)...Излезе дека е вториот Кешли Кол!
*ja ги проколнувам:)
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
Рече некој дека Бентнер не го бива?:)
cudoviste ( ima leb i toa mn vo toa dete / si znaeme . sem nekoj skeptik ? :) :smir:

Decki Lehman nema da bide so nas naredna sezona,zal mie za nego dobar bese. :cry:


prostalnoto so publikata na emirati , neznam covekov e prikazna za sebe , eden od najdobrite svetski golmani , ama godinkite ( ocite , brzina ,zar ... ) ne e kako pred 5,6 godini i se razbira ... penzija / we salute you .

Изгледа ви го земаа Фламини! Најтрудољубивиот играч! Кој ќе игра сеа на негово место????????

http://www.football365.com/story/0,17033,8652_3519854,00.html
pederce , MME negovo , ako bre neka lita ...

Добар беше сезонава,но нема играч што заминал од Арсенал и станал подобар(или останал на исто ниво)*,сите одат надолу:)...Излезе дека е вториот Кешли Кол!
*ja ги проколнувам:)
eve logix so logicno resenie izleze : :smir:
ke izmislime nekoj uste podobar ke videte , + nikoj sto si otisol od Arsenal ne izigral nitu eden natprevar ko vo Arsenal :
- vieira
- petit
- cole
- overmars ( kolku mi e maka za covekov ... )
- henry - king henri 14 / za ovoj new da mi e krivo .... :kesa: srem mi e koga go gledam :pos:
-jefers , reyes .... cygan
...

edinstveno na visina na zadacata / onie sto gi prodadoa : fredie i super bob / sto e pravo pravoto e :)

ama toj golemata glava FLAMini moze od buv sokol da pokaze , rabbotnik e , taka da ....

pozZ
 

lozar_kavadarci

ФЕНИ ШАМПИОНИ 2007/08
Член од
10 јануари 2008
Мислења
817
Поени од реакции
2
Фламини никогаш не ми се свиѓал. Ако сум за Арсенал секогаш сум го мразел и ќе го мразам,ама Венгер че најде некој млад талент и-то е то
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
Фламини никогаш не ми се свиѓал. Ако сум за Арсенал секогаш сум го мразел и ќе го мразам,ама Венгер че најде некој млад талент и-то е то
Може не ти се свиѓал ама оваа сезона секогаш беше на висина на задачата, само мене ми е криво што не доби шанса некоја сезона порано.
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
Фламини никогаш не ми се свиѓал. Ако сум за Арсенал секогаш сум го мразел и ќе го мразам,ама Венгер че најде некој млад талент и-то е то
Може не ти се свиѓал ама оваа сезона секогаш беше на висина на задачата, само мене ми е криво што не доби шанса некоја сезона порано.
lozar : brate toa "predavnickoto" vo nego si go "prepoznal" izgleda :)

igrase , ama malce pa zatoa "vaka mu vraka" na wenger , lev bek , levo krilo ... senka na klupa , dobi sansa ja zgrabi i "ne predade" :pos::pos:

pozZ
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom