Фан Клуб: Амак СП Охрид

Статус
Затворена за нови мислења.

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Американецот Фрај го напушти Амак-СП

Екипата на Амак-СП на завчерашниот меч во Скопје настапи сериозно ослабена, со оглед што во тимот го немаше нивниот најдобар играч сезонава, Американецот Џарид Фрај. Тој во пресрет на вториот четвртфинален плејоф-дуел со МЗТ реши да си замине од Охрид.

Официјална верзија за неговото напуштање на охридскиот брод е богатата понуда што Фрај ја добил од некој јужноамерикански тим, која едноставно не можел да ја одбие. Неофицијалната, пак, вели дека на Фрај му здодеало од константното доцнење на платите во Амак-СП, поради што решил да си замине во САД.
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.988
Поени од реакции
12.552
Американецот Фрај го напушти Амак-СП

Екипата на Амак-СП на завчерашниот меч во Скопје настапи сериозно ослабена, со оглед што во тимот го немаше нивниот најдобар играч сезонава, Американецот Џарид Фрај. Тој во пресрет на вториот четвртфинален плејоф-дуел со МЗТ реши да си замине од Охрид.

Официјална верзија за неговото напуштање на охридскиот брод е богатата понуда што Фрај ја добил од некој јужноамерикански тим, која едноставно не можел да ја одбие. Неофицијалната, пак, вели дека на Фрај му здодеало од константното доцнење на платите во Амак-СП, поради што решил да си замине во САД.

Штета, штета.... Му здосадило од ‘‘ редовната плата ‘‘ и решил да си заминит. Воопшто не го кривам, јас да бев на негово место, уште одамна ке си заминев.
Мислам дека прашање на време е само кога и другиве играчи ке почнет да си заминвет.
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.968
Поени од реакции
1.868
Не си ги начекал правите луѓе на плоштад. А ако сакаш толку да бидеш тепан има време, не се секирај блиску е летото.:helou:
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.988
Поени од реакции
12.552
Еден кош разлика. Јбг, то е, И Фрај си замина, и се се собра. В година здравје појќе.
Во полуфиналето ке бидам за Фени. Не за друго, туку овај шо го цитирав да го цицат.
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Колку и да сме во бојкот, ЗАШТО ЌУТИТЕЕЕЕЕЕЕ; ЗАШТО ЌУТИТЕЕЕЕЕЕ....
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.041
Поени од реакции
43
Бравос. Постов на ниво. Секоја чест, ти симнувам капа. :tapp::tapp::tapp:

Еден кош разлика. Јбг, то е, И Фрај си замина, и се се собра. В година здравје појќе.
Во полуфиналето ке бидам за Фени. Не за друго, туку овај шо го цитирав да го цицат.
Батали ти кошарка дај да си пецаме риби на Метропол:baeh:
 
Член од
11 јуни 2008
Мислења
217
Поени од реакции
11
Па добро толку треба 300-400 денари, еден ден наместо да излезиш во град можиш да појдиш до Скопје или Кавадарци една авантура да си напраиш
ne e greska siguren sum jas bef 2-ta pati :smir:
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
РИП Амак-СП...
Уште еден во низата тимови за 2,3 сезони ја доживеа својата смрт...Венко Шапкар више ја известил КФМ дека од наредната сезона нема да се натпреваруваат, најверојатно поради непрофитабилност на клубот...
Жално, се прашувам кој е следен ...
 

PeroAntic

Pelister vo srce
Член од
31 мај 2009
Мислења
212
Поени од реакции
1
РИП Амак-СП...
Уште еден во низата тимови за 2,3 сезони ја доживеа својата смрт...Венко Шапкар више ја известил КФМ дека од наредната сезона нема да се натпреваруваат, најверојатно поради непрофитабилност на клубот...
Жално, се прашувам кој е следен ...
А јас негде 60% сум сигурен дека следен е Пелистер.Жално но за мене реално:smir:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
РИП Амак-СП...
Уште еден во низата тимови за 2,3 сезони ја доживеа својата смрт...Венко Шапкар више ја известил КФМ дека од наредната сезона нема да се натпреваруваат, најверојатно поради непрофитабилност на клубот...
Жално, се прашувам кој е следен ...
Ретко кој кошаркарски клуб во Европа е профитабилен, таква е ситуацијата со европската кошарка. Нашиве пак сигурен сум дека не остваруваат никаков профит.

Што да се рече за АМАК, жалосно, се израдува Охрид на Куп титула ама што му вреди, после само 3 сезони клубот згаснува, жално но вистинито за македонската кошарка, влегоа во статистика.
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.968
Поени од реакции
1.868
РИП Амак-СП...
Уште еден во низата тимови за 2,3 сезони ја доживеа својата смрт...Венко Шапкар више ја известил КФМ дека од наредната сезона нема да се натпреваруваат, најверојатно поради непрофитабилност на клубот...
Жално, се прашувам кој е следен ...

А од кај ти е информацијата?
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
А јас негде 60% сум сигурен дека следен е Пелистер.Жално но за мене реално:smir:
Паа, не би рекол...Под договор сте со Таково т.е. Свислајон како спонзор, не знам на колку сезони ама сепак е некој договор...Можда нема да бидете конкурентни за 1/2 финале ама сепак може да опстојувате...И со најавите за носење српски кошаркари тука да се калат мислам дека ќе бидете тука, а и самото име може да ве носи...
Основа на секој клуб е младинската школа, кој ја нема тој лесно пропаѓа...

А од кај ти е информацијата?
Утрешен Дневник...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom