Фан Клуб: Албанија

Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
Mnogu teska utakmica se vide od start deka Albania otisla da se brani (netrebase do tolku zatoasto koga gi napagavme tia panicno reagiraja)
no dobro e i 1 bod
 
B

Beck's

Гостин
Se do prviot gol nemase nesto interesno za gledanje,Albanija odlicno se branese se do taa greska vo odbranata pri sto domakinite dojdoa do vodstvo,i posle toa im tekna na Albancite deka znaat i da napagaat,pa za nekolku minuti dojde i izramnuvackiot gol od strana na novovlezeniot Gjergji Muzaka.Se na se odlicen rezultat za Albanija,pa so sreka neka im e ponatamu
 
Член од
19 мај 2010
Мислења
2.124
Поени од реакции
324
Albanija vs Luksermburg 1-0 ...Sea prvi na tabela....mnogu sme jaki ama...9 oktomvri igrame protiv Bosna vo Tirana ...treba pak da tepame i da ostaname prvi vo grupa :smir:
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Следен натпревар со Босна,па со Франција така?
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Добро е,важно 3 бода :)

Со Босна ако победиме ќе биде супер.
 

hotmail

GiO
Член од
1 февруари 2008
Мислења
1.333
Поени од реакции
426
Cestito pobeda na site.

Igrata spored mene bese dobra, mozevme da pobedime so 3-0 bez problem, se sto bi smenil na ova reprezentacija e Bogdani, ovoj covek ne go biva za futball, i poveke bi trebalo da dobie sansa Hyka.

Za kraj, ocekuvam pobeda i protiv Bosna, iako mnogu tesko ke bide.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Cestito pobeda na site.

Igrata spored mene bese dobra, mozevme da pobedime so 3-0 bez problem, se sto bi smenil na ova reprezentacija e Bogdani, ovoj covek ne go biva za futball, i poveke bi trebalo da dobie sansa Hyka.

Za kraj, ocekuvam pobeda i protiv Bosna, iako mnogu tesko ke bide.
Добро Bogdani е гол играч а Hyka е крилен играч.Но дефинитивно Hyka заслужува да игра,кога тој е на терен играта е многу побрза и поподвижна.Salihi е добар за во напад а му треба еден побрз партнер...не некој како Bogdani туку некој како Besart Berisha!

Пс: За Швајцариа единствен стрелец против Англија бил Xherdan Shaqiri! :)
 
Член од
27 август 2009
Мислења
899
Поени од реакции
158
Ме интересира до кј е албанскиот меси...кј игра...како игра??? :)
 

hotmail

GiO
Член од
1 февруари 2008
Мислења
1.333
Поени од реакции
426
Добро Bogdani е гол играч а Hyka е крилен играч.Но дефинитивно Hyka заслужува да игра,кога тој е на терен играта е многу побрза и поподвижна.Salihi е добар за во напад а му треба еден побрз партнер...не некој како Bogdani туку некој како Besart Berisha!

Пс: За Швајцариа единствен стрелец против Англија бил Xherdan Shaqiri! :)
Реков што би сменил на тимот, не го споредив со Hyka, затоа што знам дека е крилен играч, туку ми беше токму тоа поетата што рече и ти, со hyka дефинитивно тимот е побрз, а и знае да отвори добар простор, со што тимот може да биде многу опасен во напад. Освен тоа HYKA e добар дриблер, а на овој Bogdani дефинитивно не и е местото во тимот.
 
B

Beck's

Гостин
mi se dopaga toa sto igrame sigurno u odbrana,toa e najvaznoto pa golot vo napad kad tad ke stigne i ete ti 3 boda:) znaci najvazno e da se braneme uspesno,rezultatite ke dojdat sekako
 
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
Aj so sreca 3te boda
Bogdani e slicen napagac kako Salihi nema da go vidis 30min ic posle kolku ce a cepne topkata pravo gol toa tie
Naredna igrame so Bosna ce bide tesko no igrame vo Tirana takada se e mozno posle Bosna e Belorusia
 

Duduk

Korg Maniac
Член од
8 јули 2009
Мислења
953
Поени од реакции
99
Пфффф, глеам ко што тргнало вие ќе идете дефинитивно на Европско Првенство (за разлика од нас)
Иначе Босна не е ко порано.. сега е опасна репрезентација, ги имаат у своите редови Џеко, Ибишевиќ, Муслимовиќ и.т.н
А за Франција, кој сака нека има они се дрва, шиткачи.. Ќе ги тепате нив :tv:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom