Фан Клуб: АБА

  • Креатор на темата Viktoranius
  • Време на започнување
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Абе ај за пеза се нема никаква дисциплина на кој му текне тај маа :tapp: ќе дојдат до 3-4 негатива и ќе се разлигават и ај па 7 разлика и на крајо изгубии 10 :nerv:
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Гледах и јас малце, и освен 2-3 играчи солидни,за имиња незнам,другите слаби.
Човеци,незнам шо сакате повеќе од тај тим,кога Петрето ти е првата петорка? :))) Струмица ка беше,загреваше клупата само и дали 2-3 минути играше.
Таа сезона малко од малко да се стегне тимо,па догодина,со нови засилувања,мош и ќе биде нешто повеќе,ако влеземе у фајнл фор ќе биде супер,иако тешко за очекување.
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Гледах и јас малце, и освен 2-3 играчи солидни,за имиња незнам,другите слаби.
Човеци,незнам шо сакате повеќе од тај тим,кога Петрето ти е првата петорка? :))) Струмица ка беше,загреваше клупата само и дали 2-3 минути играше.
Таа сезона малко од малко да се стегне тимо,па догодина,со нови засилувања,мош и ќе биде нешто повеќе,ако влеземе у фајнл фор ќе биде супер,иако тешко за очекување.
Бркајте го нигерот појма нема безвеза играч..
Иначе Петрето е добар играч игра добра одбрана и за разлика од времето кога беше во КК Струмица до сеа има многу голем напредок ја сум пријатно изненаден и од него и од Заев.. Има Аба добра екипа фали уште едно добро високо крило пошо Зоки Стојанов не е некој играч посебно додека Боби Хаџивасилев подобро му иде кафанскиот занает него ли кошарката труп е :)
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Бркајте го нигерот појма нема безвеза играч..
Иначе Петрето е добар играч игра добра одбрана и за разлика од времето кога беше во КК Струмица до сеа има многу голем напредок ја сум пријатно изненаден и од него и од Заев.. Има Аба добра екипа фали уште едно добро високо крило пошо Зоки Стојанов не е некој играч посебно додека Боби Хаџивасилев подобро му иде кафанскиот занает него ли кошарката труп е :)
Абе фале едно добро крило и добар центар и ќе бидат подобри, а не дека со Чепл и Хаџи-Василев ќе одаме нии? :pos:...И тај Нил ного форсира бута се дек шо не треба од цел тим на АБА шо е таа сезона само Босвел заслужува да остане другите сите да ги испадат и д апраат нова екипа оти така за пеза се. А шо моо на Дејвид Бачберг бе окото гледам моо залепано?
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
oooooooooh pojma ste namale vie be PETRE vi e najdobar samo sto imate glupe strance djabe si gi frlavte parite za takve ulicarske kosarkare od ameriku stramota bojle ne pisujte na forumot ka ne se razbirate

--- надополнето ---

americke brate

--- надополнето ---

petre hasanov i stojanov samo vi cinat i taj edan amerikanac so stegac na glavu driite pojma nemat
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
oooooooooh pojma ste namale vie be PETRE vi e najdobar samo sto imate glupe strance djabe si gi frlavte parite za takve ulicarske kosarkare od ameriku stramota bojle ne pisujte na forumot ka ne se razbirate

--- надополнето ---

americke brate

--- надополнето ---

petre hasanov i stojanov samo vi cinat i taj edan amerikanac so stegac na glavu driite pojma nemat
Добро, ак немат нека немат а ти не пиши тука веќе оти нема веза шо пишаш :pos:
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218
pobeda na ABA nad Bitola so 7-8 kosa mislam.Za utakmicata...ABA so nevideni oscilacii,stigna do plus 20,pa na kraj morashe da spasuva pobeda.Ne igraa Bosvel i Chepel no za ovaa skoro rekreativna ekipa na Bitola ne ni trebashe...Petkovski od Bitola vo ekipata ima status na Lebron,shto saka moze da pravi,show,smesho da se gleda.Za ABA..se gleda deka se trenira,ima zelba,trenerot mislam deka si ja znae rabotata,ama teshko deka ke igrat nekoja pozabelezitelna uloga bez posalam centar i krilo.Mnogu se bezopasni po koshot,ne se konstantni,ocaen shut,eve denes imashe nekade okolu 5-6 bunari.Bekovski se dobro pokrieni,za Makedonski priliki mislam deka se skroz ok Markus Nil,Cvetkov i Delev,a i imaat nekolku dobri akcii uvezbano,no daleku e toa od dovolno.Upravata mi deluva seriozno,se gleda deka imaat zelba za na podolgi pateki da funkcioniraat,a ne instant(bajagi pari imaat frleno vo salata) i mislam deka so pogolema podrshka i posetenost vo salata(publika) ke ima prvoligashka kosharka vo Strumica dolgo vreme.Definitivno ABA lesno lesno ke ostane vo prva liga i so dva dobri igraci(centar i krilo) ako zeme ke bide tvrd orev.
Da prokomentiram za edna karakterna osobina na makedonskite igraci koja shto vo globala e prisutna i od poodamna (me isprvociraa skoro site igraci od bitolskata ekipa,dali takvi im se trenerite,ebem li ga,eve od polanskata sezona posebno me iritirashe ovoj Miljkovic)-abe bukvalno na sekoja sudiska odluka se reagira,ili koga se odi na vlez,po difolt cekaat da im se sviri faul,imashe nekolku komicni slucki denes,flagranten faul vo napad,a tipov mu ripa na sudijata i bara faul...komedija.Ne mi e jasno edno...koga veke trenira kosharka,sigurno gleda na TV NBA I Euroliga...pa koga moze da gi kopira so tetovazi i izgled kosharkarskite zvezdi,kako ne go faka merak da gi kopira i vo odnesuvanjeto.Sepak i do trenerite ke da e defektot.Epten ja izdolziv.
Strumicani,ajde pomasovno vo sala,ke dojdat rezultatite
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Пеза се бе од сите губат:pos: А знаа ли некој оти тии американците не играт бе ни тај Бучбергер ни Босвел шо е работта да не си ујдее :pos:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.760
Поени од реакции
71.557
Пеза се бе од сите губат:pos: А знаа ли некој оти тии американците не играт бе ни тај Бучбергер ни Босвел шо е работта да не си ујдее :pos:
Ви заминаа и двајцата уште минатата недела :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom