Фан Клуб: Јувентус

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
Најновото од КУН :) Голот против Албанија вечерва...
 

commandante

diablo blue
Член од
16 мај 2008
Мислења
393
Поени од реакции
72
Читам на juventusmk.com дека сме биле заинтересирани за Роландо од Порто. Ако дојде тој ќе си замине ли некој од Џорџо, Лео и Барзаљи? Ако треба да си замние некој дали тоа ќе биде Барзаљи или... ?
 

шеф на подземје

зумбулот
Член од
25 август 2010
Мислења
1.213
Поени од реакции
76
Читам на juventusmk.com дека сме биле заинтересирани за Роландо од Порто. Ако дојде тој ќе си замине ли некој од Џорџо, Лео и Барзаљи? Ако треба да си замние некој дали тоа ќе биде Барзаљи или... ?
Барзањи е за беспари ,а е добар фудбалер .Имаме место центален дефанзивец не мора никој да си оде ке има конкуренција бонучи .
Сега читам сме преговарале со Осваледо од еспањол барале они 20 милиони евра хахаахах абе јувенут гледај да не ја заебиш како со амаури .
Ако е висрина дека Бастош го земале за 13 милиона евра алал да му е на Марота .
--- надополнето: Jun 21, 2011 10:26 AM ---
Најновото од КУН :) Голот против Албанија вечерва...
Агуеро вреде ,не само тоа туку и е млад и има име изградено а сотоа сакам да кажам дека може да повлече големи имиња .
 
Член од
29 август 2009
Мислења
291
Поени од реакции
405
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
http://www.italiah24.it/sport/calcio/23205/calciomercato-e-ufficiale-la-juve-va-a-prendersi-aguero-ecco-i-dettagli.html

Ne razbiram bas najdobro, ali mislam deka ima nekakov dogovor, koj znae italianski neka procita i neka prevede :)
Football - It 's official, is to take Aguero Juve!Here are the details
TURIN - It 'waiting for the official decision Thursday of Juventus on negotiations Aguero , in fact, during the Board scheduled two days will be allocated the number to go to pick up the Kun from ' Atletico Madrid. Now the attention of Marottaand all transfers black and white is totally reversed in the direction of the deal which the Prince to the top of Juve have been working for several weeks.Yesterday Marotta said bluntly that Aguero is the first target to increase the quality of the old lady , so here's now time to act through official channels.


In the coming days will be back in Turin Argentine agents to seal the agreement on how to engage, and after Marotta Guild will fly to Madrid with a check for 35 million euros, or the amount on which there seems to be already 's consent of Colchoneros . In short, Aguero available to count the end of June?Probable, in fact the same player calls for the conclusion of the deal before the start of Cup America in order to concentrate on market competition without thoughts. Aguero, contrary to what the father saidMaradona , soon will wear the black and white.
кај се изуби ти бе друже ?
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Имав проблеми со компјутерот бев зафатен нешто она ова, али ве читав кога можев, и преска ја видов веста и знам дека сите вие како и јас чекаме на еден ваков трансфер и реков да ја споделам. Али сепак нема сеуште никаков договор, а и се сомневав кога ја видов цифрата од 35 мил. која ми изгледа мала.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Имав проблеми со компјутерот бев зафатен нешто она ова, али ве читав кога можев, и преска ја видов веста и знам дека сите вие како и јас чекаме на еден ваков трансфер и реков да ја споделам. Али сепак нема сеуште никаков договор, а и се сомневав кога ја видов цифрата од 35 мил. која ми изгледа мала.
aham ostanuva da vidime denojve :))
 

шеф на подземје

зумбулот
Член од
25 август 2010
Мислења
1.213
Поени од реакции
76
Имав проблеми со компјутерот бев зафатен нешто она ова, али ве читав кога можев, и преска ја видов веста и знам дека сите вие како и јас чекаме на еден ваков трансфер и реков да ја споделам. Али сепак нема сеуште никаков договор, а и се сомневав кога ја видов цифрата од 35 мил. која ми изгледа мала.
Не изгледа мала ,кауза е нешто друго а друго е неговата цена ,секогаш каузата му е повеке од реаланта цена .И мислам дека ке вреде 45 милиона евра после 4 јули,бидејки тогап му оичињала сезоната треберска на ателтико мадрид .
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Не изгледа мала ,кауза е нешто друго а друго е неговата цена ,секогаш каузата му е повеке од реаланта цена .И мислам дека ке вреде 45 милиона евра после 4 јули,бидејки тогап му оичињала сезоната треберска на ателтико мадрид .
Ја гледав утакмицата цела против Албанија влезе Агуеро второ полувреме заедно со Тевез, одлично изигра имаше и една статива додека Тевез беше првин камен 2 пати сам излезе очи во очи со голманот и еднаш го погоди него а еднаш цел гол промаши ... Иначе Мен оф д меч беше Меси ги из*ба најпоштено ... Бтв од 1ви јули до 24ти јули се игра Копа Америка и кој сака да го гледа Агуеро (Аргентина) ќе го гледате на 1ви против боливија и 6ти и 11ти јули само не знам другите кои држави се ...
 
С

сашенко

Гостин
Ја гледав утакмицата цела против Албанија влезе Агуеро второ полувреме заедно со Тевез, одлично изигра имаше и една статива додека Тевез беше првин камен 2 пати сам излезе очи во очи со голманот и еднаш го погоди него а еднаш цел гол промаши ... Иначе Мен оф д меч беше Меси ги из*ба најпоштено ...
Ај него да го купиме :D..Леле луѓе ако дојде агуеро ке частам најозбилен сум.Тој човек ми е еден од омилените напаѓачи и ако дадат нашиве повеќе пари од што планирале ама да го доведат ке се регистрирам како официјален фан на веб сајтот и ке плаќам пари редовно и ке купам и дрес и се што треба за да придоденсам парите да им се вратат.Ама за возврат ке добијам една година радост гледајки ги конечно како играат убав фудбал.АМан завршете ја работата конечно пари ли немате ебаве
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.285
само да не стане Лихтштајнер новиот Марко Мота или Григера
 

Kajgana Shop

На врв Bottom