Фан Клуб: Јувентус

Член од
28 октомври 2010
Мислења
354
Поени од реакции
102
хаха баш тие најпросеците ги одбра :)
од тука се издвојуваат само руиз и докај негде оскар кардозо и ајев

инаку видал го земавте?
другар гледај статистика и ке видиш дека солдадо нее баш просек мене ми се бендисва како игра немора да ти се бендисва и тебе

иначе поздрав од видал стигна во торино :vozbud:
 
С

сашенко

Гостин
И колку ке не чинат тие играчи? Роси е далеку подобра опција од сите нив.Ке платиме доста пари за него ама ако имаш високи амбиции треба да имаш и длабок џеб.Еве правиме паметни потези со браќата од Бразил што ги земавме.Може уште некој талент да донесеме и наместо скапи трансфери ке си одгледуваме наши играчи како пиперки у бавча.Не ми се свиѓа што тие што ги имаме ги праќаме на позајмици ама ај да се надеваме дека кај Конте ке добиваат младите повеќе шанси...
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Еве ме и мене.
Слушнав дека сме го зеле Видал од Леверкузен. Јас мислам дека е оваа супер опција и аут-карта за Мело, можеби и Сисоко, се надеваме дека Видал ке ги покаже своите квалитети и во Јувентус и ке ни ја зацврсти средината, исто така го имаме тука и Пациенца па ке видиме. Мислам дека треба на бековите сме зацврстени, е сега прашањето е лево крило да се зема, Бастош би била најдобра опција а мислам дека напаѓач не ни треба, е сега зошто не ни треба ? Бидејки Матри и Кваљарела се одлични напаѓачи и они ке бидат сигурно прв тим е сега ако нема конкуренција не е ништо едноставно ке си играт како сакат знаат дека се во прв тим, но јас мислам дека треба уште еден напаѓач ако сакаме да се зацврстиме и тама, сите тројца, (четворица заедно со Дел Пиеро) ќе се борат за кој да биде во прв тим ке го дават својот максимум а и многу подобро ке и биде за Јувентус и ке носи поволни резултати. Мене ме немаше некое време но како ги гледам работите не е лош овој трансфер со Видал.
Е сега кај ке ојт Мело и Амаури ? Јакинта жив е ? Сторари замина ?
Има некој други шпекулации за други играчи ?

Роси ?
Јас лично го нејкам, тоа не значи дека ако дојде нема ни да го засакам едноставно, како Џовинко некако ми делува со повеќе искуство во натпревари, не ми стои дека може да промени многу, подобро да се зема некој по друг што ке може да влијае на конкуренцијата на Кваља и Матри, пример подобра опција би бил Агуеро, боље од Роси, али незнам како оди оваа работа како што е тргнато го загубивме Агуеро ?
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
другар гледај статистика и ке видиш дека солдадо нее баш просек мене ми се бендисва како игра немора да ти се бендисва и тебе

иначе поздрав од видал стигна во торино :vozbud:
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Според официјалниот сајт на Галатасарај,тие веќе се веќе во фаза на преговори со Јувентус за трансфер на Мело.Што значи ако испратат добра понуда можно е во брзо време Мело да потпише со Турциве.

 
С

сашенко

Гостин
Мело е позајмен на Галатасарај? Не ми се верува.Ке остане таму една година а ние добивме 2 милиона од позајмицава.Работава не ме радува многу ама ако му ја плаќаат они целата плата тогаш ок.И замислете следнава година се здиви и му рипне цената :vozbud:..може да се опариме следната година
 
F

FuckYouAll

Гостин
Малце ме зачуди позајмицава на Мело, ама пак Мело пред некој ден изјави дека разговарал со преставници на Јуве и заклучиле дека ќе биде глупаво Мело да зема голема плата а да Јуве игра само во Сериа А.
Излеа Галатасарај ќе му ја плаќа платата оваа година и ако ни треба Мело другата сезона ќе си го вратиме. :D
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.288
Мело може да здиви во други работи,фудбалот за него е завршена работа
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.288
Melo, 28, has been regularly been linked with a move away from the club since joining from Fiorentina in 2009. The Brazil international said this week that he had "received an offer from Europe that will vastly improve my salary".
Galatasaray confirmed on Thursday on their official website that talks had begun over the player, and after positive talks it was agreed that Melo would head to Turkey on loan.
The loan fee is reported to be €2 million with the option to make the deal permanent for €3 million.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom