Фан Клуб: Јувентус

Член од
1 април 2018
Мислења
2.031
Поени од реакции
3.947
Можеби ама мислам секој спортист професионалец би одбрал да игра за Италија во случајов. Оти Ибрахимовиќ не игра за Босна/Хрватска?

На брачедите мој за У19 му бараа пари :).
Неспорно е то дека бараат пари. И ден денеска е така и плаќаат просеци за да си билдаат CV.

А за Никола ти кажувам 100% како беше третиран. Како принц. Дури и повеќе од тоа што е нормално само да заигра за Македонија ама едноставно не сака за нас.

Да нормално е да сакаат за појака репрезентација ама за таму квалитет треба да имаш. Сериозно мислиш дека овој некогаш би дотуркал да конкурира таму? Шанси нема, вакви тие ги имаат со лопата да ги риниш. Ќе поигра за младинците на Италија ако игра воопшто уште година две дур можи и после клоците. И после ќе се мота во екипи ко Сампдорија Лече и Верона ако воопшто и стаса дотаму. Додека кај нас ќе си беше редовен стартер во репрезентација. Ама кога е глуп нека си ги сноси последиците.

А да го дајш за пример Ибра е смешно. Овај3% нема од неговиот талент на тие години и нормално беше тогаш тој да ја одбери Шведска затоа што се гледаше дека ќе биди играчиште понатаму.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
18.643
Поени од реакции
15.637
Неспорно е то дека бараат пари. И ден денеска е така и плаќаат просеци за да си билдаат CV.

А за Никола ти кажувам 100% како беше третиран. Како принц. Дури и повеќе од тоа што е нормално само да заигра за Македонија ама едноставно не сака за нас.

Да нормално е да сакаат за појака репрезентација ама за таму квалитет треба да имаш. Сериозно мислиш дека овој некогаш би дотуркал да конкурира таму? Шанси нема, вакви тие ги имаат со лопата да ги риниш. Ќе поигра за младинците на Италија ако игра воопшто уште година две дур можи и после клоците. И после ќе се мота во екипи ко Сампдорија Лече и Верона ако воопшто и стаса дотаму. Додека кај нас ќе си беше редовен стартер во репрезентација. Ама кога е глуп нека си ги сноси последиците.

А да го дајш за пример Ибра е смешно. Овај3% нема од неговиот талент на тие години и нормално беше тогаш тој да ја одбери Шведска затоа што се гледаше дека ќе биди играчиште понатаму.
Др беше целта за муабетот за Ибра ама батали.

Соуле бе Соуле бе скапо ќе бе кошташ упм ШУТКАЈ

(дај,боже да грешам)
 

Scirea

⬜⬛⬜⬛⬜⬛⬜⬛⬜
Член од
4 август 2010
Мислења
25.767
Поени од реакции
76.719
Види го Суле колку е изгубен, како прваче на екскурзија:pos:
Ајде нека влагаат Киеза или Ди Марија
 

velesizam

Гостин
Член од
28 јуни 2022
Мислења
1.456
Поени од реакции
5.458
Рабиот одличен, ако продолжи вака треба да му се продолжи договорот.
 
Член од
16 август 2018
Мислења
385
Поени од реакции
510
Дај бе не се лупајте од земја ко јувентус мк со тоа лиглето секулов. Типот не игра за Македонија шо се напиња толку со него незнам.
Автоматски споено мислење:

Аман бе и овој.. Викав да се продаде уште прошлата година. Аман веќе со стаклениве "ѕвезди" наши..
 
Последно уредено:

Scirea

⬜⬛⬜⬛⬜⬛⬜⬛⬜
Член од
4 август 2010
Мислења
25.767
Поени од реакции
76.719
Гати, Бремер, Локатели, Фаџоли, Рабио и Костиќ изгинаа вечерва, секоја чест :cuc:. Иако гомноно Алегри пак ја затвори играта, сепак вечерва покажаа зрелост и во ниту еден момент не почуствував дека ќе примат гол. Браво!!!
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
18.643
Поени од реакции
15.637
Гати, Бремер, Локатели, Фаџоли, Рабио и Костиќ изгинаа вечерва, секоја чест :cuc:. Иако гомноно Алегри пак ја затвори играта, сепак вечерва покажаа зрелост и во ниту еден момент не почуствував дека ќе примат гол. Браво!!!
Мораше да ја загвори последните 30 минути.

Да беше Ди Марија место Суле ќе водевме сигурно 2-0. Интер беше безопасен освен ударите на Барела.
Автоматски споено мислење:

Интересно е тоа што ако ни го вратат 15п ќе има мн плачење. Еден од Лацио, Интер, Милан нема да фати ЛШ :pos:
Автоматски споено мислење:

Иначе иако промашуваше секоја чест за Суле не го остај да диши Брозович. Победивме со АДМ, Киеза, Куадрадо на клупа и без Сандро кој играше одлично како LCB сезонава.
Автоматски споено мислење:

Гати, Бремер, Локатели, Фаџоли, Рабио и Костиќ изгинаа вечерва, секоја чест :cuc:. Иако гомноно Алегри пак ја затвори играта, сепак вечерва покажаа зрелост и во ниту еден момент не почуствував дека ќе примат гол. Браво!!!
Локатели ми се чини најпоќе издвои денес па псоле идат останативе :cuc:
 
Последно уредено:

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.726
Поени од реакции
9.690
Издоминиран интер среде меаца со тројца играчи шо лани играа у втора лига и подолу + Де Шиљо и Влахо у никаква форма и без еден куп првотимци. (y)

Сите изиграа топ освен Душан и Суле у офанзива, ама специјални пофалби за Гати, Локатели, Костиќ и Рабио. Алегри вака така засега го вади максимумот од сезонава.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
18.643
Поени од реакции
15.637
Kieza se povredi li pakk :(
Кривеше на излегвање ама не беа некако мн загрижени значи не се лигаментите (бар се надевам)

Нормално е после онаква повреда. Ќе има цело лето подготовки ќе се врати во нормала :)
Автоматски споено мислење:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom