Фан Клуб: Јувентус

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Пики Блајндерс темата им била. :D
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Ги гледав денес Атлетико против Рајо и никаква игра, победија со мизерен гол од офсајд... Дали се чуваа, дали не се веќе тоа што беа не знам.. Само знам клаџите нè прават фаворити за пролазак даље а и фаворити сме дури и на Ванда Метрополитано...
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Na kraj ke osvoime so 20+ bodovi od vtoriot..[DOUBLEPOST=1550439787][/DOUBLEPOST]Uste 9 pobedi ni trebaat za teoretski da sme sampioni ali ova pri ceteris paribus t.e. napoli sve da tepa.. ako kiksa vaka kako sega uste pomalku pobedi ke ni se potrebni za titula..
 
Член од
6 мај 2007
Мислења
589
Поени од реакции
601
Ако не беше оној глуп пораз од минатата сезона у последната минута од Наполи дома, Јуве ќе беше не поразен во Серие А над 50 утакмици
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Ги гледав денес Атлетико против Рајо и никаква игра, победија со мизерен гол од офсајд... Дали се чуваа, дали не се веќе тоа што беа не знам.. Само знам клаџите нè прават фаворити за пролазак даље а и фаворити сме дури и на Ванда Метрополитано...
Атлетико никогаш не ни имале некоја јака игра (офанзивно). Се знае кај нив што е муабетот, одбраната коска стегната, па напред што биде биде, некоја акција да изиграат Гризман Коке или Саул. Тежок двомеч ќе биде, ама мислам дека ќе ги реши Кики.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.638
Поени од реакции
5.317
Зидан беше класа играч нема дискусија, ама за тренер да биде класа сакам да го видам во клуб каде што нема да има all star тим. Сигурен сум доминацијата во Серија А ќе ни заврши со Зидан и било кој др тренер кој не е италијанец а игра модерен фудбал. Тој тип на фудбал не врви во Италија. Алегри е тренериште и ќе го бараме назад. Ако сака сам да си оди е друга прича е тогаш би одел на Инзаги тренер кој има страшен потенцијал
Зидан добро го познава Италијанскиот фудбал, и мислам дека го потценуваш. Не го спорам и квалитетот на Инзаги, но Зидан во Реал победуваше не само што имаше all star играчи во тимот, туку беше добро познат и како одличен психолог, и човек кој знае да го извлече максимумот од играчот на терен, одличен мотиватор, а и тактичар, што е доста битно за во Италија. Доколку, се одлучи да се менува тренерот од која било причина, мое мислење е дека Зидан е една од најдобрите опции.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom