Фан Клуб: Јувентус

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.110
Поени од реакции
16.352
Аргентина е баш во ситуација да одмара играчи и да им исполнува желби на Јувентус, дур им виси пласманот за на Светско. Имаат идиот од селектор, кој не знае да им извади максимум.
Јас не реков дека тоа е 100% случајот ама знам дека доколку побара клубот можно е истот ода биди така мислам дека и клубовите имаат право да не пуштат играч да игра за репрезентацијата. А за то другото се согласвам. Аргентина стално страда од идиоти селектори и дровто наше Игуаин :D
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.582
Поени од реакции
62.649
Јас не реков дека тоа е 100% случајот ама знам дека доколку побара клубот можно е истот ода биди така мислам дека и клубовите имаат право да не пуштат играч да игра за репрезентацијата. А за то другото се согласвам. Аргентина стално страда од идиоти селектори и дровто наше Игуаин :D
Нешто лошо си разбрал. Ако го побараат од репрезентација, мора да се јави. Тука Јуве, и било кој друг клуб ама баш ништо не се прашува.
 
A

apidrone

Гостин
У право е видоољ. Има клубот право да побара од репрезентацијата да пуштат некој играч, ама последен збор има федерацијата. Чак ни играчот своеволно не смее да не се јави на повик, мора порано да извести за тоа. Во случај на повреда за време на интернационална пауза, федерацијата исплаќа оштета на клубовите (којзнае колку HNS ќе треба да плати за Пјаца). Знам дека на големи клубови парите не им вредат ништо ама зборам за правилата.


Не знаев дека Вељко Ражњатовиќ ја ќарил Вале...

 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
У право е видоољ. Има клубот право да побара од репрезентацијата да пуштат некој играч, ама последен збор има федерацијата. Чак ни играчот своеволно не смее да не се јави на повик, мора порано да извести за тоа. Во случај на повреда за време на интернационална пауза, федерацијата исплаќа оштета на клубовите (којзнае колку HNS ќе треба да плати за Пјаца). Знам дека на големи клубови парите не им вредат ништо ама зборам за правилата.


Не знаев дека Вељко Ражњатовиќ ја ќарил Вале...

Фифа исплаќа оштета.

П.С Не е Вељко овај.

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.110
Поени од реакции
16.352
Нешто лошо си разбрал. Ако го побараат од репрезентација, мора да се јави. Тука Јуве, и било кој друг клуб ама баш ништо не се прашува.
Добро батец само не се нервирај :D
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.802
Поени од реакции
2.600
Mario Mandzukic is in serious doubt for the match against Napoli this weekend as he returned from international duty with inflammation in his left knee.

The match kicks off at 20:45 CET and it will certainly be a big blow if Juventus are without his services.

According to Sky Sport Italia and Mediaset Premium, Mandzukic was not injured while training with Juve but returned from the Croatian camp in poor condition.

Max Allegri will now have questions regarding his formation as Dybala is also in poor condition and may not play forcing the coach’s hand further. The 4-2-3-1 formation which has been highly successful for Juve since it’s implementation may be in doubt.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.802
Поени од реакции
2.600
Dr Boris Nemec, glavni lekar hrvatske reprezentacije, priznaje da se plaši za oporavak Marka Pjace.

Hrvat će biti operisan danas, a profesor Mariani, koji će ga operisati, poznat je po uspešnim intervencijama.

Iako je operacija na Miliku bila uspešna, Florenzi se povredio samo nekoliko dana nakon povratka na teren.

“Pjaca? Plašim se za njegov oporavak jer se 45% igrača ne vrati na nivo na kom su bili pre povrede.”

“Metod koji koristi profesor Mariani garantuje oporavak nakon 4-5 meseci, ali Fifa preporučuje oporavak od 7-8 meseci.”

“Nikad ne bih dozvolio igraču da se vrati posle manje od 6 meseci jer postoji rizik da se povreda ponovi.”

“Nakon tri meseca Pjaca će biti u mogućnosti da trči, ali ne i da menja pravac. Ako bi me igrač pitao da li može da se vrati na teren pre isteka šest meseci, savetovao bih mu da promeni doktora.”
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Pol Lirola kako mal. :D

 

Kajgana Shop

На врв Bottom