Фан Клуб: Јувентус

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.171
Поени од реакции
85.646
Заслужено си тепаа Наполи нема што. Нема да ја коментирам ( или критикувам ) играта на играчиве, тие цела сезона го дадоа најдоброто од себе. Секоја чест за сите, посебно за Конте :cuc: и се разбира за :P
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
То е уште ги држеше шампањот од славјето. Очигледно не им се работеше после она претходната недела. Нека ги ладат летово глајте и догодина на работа.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Нажалост, разочаран од сета незаинтересираност во душите на играчиве на Јуве.
Па толку ли не се има волја за обединување на двојната круна во Италија?
Да се врати еден клуб ваков од мртвите и одма да ги земе двете титули е... нешто посебно. Башка што на Дел Пиеро му беше последен меч.
Сепак, честитки за одличната сезона, следната се надевам ќе се видиме во финалните рудни на ЛШ меѓусебно :pipi:
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Заслужено го освоиа купот Наполи.Не дека покажаа нешто посебно,али дефинитивно беа помитивирани од нашиве.Криво ми е само за Алекс,кој во последниот меч во црно-белиот дрес не успеа дојде до победа.
Ciao Alex,Grazie per tutto :(

 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.596
У пм , легендата си отиде , не ми се верува.
Заедно со Зидан , тие се причина зошто почнав да навивам за Јувентус.Човекот , кој остана со нас кога беше најпотребно , и ја круниса својата кариера во Јувентус со титула која го врати неговиот тим на врвот , таму и каде што беше претходно.Немам зборови со кои би кажал све што мислам за него , единствениот играч кој добил 'standing ovation' на Бернабе и Олд Трафорд , единствениот играч за кој сите големи денешни фудбалери имаат само пофалби и говорат дека тој им бил идол кон кој се стремеле да го достигнат во својата кариера. Искрено претходната недела , прв пат после 2003 финалето во ЛШ сум плачел за фудбал , и тоа на овие години што ги имам сега. Се надевам дека по крајот на неговата фудбалска кариера ке дојде и ќе му дадат директорско место , бидејќи тоа е најмалиот подарок кој би можел да го добие.

И за крај : Un Cavaliere Non Lascia Mai La Sua Signora

Ce solo un Capitano ... Фала ти за се , ДЕЛ ПИЕРО
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Воопшто не се ни сомневав дека ќе победат Јуве. Уште не можам да си поверувам дека вака кикснаа. Последната утакмица со Алекс... омг! Само прво полувреме гледав, ептен сафра ме фати. Се надевам дека Наполи заслужиле да победат, иако не можам да си објаснам како тоа им се дозволило. А се разочарав од почеток кога видов дека не е Буфон на гол. Ко да осетив од тогаш дека пропаднаа шансите за победа. Ватевр... не дека сеуште нема причина за радување. Бидна што бидна, па од на есен уште појаки нека се вратат. Forza Juveeeeeeee :love:
 

Казаки

Атаманот - Army of Christ
Член од
2 септември 2011
Мислења
1.526
Поени од реакции
1.967
Ајдеее без разочарување... ќе ги преслушаме за Суперкупот ;)
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.171
Поени од реакции
85.646
Ај превод на сликата со Конте и Мацари :)
 

DelPiero10

10ka
Член од
25 февруари 2012
Мислења
583
Поени од реакции
251
каков супер куп финтата беше сезонава без пораз да се заврши а не ми се избацува со бориело сторари, па 20 утакмици 1 гол даде и уште не му е јасно дека нема што да го става
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.223
Поени од реакции
8.091
Да му ебеш векот. Купов ко да е проколнат за Јуве. Кога последен пат го освоија уште се спремаше Илинденско востание:) .
Многу незаинтересирано влегоа во мечот како да им беше сеедно што ќе направат. Разочаран сум што не ја завршивме сезонава со уште еден трофеј ама како и да е заврши една одлична сезона за Јуве а шансата за дупла круна ќе ја бараме во некоја друга прилика.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.865
Поени од реакции
6.375
Не заслуживме вечерва, пристапот на Конте па и на играчите на теренот беа како да се предале пред мечот, се разиграа по водството на Наполи, но веќе беше доцна. Многу уморени делуваа, комплет сите, Пирло,Видал, Маркизио , како да беа уште под дејство на алкохол од прославата. Но не им замерувам. Догодина одиме на двојна и полуфинале/финале ЛШ ;)
 

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Незаинтересираност на вториот тим на Јуве. Знаев дека ќе ја изгубиме утакмицата уште кога почна силно да напаѓат кон Де СанКтис (Sank-tis).Нон-стоп ми се враќаа моменти од финалето у ЛШ.

Од друга страна пак, добро е тоа што Пандев дочека да освои нешто со Наполи. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom