Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
Само едно ќе кажам: Јувееееееееееее :vozbud:

Одлично играме, мора да продолжиме вака и во второ и да има петерда. Ги тепаме со нивното најсилно оружје, контри и полуконтри.
 

DangerouzZ

Bianconero Till I Die !
Член од
24 август 2009
Мислења
366
Поени од реакции
21
Треба 5 до крај да им закачимо и да ида дома спокојно нaшиве , чим више тргнала работава нека ида до крај ... и да , Господ да го поживи Красиќ :vozbud:
 
С

сашенко

Гостин
Не смееме да се затвориме.Ако го направиме тоа ке се заебеме.Давај голови додека можеш............
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
другарче ја уплати 1 му се изнасмеав да го терам да уплаќа против нас да ни тргне :pos:
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Красич најголемо засилување во последниве 5 години :aplauz:
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Ете ја играта а со неа и головите, ви реков да не плукате по новиот тим, треба уште време за да се уигра и да се вклопат како што треба, преку ноќ екипа не се прави. Браво за Красич растура по десна страна две асистенции сега ке чекаме на првиот гол од Милош. И во средината ни е опасно зашто Мело,Маркизо и Пепе се со жолти картони, само да продолжат вака и во второ полувреме па да пукне петарда.
п.с. леле голчиште од Маркизо цел инат од себе го извади, со зорт ја шутна :vozbud:
 
С

сашенко

Гостин
Јас ја уплатив 2ка и се посреќииииииииииииииии.....одамна ги немав играно ама сега ми ја исполниа душата со радост.......сакав 3 плус да ја играм зашто на последните 2 утакмици 6 гола има се на се....оваа дај боже 6 во нивната мрежа да бидат.......
 

DangerouzZ

Bianconero Till I Die !
Член од
24 август 2009
Мислења
366
Поени од реакции
21
Момци дајте линк убав , се нервирам ми го скинаја едниот а со коцке на екран не ми се гледа :) дај кој има убав нека пушти ...
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Јакинта на местото на Дел Пиеро .. мислам дека требаше уште малку да поигра капитенот.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.760
Поени од реакции
71.561
Член од
19 април 2010
Мислења
763
Поени од реакции
28
Ви реков дека имаме подобра игра и од времето кога Јуве беше шампион, вие не верувате :)
Реков да се средат уште малку некои работи, да се прават помалку грешки во одбрана и да се врати Буфони титулата е во Торино :)
so mu fale na storari
inaku udineze se otepani veke 2-3 godini posledni se sega
cestito pobeda
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom