Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
Уште една грешка на "нашата" управа, црно-белиот дрес со број 17 наредната сезона ќе го носи Траоре, играч на кој Јувентус му е попатна станица а да не потсетувам кој го носеше тој дрес до сега и што се направи со него.
според мене треб да се повлече само број 10.се знае зашто да не објаснувам понатаму.:smir:
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Прво, фала ви на позитивниот feedback за клипчето! :back: :pos:

Второ, гледам за бројот на Траоре сте отвориле муабет. Па што очекувате кога еден ГроЗо ја носи 6-ката на Ширеа. Очигледно не се пази многу на тие работи во клубот. Инаку во врска со повлекувањ на броевите, во Шпанија има правило кое вика дека сите броеви од 1-25 мора да бидат пополнети и не смеат да бидат повлечени. Затоа и Кики Роналдо ја зема 7-цата од Раул. Мислам дека и жабариве дискутираа на таа тема, да го воведат тој шпански модел.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.801
Поени од реакции
5.464
Кваљарела постигна гол за Италија на натпреварот против Фарските Острови.

 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
какво повлекување на бројките,ова не е НБА !!! играчите ќе си останат во легендите,меѓутоа не би сакал да видам само двоцифрени броеви на дресовите !!! 1 до 11 се стандардните бројки за првата постава,а голема чест е да ја носиш легендарната 10ка-ознака за најдобриот играч во тимот !!! НБАта нема традиција како фудбалот и може да прави што сака-тоа е нивни,американски спорт и луѓето задолжени за тоа нашле начин да ја разликуваат од другите спортови.....
 
Член од
22 април 2008
Мислења
549
Поени од реакции
93
Вакви шпекулации има стално и на крај ќе излези нешто сосема друго. Ако му тргни сезоната ќе подразмисли МАрота. Секако ДелНери сака касапи на средина.



Јуве има еден куп легенди. Неможи да ги чува бројките на сите нив. ЌЕ треба троцифрени дресој да носат ако прат така.
Не реков дека треба да се повлечи бројот 17, далеку од тоа, мислам дека требаше да се остави малце време во мирување, или ако се дава да се даде на некој што ја заслужува. Има толку многу слободни бројки, зарем не можеше друг број да земи, зарем мораше 17-ката.
 
С

сашенко

Гостин
Не реков дека треба да се повлечи бројот 17, далеку од тоа, мислам дека требаше да се остави малце време во мирување, или ако се дава да се даде на некој што ја заслужува. Има толку многу слободни бројки, зарем не можеше друг број да земи, зарем мораше 17-ката.
Да..ептен е глупаво да се даде туку така тој број.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.801
Поени од реакции
5.464
Секоја чест за Давид Трезеге:

Тen years in Juve was a great story.I will always be fan of Juve. Indeed, the day the team will win the Scudetto,I will go to Turin to ask the Agnelli family of inventing a mesh with the third star. And I'll be the first to wear it.The two titles that we have taken have been a resounding injustice.But I am convinced that some of the Inter players who I have spoken to also think that.
„Десет години во Јувентус беа успешна приказна.Јас секогаш ќе бидам навивач на Јувентус.Всушност,кога денот ќе го освои Скудетото,јас ќе отидам во Торино да побарам од фамилијата Ањели да вметнат уште една ѕвездичка над знакот од Јувентус,и јас ќе бидам првиот што ќе го облечи. Двете титули кои ни беа одземени, тоа беше голема неправда.Но јас сум убеден дека и некои од играчите на Интер со кои имам разговарано го мислат истото.“

It 's nice to see Andrea Agnelli Chairman. I grew up in the myth of the Advocate. When he came to camp we were all dazed.Andrea Agnelli will recreate the same magic with the younger. "
„Убаво е да се види Андреа Ањели како Претседател. Јас пораснав со митот на Адвокатот. Кога пристигна во кампот ние сите бевме збунети. Андреа Ањели ќе ја направи истата магија со помладите“

Запрашан за неговиот најубав момент поминат во Јувентус, Трезеге изјави:

My best win in my ten years at Juventus it was the promotion from B to A. A fantastic life experience. The fans thought we were heroes because we chose to stay. He felt esteem. And around we have grown kids who are now major players. I think Chiellini at Marchisio. If anyone believed to kill Juve in Serie B, then flinging him was just all wrong. That experience has made it even the world's largest Juve.
„Мојата најдобра победа во моите 10 години во Јувентус беше враќањето од Б во А. Фантастично животно искуство.Фановите се однесуваа како да сме херои бидејќи одлучивме да останиме.Се чувствуваше нивната почит.И ние одраснавме деца кои ќе бидат големи играчи, мислам на Киелини и Маркизио. Ако некој веруваше дека ќе го убие Јувентус во Сериа Б, тогаш јас гледам дека нему му тргнаа работите погрешно.Тоа искуство го направи Јувентус уште поголем“

линк
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.233
Поени од реакции
8.126
Сега ми е уште потешко што не му дозволивме да се пензионира во дресот на Јуве. Трезеге, легенда на Јувентус. Секоја чест легендо.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.801
Поени од реакции
5.464
Сега ми е уште потешко што не му дозволивме да се пензионира во дресот на Јуве. Трезеге, легенда на Јувентус.Секоја чест легендо.
Од финансиски и играчки план,Јуве повеќе губи што го пушти Трезеге да замини,отколку да останеше.

Платата на Трезеге му беше 4 милиони евра.Во наредните 2 години Јуве ќе му исплаќа 3.5 милиони евра по сезона,а Јуве нема да добие ништо од Херкулес за Трезеге.Значи Трезеге ќе игра во Херкулес,95% од платата ќе ја добива од Јувентус,Јуве нема да добие никаква оштета за него,а Јуве ќе изгуби класен напаѓач кој сеуште може да прикажи одлични партии и како замена,и како првотимец.Трезеге во текот на летото изјави дека оваа сезона сака да е повеќе на терените отколку на клупа,и веројатно токму тоа е причината за неговиот трансфер во Херкулес.Трезеге не е тип на играч кој би го преќутел тоа да биде продаден против своја волја.
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Од финансиски и играчки план,Јуве повеќе губи што го пушти Трезеге да замини,отколку да останеше.

Платата на Трезеге му беше 4 милиони евра.Во наредните 2 години Јуве ќе му исплаќа 3.5 милиони евра по сезона,а Јуве нема да добие ништо од Херкулес за Трезеге.Значи Трезеге ќе игра во Херкулес,95% од платата ќе ја добива од Јувентус,Јуве нема да добие никаква оштета за него,а Јуве ќе изгуби класен напаѓач кој сеуште може да прикажи одлични партии и како замена,и како првотимец.Трезеге во текот на летото изјави дека оваа сезона сака да е повеќе на терените отколку на клупа,и веројатно токму тоа е причината за неговиот трансфер во Херкулес.Трезеге не е тип на играч кој би го преќутел тоа да биде продаден против своја волја.
Ако е ова точно значи Марота слободно може да си ја сече главата!:nerv:
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Па нели Јуве и Трезеге го раскинаа договорот што ги врзуваше еден за друг? зошто сега Јуве би продолжил да го исплаќа Трезеге?
 
С

сашенко

Гостин
Ако е ова точно значи Марота слободно може да си ја сече главата!:nerv:
Трезеге направи многу за нас.Тоа неможе да се заборави.Во јувентус немаше да игра многу а само да седи не беше фер зашто уште може да игра.Го дадоа во друг клуб каде што ке игра во прв тим и му плаќаат од благодарност за се што направи за нас.Јас би го направил тоа да бев на место на Марота.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom