Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Па најнормално ќе е застапен кога ни доаѓаат екипи како Палермо и ни даваат по три гола дома, ако тоа за тебе е нормално ок :toe:. За разигрувањето јас како што знам беше кажано дека порано да се донесел тренер за да се уиграле играчите, ако ова што го прикажува ЈУВЕ е игра ондак јас сум Џејмс Бонд. ЈУВЕ веќе 3 години нема никаков напредок а еве и четвртата по се изгледа ќе биде таква, сите работи што се случуваат во клубот се погрешни, едино исправно е купувањето на Красич. Значи да сум јас претседател на ЈУВЕ по изјавата на Дел Нери дека ЈУВЕ нема шанса за титула, за 24 часа ќе го немаше од клубот, но ЈУВЕ е клуб кој толерира и 5-10 порази во низа за да се уигра клубот :wink:
Aj вака, мислиш дека негативните резултати на Јувентус повеќе се одразуваат врз навивачите отколку врз управата и акционерите кои губат многу МНОГУ пари, па не прават ништо за да го спречат тоа и свесно го уништуваат клубот?! Не ме зезај друже :)

Друго, без разлика дали е Палермо, Интер или Чезена, кога имаш неуиграна екипа не е битно против кој се игра, Милан изгуби од ЧЕЗЕНА (која 20 години не играла во Серија А) на сред Сан Сиро, уште еден доказ дека секој секого може да тепа!
Последните години не ги коментирам затоа што имаше инвалиди во управа. Годинава почнуваме од нула, заборави ги тие 2-3 години со Секо на чело.
Моменталнава управа ја ужива довербата од истите што лани го палеа стадионот во знак на протест! Тоа кажува доволно за некои работи. Сигурно тие што живеат во Торино и имаат многу поблиски контакти со клубот (Drughi, Fighters...) знаат многу подобро што се случува отколку јас и ти тука. A ако тие собраа сила да им аплаудираат на сопствените играчи после пораз, и ако тие сфатија дека треба време за да се изгради успешна екипа, не знам зошто ние да не го сфатиме истото.

Да се разбереме, не сум задоволен од моменталната ситуација, ама бар знам дека следат подобри денови и не ширам негативна енергија.



p.s. Смена на тренер во оваа фаза е еднакво на уште катастрофална и пропадната сезона - ти гарантирам!
p.p.s. добар дел од играчите дојдоа на крајот на преоден рок, други играа на светско. За сите овие, почетните кола се моментот кога влегуваат во шемата.
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Aj вака, мислиш дека негативните резултати на Јувентус повеќе се одразуваат врз навивачите отколку врз управата и акционерите кои губат многу МНОГУ пари, па не прават ништо за да го спречат тоа и свесно го уништуваат клубот?! Не ме зезај друже :)

Друго, без разлика дали е Палермо, Интер или Чезена, кога имаш неуиграна екипа не е битно против кој се игра, Милан изгуби од ЧЕЗЕНА (која 20 години не играла во Серија А) на сред Сан Сиро, уште еден доказ дека секој секого може да тепа!
Последните години не ги коментирам затоа што имаше инвалиди во управа. Годинава почнуваме од нула, заборави ги тие 2-3 години со Секо на чело.
Моменталнава управа ја ужива довербата од истите што лани го палеа стадионот во знак на протест! Тоа кажува доволно за некои работи. Сигурно тие што живеат во Торино и имаат многу поблиски контакти со клубот (Drughi, Fighters...) знаат многу подобро што се случува отколку јас и ти тука. A ако тие собраа сила да им аплаудираат на сопствените играчи после пораз, и ако тие сфатија дека треба време за да се изгради успешна екипа, не знам зошто ние да не го сфатиме истото.

Да се разбереме, не сум задоволен од моменталната ситуација, ама бар знам дека следат подобри денови и не ширам негативна енергија.



p.s. Смена на тренер во оваа фаза е еднакво на уште катастрофална и пропадната сезона - ти гарантирам!
p.p.s. добар дел од играчите дојдоа на крајот на преоден рок, други играа на светско. За сите овие, почетните кола се моментот кога влегуваат во шемата.
Како прво Милан изгуби на гости а не на Сан Сиро и Милан не прима 9 гола на 3 утакмици и тоа на домашен терен, никој не шири негативна енергија, ако за тебе изнесување на реални факти е ширење на негативна енергија ондак ок, барем не влагам во филмови како следеле подобри времиња. Со останување на Дел Нери Јувентус нема да види никаков трофеј а под знак прашалник е и учеството во некој од европските купови. Ќе губиш пари кога го купуваш Диего за 25 милиони а го даваш за 15, најди ми ти тука логика и имаш пиво од мене, пошто гледаме дека 4-4-2 не функционира баш нај нај во првите 4 кола а беше пресуден фактор според Марота за толку лесно да го шитне Диего :toe:
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Kако и да е тоа не го прави помалку срамен поразот на Милан од Чезена.

Дел Нери е донесен да изгради компактен тим кој во иднина ќе биде спремен да освојува титули.
Прочитај поназад ќе видиш дека бев еден од најголемите противници за продавање на Диего.

4-4-2 функционира многу подобро од системите што беа користени минатата сезона! Проблемот е во одбраната и концентрацијата на тимот. Нападот и организацијата на играта е 5 класи подобра од тоа лани. Има мал проблем со финишот само. Проблеми кои со текот на времето ќе се средат.


Факт е дека тим не се гради преку ноќ исто како што е факт дека форумов е во жолта боја :)
Како и да е, твое право е да ја гледаш чашата полупразна, јас ќе ја гледам полуполна. :wink:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.669
Поени од реакции
5.351
Повиканите на Јуве за натпреварот со Каљари:

2 Motta
3 Chiellini
4 Felipe Melo
5 Sissoko
8 Marchisio
9 Iaquinta
10 Del Piero
11 Amauri
13 Manninger
14 Aquilani
18 Quagliarella
19 Bonucci
20 Lanzafame
21 Grygera
23 Pepe
25 Martinez
26 Rinaudo
27 Krasic
30 Storari
31 Costantino
33 Legrottaglie

Се погласни се шпекулациите дека против Каљари,Ринаудо ќе игра како десен бек.
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Kако и да е тоа не го прави помалку срамен поразот на Милан од Чезена.

Дел Нери е донесен да изгради компактен тим кој во иднина ќе биде спремен да освојува титули.
Прочитај поназад ќе видиш дека бев еден од најголемите противници за продавање на Диего.

4-4-2 функционира многу подобро од системите што беа користени минатата сезона! Проблемот е во одбраната и концентрацијата на тимот. Нападот и организацијата на играта е 5 класи подобра од тоа лани. Има мал проблем со финишот само. Проблеми кои со текот на времето ќе се средат.


Факт е дека тим не се гради преку ноќ исто како што е факт дека форумов е во жолта боја :)
Како и да е, твое право е да ја гледаш чашата полупразна, јас ќе ја гледам полуполна. :wink:
Ова оди во недоглед, а за тоа дека Дел Нери ќе створел тим незнам дали да се смеам или да плачам, Дел Нери е само уште еден падобранец од типот на Раниери и Закерони, кога ќе видиме дека ништо нема да биде и од сезонава ќе си речеме да ја заборавиме и таа и пак од почеток, тоа е проблемот во ЈУВЕ, се се врти во еден магичен круг :wink:
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Абе сваќам дека се внесе во муабетов ама не мора да лажеш дека сме изгубиле дома,на гости беше ! :icon_lol:
Лапсус друже :helou:

Повиканите на Јуве за натпреварот со Каљари:

2 Motta
3 Chiellini
4 Felipe Melo
5 Sissoko
8 Marchisio
9 Iaquinta
10 Del Piero
11 Amauri
13 Manninger
14 Aquilani
18 Quagliarella
19 Bonucci
20 Lanzafame
21 Grygera
23 Pepe
25 Martinez
26 Rinaudo
27 Krasic
30 Storari
31 Costantino
33 Legrottaglie

Се погласни се шпекулациите дека против Каљари,Ринаудо ќе игра како десен бек.
Eве ја и прес конференцијата на Дел Нери. Изјавува дека Красич е моментално најдобрар поединец на Јувентус и дека играта зависи од него.
Мартинез исто повикан, почнал да работи редовни тренинзи со групата.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Benvenuti al nuovo stadio della Juventus
]
мислам дека до мај ќе биде готов
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.669
Поени од реакции
5.351
Значи да сум јас претседател на ЈУВЕ по изјавата на Дел Нери дека ЈУВЕ нема шанса за титула, за 24 часа ќе го немаше од клубот.
Еве изјава на Дел Пиеро,во која изјава Дел Пиеро јасно и недвосмислено кажува дека се сложува потполно со мислењето на Дел Нери,и дека и тој го мисли истото.И Киелини имаше слична изјава на оваа на Дел Пиеро и на таа од Дел Нери.

Најважна задача на тренерот,Претседателот и сите во Управата е да се оттргне притисокот од играчите,и играчите да бидат концентрирани само на случувањата на теренот,без медиумски притисок.Како што изјави и Дел Пиеро „не смее да му се поставува лимит на овој тим, бидејќи ова е година во која се поставуваат темелите,а потоа следуваат старите цели.“
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
so dva ponisteni gola na milan
druze! :helou:

--- надополнето ---



malce be? ama da e poln celo vreme ok e i u angliski stil taka?
битно стално ќе биде полн и наш што се штедат парите кои ги плаќаат за комунале.Деле алпи стариот беше 60 и нешто илјади па скоро секогаш имаше едвај 20-30 илјади поради неатрактивниот стадион
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.032
Поени од реакции
6.054
битно стално ќе биде полн и наш што се штедат парите кои ги плаќаат за комунале.Деле алпи стариот беше 60 и нешто илјади па скоро секогаш имаше едвај 20-30 илјади поради неатрактивниот стадион
Стадионот мислам дека беше празен најмногу поради тоа што беше одалечен од Торино и немаше некаков превоз до таму. А дека бил неатрактивен не ми се верува.

п.с. Спремајте нова тема, со оваа може и ќе направи нешто клубот:pos2:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
новиот стадион ке собира 41000 до таму ке се оди со воз + ке биде спуштен како аглиските стадиони на 7 8 метри од игралиштето + атлетската патека ке биде покриена со шини на кој ке бидат поставени и трибините
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom