Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.287
Поени од реакции
86.167
Ne sum zabelezal deka na telma ke se dava.Taka vikaa i sitel so angliskoto deka ke se dava ama ete jebiga nisto ne bidna
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Значи 100% пренесува Телма пошто не гледам дека најавуваат затоа се осигурувам инаку фала многу
Не се многу маркетиншки расположени, иначе без гајле тие даваат!
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.258
Поени од реакции
8.363
За малце ќе ве обвинев дека директно му помагате на Интер со трансферот на Поулсен :)
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.867
Поени од реакции
6.379
За малце ќе ве обвинев дека директно му помагате на Интер со трансферот на Поулсен :)
Друже,дај појасни...за Поулсен мислиш? Као сега Маскерано сигурно ке оди во Интер??? Или друга ти е поентата....
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.745
Поени од реакции
44.049
Маскерано ке оди во Барселона ^
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.258
Поени од реакции
8.363
Друже,дај појасни...за Поулсен мислиш? Као сега Маскерано сигурно ке оди во Интер??? Или друга ти е поентата....
Па така се поклопуваа работите... ама Барселона го купи Маскерано пред Интер така да пропаднаа моите претпоставки :)
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.867
Поени од реакции
6.379
Пу , јаз'к...значи на Барселона и помогнавме...па така оди тоа ,некој си оди некој доаѓа...а инаку на нашата управа, мислите ги заболе дали Интер ке го земеше Маскерано? Сее бизнис бе луѓе, они едвај се оттарасија од Поулсен,јадните нема пари за потребните засилувања...гајле ги е за последиците,милиони се во прашање..
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Пу , јаз'к...значи на Барселона и помогнавме...па така оди тоа ,некој си оди некој доаѓа...а инаку на нашата управа, мислите ги заболе дали Интер ке го земеше Маскерано? Сее бизнис бе луѓе, они едвај се оттарасија од Поулсен,јадните нема пари за потребните засилувања...гајле ги е за последиците,милиони се во прашање..
ако не и беше гајле на управата за клубот немаше да се нафатат да го водат клубот ... размисли пред да пишиш андереа е син на умберто и доста работи знае од него ... а марота е искусен сепак ради лошата политика на блан и секо се трудат да ја поправат а вие на тоа подценувате јас знам дека треба да се продадат мело или сисоко потоа гросо григера каморанези амаури и јакинта али .. се е тоа во сверата на блан и секо а не на марота и андреа ...
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.670
Поени од реакции
5.352
Агентот на Киелини,Давиде Липи изјави дека очекува Јувентус да му понуди нов договор на Киелини,откако ја одби понудата од Реал Мадрид од 25 милиони,и дека со самото тоа Јувентус покажа дека сериозно смета на Киелини,и дека Јуве покажуваат желба за продолжување на договорот.Изјави дека Марота моментално е многу зафатен со составувањето на тимот за наредната сезона,и дека очекува да започнат преговори за продолжување на договорот.линк
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
иначе мело изјави дека во текот на летово имал понуди од фламенго но од јуве имале одбиено а и тој лично имал одбиено ради шо имал уште 4 години од договорот со јуве и сака да освои нешо
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.867
Поени од реакции
6.379
ако не и беше гајле на управата за клубот немаше да се нафатат да го водат клубот ... размисли пред да пишиш андереа е син на умберто и доста работи знае од него ... а марота е искусен сепак ради лошата политика на блан и секо се трудат да ја поправат а вие на тоа подценувате јас знам дека треба да се продадат мело или сисоко потоа гросо григера каморанези амаури и јакинта али .. се е тоа во сверата на блан и секо а не на марота и андреа ...
А кој кажа дека на управата не и е гајле за Јуве? Јас сум најголем подржувач на оваа управа, црврсто верувам во нив. Друг ми е зборот во постот,може лошо се изразив во тој пост, фудбалот е бизнис и цврсто стојам зад тоа дека на Ањели к, го заболе дали Поулсен во Ливерпул = Маскерано во Интер.... дали сваќаш? Битно е да се продадат играчите за да се има доволно кеш за планираните засилувања.....:music5:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
А кој кажа дека на управата не и е гајле за Јуве? Јас сум најголем подржувач на оваа управа, црврсто верувам во нив. Друг ми е зборот во постот,може лошо се изразив во тој пост, фудбалот е бизнис и цврсто стојам зад тоа дека на Ањели к, го заболе дали Поулсен во Ливерпул = Маскерано во Интер.... дали сваќаш? Битно е да се продадат играчите за да се има доволно кеш за планираните засилувања.....:music5:
добро бро сорри можи јас не те сватив ко шо треба ;)
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.867
Поени од реакции
6.379
добро бро сорри можи јас не те сватив ко шо треба ;)
И јас лошо сум го изразил моето мислење..нема везе битно утре да освоиме Тим Трофео !!!:smir:
За потсетување лани Амаури даде 2 гола по 1 на Интер и Милан ,и Јакинта 1 на Милан, завршивме 1ви..
 
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
^ Мислам дека има лоша традиција со ТИМ Трофео купот која вели дека оној тим што го освојува купот не го освојува Скудетото!

Искрено мене овој куп не ми вреди ама баш ништо, но е добра прилика за играчите да влезат во натпреварувачки ритам за натпреварот со Штурм кој е многу позначаен од овој куп.
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
20:45
Juventus - Inter

21:45
Inter - AC Milan

22:45
Juventus - AC Milan


Вака ќе бидат распоредени утакмиците.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom