Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Официјално: Кристиан Молинаро замина во Штутгарт на позајмица
Левиот бек на Јувентус, Кристиан Молинаро во продолжени од сезоната ќе настапува како позајмен фудбaлep во екипата на Штутгарт-------позајмица leleelelelleelle
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
И според Gazzeta Dello Sport, Јувентус ќе започне со 4-4-2 формација, во нападот Диего и Трезеге, а во средината Мело и Маркизио.

Buffon

Cacerec--Legrotaglie--Chiellini--Grosso

Salihamidzic--Melo--Marchisio--De Ceglie

Trezeguet--Diego​
Класична формација , редно е да пробаме и со оваа. Интересно е да се види како Диего би се снашол на оваа позиција. Во ваква ситуација Дел Пиеро го губи местото. Али ова моментално можеби е најдобриот напаѓачки тандем што го поседуваме. Без разлика на резултатите со Парма и Милан очекувам смена на Ферара. Иначе утре ќе биде доста тешко. Парма е доста незгоден тим , а кога ќе се додаде разнишаноста на Јуве тогаш шансите се 50 - 50.
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
И според Gazzeta Dello Sport, Јувентус ќе започне со 4-4-2 формација, во нападот Диего и Трезеге, а во средината Мело и Маркизио.

Buffon

Cacerec--Legrotaglie--Chiellini--Grosso

Salihamidzic--Melo--Marchisio--De Ceglie

Trezeguet--Diego​
Ne e dobar sostavot kako moze Diego da bide napagac koj ke dodava topki:jaj:
 
Член од
3 август 2009
Мислења
417
Поени од реакции
56
И според Gazzeta Dello Sport, Јувентус ќе започне со 4-4-2 формација, во нападот Диего и Трезеге, а во средината Мело и Маркизио.

Buffon

Cacerec--Legrotaglie--Chiellini--Grosso

Salihamidzic--Melo--Marchisio--De Ceglie

Trezeguet--Diego​
БУФОН????:vozbud:
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Утре од 15 :00 директен пренос Парма - Јуве на Телма !
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Ne e dobar sostavot kako moze Diego da bide napagac koj ke dodava topki:jaj:
Добро бе се кажа сеа:tapp: Диего на претходните утакмици се отепа давајки топки:tapp: Брацо и Де Чеље (Џовинко) ќе центрираат лево и десно:vozbud:

Треба Џовинко на местото на Де Џеље . Другото се е ОК!
Да!:juve:

Утре од 15 :00 директен пренос Парма - Јуве на Телма !
Па најинтересна се очекува да биде затоа и ја ставиле:vozbud:
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Manninger

Cacerec--Legrotaglie--Chiellini--Grosso

Salihamidzic--Melo--Marchisio--Giovinco

Trezeguet--Diego



Со оваа формација очекувам навистина победа, имам предчувство дека одлично ке функционираат Трезеге и Диего башка во нападот се и двајцата. Некој спомна кој ке дава топки, Џовинко,Маркизо,Салихамзич ги имаме во средината, кој можат многу работа да завршат, ако се секавате лани со Болоња Салихамизич беше најдобриот играч на мечот и со најмногу пасови, верувам во Брацо !

Само прашање дали ке е оваа формација, ако не добро би дошол и Де Чеље на левата страна, имам доверба во него знам дека ке даде се од себе !!! :)
 

Nuneee

Nune
Член од
27 декември 2009
Мислења
449
Поени од реакции
29
Manninger

Cacerec--Legrotaglie--Chiellini--Grosso

Salihamidzic--Melo--Marchisio--Giovinco

Trezeguet--Diego



Со оваа формација очекувам навистина победа, имам предчувство дека одлично ке функционираат Трезеге и Диего башка во нападот се и двајцата. Некој спомна кој ке дава топки, Џовинко,Маркизо,Салихамзич ги имаме во средината, кој можат многу работа да завршат, ако се секавате лани со Болоња Салихамизич беше најдобриот играч на мечот и со најмногу пасови, верувам во Брацо !

Само прашање дали ке е оваа формација, ако не добро би дошол и Де Чеље на левата страна, имам доверба во него знам дека ке даде се од себе !!! :)
:zver: :cuc: :je:
Саљко ќе растура.Диего + Трезегол = фантастико
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.223
Поени од реакции
8.091
Сакам за почеток на годинава да видам само едно сценарио. Тоа се две победи против Парма и Милан макар и по цена да остане Чиро на кормилото. Поубав почеток на 2010 година за Јуве од тоа неможе ни да се замисли.
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
ми се допаѓа горенаведенава формација...Де Чегље?! ако е 100% подготвен зошто да не,Парма и не е баш за подценување,според бројот на победи дома можеби и влегува како благ фаворит во дуелов... време е да се покажи карактер,со оваа формација и ваква поставеност верувам во успех...се разбира можи и малку среќа да послужи во дуелов :smir:
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Drenthe---Real M, Pasqual----Fiorentina, Criscito----Genoa .............Juventus bara zamena za Molinaro
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom