Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Ако излеземе со тактиката што ја покажаа сабајле на Скај 4-4-2:

Del Piero - Amauri
Marchisio - Sissoko - Melo - Camoranesi
Grosso - Chiellini - Cannavaro - Brazzo
Superman​


...може уште одма да честитаме победа на домаќинот.
НЕ МОЖЕ да функционира вака поставена тактика со тој фонд на играчи, едноставно не може!
не ми се верува а зашто нели 442 ни јадеше?Кај е Диего тука?да вака нема кој гол да дае освен алекс и маркизио а може и Киелини од прекин евентуално незнам ќе видиме
 
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
^^ Ако излеземе со овој состав што се шпекулира можеме слободно уште сега да им ја честитаме победата на Интер. Разбирам дека треба да се браниме и дека ќе биде доста тежок меч ама во овој состав не гледам ама ич креативност. Сисоко, Мело и Маркисио во ист состав никако. Повторно ќе нема кој да ја протури топката до Диего со што ќе мора сам да се враќа до средина за да прифати, а тоа знаеме како завршувало по Јуве. Според мене вака е најдобро:

--------------- Буфон ---------------
---Зебина---Кана---Киело---Гросо---
---------Сисоко-----Маркисио-------
---Каморанези-----------Кандрева---
-------------------Диего-------------
--------Амаури-----------------------

Ако веќе Зак планира да игра 4-4-2 мислам дека ова е најдобрата комбинација, со тоа што во второ полувреме да влезе и Дел Пиеро.

Ако излеземе со тактиката што ја покажаа сабајле на Скај 4-4-2:

Del Piero - Amauri
Marchisio - Sissoko - Melo - Camoranesi
Grosso - Chiellini - Cannavaro - Brazzo
Superman​


...може уште одма да честитаме победа на домаќинот.
НЕ МОЖЕ да функционира вака поставена тактика со тој фонд на играчи, едноставно не може!
Ако не игра Диего тогаш оваа формација ќе профункционира само ако Марикизио оди на местото на Мело, а Кандрева на местото на Маркизио.

Ако излезе вака нема што да бараме во Милано.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Pozvani igrači:

1 Buffon
3 Chiellini
4 Felipe Melo
5 Cannavaro
6 Grosso
7 Salihamidzic
8 Marchisio
9 Iaquinta
10 Del Piero
11 Amauri
13 Manninger
15 Zebina
16 Camoranesi
18 Poulsen
22 Sissoko
26 Candreva
27 Paolucci
28 Diego
29 De Ceglie
33 Legrottaglie
39 Marrone
41 Pinsoglio
сите повикани играчи

U naredne tri godine 200 miliona za pojacanjae so ovie pari mozi bum tim da se napravi:smir:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Ги читам тактикиве кои сте ги постирале претходно и се чудам како може некој што има завршено макар два дена тренерска школа, со цел памет да го става Маркисио на лево крило. Добро бе п***а му матер од кога тоа деструктивците у екипа станаа крила? И каде по ѓаволите е Диего? После зошто сум бил песимист за мечот, е ајде не биди песимист!
 
Член од
3 август 2009
Мислења
417
Поени од реакции
56
Ги читам тактикиве кои сте ги постирале претходно и се чудам како може некој што има завршено макар два дена тренерска школа, со цел памет да го става Маркисио на лево крило. Добро бе п***а му матер од кога тоа деструктивците у екипа станаа крила? И каде по ѓаволите е Диего? После зошто сум бил песимист за мечот, е ајде не биди песимист!
И јас го кажав истото. Излеземе ли со таа формација што ја најавиле SKY, одма влагам и им честитам победа на интерашите.:uvo:
 
С

сашенко

Гостин
Абе некој ги нападнал нашите синоќа во Милано.Прво им го мавале автобусот со јајца па после фрлиле димна бобма во хотелот.Нема никој повреден полицијата била тука да интервенира.Напаѓачите припаѓале како што викаат на групата VIKING.и имале натписи против управата и играчите.Постоело шанса и Јувентус да не го одигра мечот против интер и да се вратат во Торино ама сепак тоа било отфрлено на прес конференцијата од страна на Јувентус..
 
Член од
12 април 2010
Мислења
178
Поени од реакции
69
Според најнови информации за Каморанези заинтересиран е францускиот прволигаш Олимпик Марсеј .
 

Sluzbarski

Македонец
Член од
21 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
78
Добар е Каморанези ова година беше повреден многу, ке видите што ке направи вечерва па ќе смените мислење :smir:
имаше добри сезони досега,но годините си го прават своето-играчот е скоро истрошен.....време е да му се заблагодариме за стореното досега
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
имаше добри сезони досега,но годините си го прават своето-играчот е скоро истрошен.....време е да му се заблагодариме за стореното досега
Ако не најдеме достојна замена не треба да се продава,:nenene:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom