Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.744
Поени од реакции
9.752
Конечно веќе, аман. Честито нека ни е победата, ијако тешко остварена, сепак победа си е победа. Браво за замените, целосно го сменија текот на натпреварот. Одлични партии од сите тројца кои влегоа од клупата за резерви. Џовинко беше феноменален, внесе голема свежина во играта, сите акции течеа преку него. Браво и за Мело, одличен гол, и супер начин на прославување на истиот. Само нека продолжи, може да ја поврати изгубената доверба кај навивачите.

Следно коло со Удинезе на гости.. Доста тежок натпревар, но црно белите од Фриули не се во којзнае каква форма, така да нормално е да очекуваме победа, ијако со нас не се знае никогаш, сепак...
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Имате некоја страна поназад :wink:

Конечно победа иако добиена многу потешко од што треба да биде, прикажаната игра тапанарија!
За сезонава две работи ме плашат:
1) да не влеземе во ЛШ
2) да си оди Џовинко. Оваков талент НЕ СМЕЕ да се испушти. Мислам дека после ова денес ќе добива малку повеќе минутажа. Греота е да скапува на клупа.

На крај - Фелипе Мело! :)

п.с. Момци ГроЗо и Легро заебаа за голот, погледнете убаво како тој куртонот со број 33 не чува никој.
Легро воопшто не беше крив за голот. Убаво си ја држеше офсајд стапицата. Ама онај Грозниот заеба. 2 метра беше зад линијата. Исто не викајте и по зебина. Топ си ја одработи партијата. Не е во најдобра форма но во моментов е најдобра опција таму.

еФеМ на моменти покажува добри партии секако проблемот и решението треба да ги увиди тренерот и да ја реши ситуацијата. Добро е шо жаки од почеток сфати дека неможи да ги игра и Мело и Сисоко во онаа4312 формација и ги кладе маркизио и кандрева во ист тим. Видовте со малку покреативни луѓе како оди подмачкано. Исто можи да се забележи дека и диего не виси веќе пред шеснајстерец туку работи поназад и пробва да ги проигра другите. На моменти ме потсети на улогата на пирло во милан.
 

Nuneee

Nune
Член од
27 декември 2009
Мислења
449
Поени од реакции
29
Aбе ти незнајш шо зборвиш.Tрезеге во 18 утакмици има дадено 7 гола а Амаури во 27-8 има дадено 4 гола. И кој е појак сега?
Додека играше Амаури,трезегол беше повреден.Пред кризата,и двајцата играа феноменално.Но моментално,колку и да го мразиш Амаури,многу е подобар од Трезегол.Доколку го гледаше натпреварот,ќе видеше дека имаше 2-3 топки кои Трезегол ги смири на градите и ги проследи,додека Амаури многу подобро се заградуваше и водеше топка.Иако денеска и двајцата се изнапромашија,Амаури повлече на себе двајца дефанзивци и му ослободи простор на Мело да даде гол.Нешто што Трезегол немаше да го направи бидејќи едноставно се губеше на натпреварот ...
п.с. Велам,не дека Амаури одигра цела сезона добро,но МОМЕНТАЛНО е подобра опција од Трезегол ...
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Конечно веќе, аман. Честито нека ни е победата, ијако тешко остварена, сепак победа си е победа. Браво за замените, целосно го сменија текот на натпреварот. Одлични партии од сите тројца кои влегоа од клупата за резерви. Џовинко беше феноменален, внесе голема свежина во играта, сите акции течеа преку него. Браво и за Мело, одличен гол, и супер начин на прославување на истиот. Само нека продолжи, може да ја поврати изгубената доверба кај навивачите.

Следно коло со Удинезе на гости.. Доста тежок натпревар, но црно белите од Фриули не се во којзнае каква форма, така да нормално е да очекуваме победа, ијако со нас не се знае никогаш, сепак...
Аман, незнам каква феноменална партија видовте од него. Често грешеше о во прием и во додавање. Факт е дека придонесе за живост во играта но сеуште прави многу грешки. Кога ќе го фатат одбрамбените незнај шо да прај со топката се себичи и се обидва да се докажи наместо да се избори за ситуација и да проигра некој. Изгледа многу се има држено со амаури. НЕка ги види диего и алекс како успеват да искористат и скоро изгубена топка наместо да паѓаат. Џио можи да игра само во 4231. Ниту е крилен играч ниту напаѓач ниту амф. Буквално неговата улога е како Меси во Барса. без некој да му го чува грбот неможи.
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Додека играше Амаури,трезегол беше повреден.Пред кризата,и двајцата играа феноменално.Но моментално,колку и да го мразиш Амаури,многу е подобар од Трезегол.Доколку го гледаше натпреварот,ќе видеше дека имаше 2-3 топки кои Трезегол ги смири на градите и ги проследи,додека Амаури многу подобро се заградуваше и водеше топка.Иако денеска и двајцата се изнапромашија,Амаури повлече на себе двајца дефанзивци и му ослободи простор на Мело да даде гол.Нешто што Трезегол немаше да го направи бидејќи едноставно се губеше на натпреварот ...
п.с. Велам,не дека Амаури одигра цела сезона добро,но МОМЕНТАЛНО е подобра опција од Трезегол ...
Амаури го изгуби осетот за гол,кога даде 14 гола во една полусезона од една шанса даваше гол,сеа му требаат 4-5 шанси да даде гол ,а Трезе е мајстор за такви ситуации,има неверојатен осет за гол,сеа не дал гол и одма Амаури бил боље,да не даде гол случајно Амаури па боље бил?беше подобар во трчање и неколку дриблинзи,кога влезе имаше шанса од корна сам беше после тоа имаше уште неколку прилики
 
Член од
22 април 2008
Мислења
549
Поени од реакции
93
Додека играше Амаури,трезегол беше повреден.Пред кризата,и двајцата играа феноменално.Но моментално,колку и да го мразиш Амаури,многу е подобар од Трезегол.Доколку го гледаше натпреварот,ќе видеше дека имаше 2-3 топки кои Трезегол ги смири на градите и ги проследи,додека Амаури многу подобро се заградуваше и водеше топка.Иако денеска и двајцата се изнапромашија,Амаури повлече на себе двајца дефанзивци и му ослободи простор на Мело да даде гол.Нешто што Трезегол немаше да го направи бидејќи едноставно се губеше на натпреварот ...
п.с. Велам,не дека Амаури одигра цела сезона добро,но МОМЕНТАЛНО е подобра опција од Трезегол ...
Напишав нешто овде, изгледа не го прочита, за тебе беше наменето. :smir:
Имаше еден овде на форумов (не знам точно кој беше) пиша дека Амаури бил подобар од Трезеге денес. Цела сезона годинава кога играше Амаури (96% од натпреварите годинава) игравме 10 играчи против 12 играчи, 10 за нас, 12 за противниците, Амаури играше од кај нив, не го сметам за наш играч. Ова не важи само за 3 натпревари сезонава, една со Сампдорија кога тепавме 5:1, со Аталанта кога тепавме 2:5 и со Ајакс кога тепавме 2:1.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.744
Поени од реакции
9.752
Аман, незнам каква феноменална партија видовте од него. Често грешеше о во прием и во додавање. Факт е дека придонесе за живост во играта но сеуште прави многу грешки. Кога ќе го фатат одбрамбените незнај шо да прај со топката се себичи и се обидва да се докажи наместо да се избори за ситуација и да проигра некој. Изгледа многу се има држено со амаури. НЕка ги види диего и алекс како успеват да искористат и скоро изгубена топка наместо да паѓаат. Џио можи да игра само во 4231. Ниту е крилен играч ниту напаѓач ниту амф. Буквално неговата улога е како Меси во Барса. без некој да му го чува грбот неможи.
Внесе брзина по крилата, нешто што очајно ни фалеше изминативе утакмици. Јес да не беше којзнае што, меѓутоа и тоа како им правеше проблеми на бергамовциве. Супер си ја искористи шансата што му беше дадена, и докажа дека заслужува повеќе минутажа.

Ако гледаше добро, ќе приметиш дека денеска одкако излезе Диего, ние ја сменивме формацијата во 4-2-3-1. Вака ни изгледаше средината во тие моменти:

Маркисио - Сисоко
Кандрева - Дел Пиеро - Себа​

Себа играше лево крило, баш на неговата позиција, и супер се покажа. Му требаат повеќе минути за да докаже дека станува збор за одличен играч. Се надевам ќе ги добие тие минути наредниве неколку кола, во кои и те како ќе ни биде потребен играч од негов калибар.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.697
Поени од реакции
3.648
Стара Дама, овој твојов ко од инат:pos2:. . . . .Шала:pipi:
Победа. Не ме интересира. Со тешки маки, али ваљда ја симнавме од грб серијава без победа. Мора да се бориме до крај.

Мило ми е за Џовинко, но без нокти ке останам до дијагнозата на Диего. Двајцата ќе ни требаат здрави. . .


Дел Пиеро`s masterpiece


(0:59 - најубаво се гледа:cuc:)


Мело призна дека фрката со навивачите е негова вина. Се извини поради тоа и голот го посвети токму на нив, на Господ и на своето семејство.

[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]“I also dedicate the goal to God and my family, as my daughter was here for the first time today seeing her Daddy in the stadium."




[/FONT]
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Внесе брзина по крилата, нешто што очајно ни фалеше изминативе утакмици. Јес да не беше којзнае што, меѓутоа и тоа како им правеше проблеми на бергамовциве. Супер си ја искористи шансата што му беше дадена, и докажа дека заслужува повеќе минутажа.

Ако гледаше добро, ќе приметиш дека денеска одкако излезе Диего, ние ја сменивме формацијата во 4-2-3-1. Вака ни изгледаше средината во тие моменти:

Маркисио - Сисоко
Кандрева - Дел Пиеро - Себа​

Себа играше лево крило, баш на неговата позиција, и супер се покажа. Му требаат повеќе минути за да докаже дека станува збор за одличен играч. Се надевам ќе ги добие тие минути наредниве неколку кола, во кои и те како ќе ни биде потребен играч од негов калибар.
Да да да секако ја раздвижи страната. Но за други мечој е потребно повеќе отколку ова шо го покажа денес. Сепак се сложвам дека напрај доволно за да ја натера жаклина да го пикни пак во игра. Се надевам дека нема да ја покажи истата анемија од првиот дел еден меч топ еден меч неможи гла да крени (пример бордо првиот меч). А формацијата беше отприлика така (не стоеја така како шо ги пиша ама) Џио, Алекс и КАндрева го праеја притисокот околу шеснајстерец. Слично како Недвед, Алекс и Камора
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Да да да секако ја раздвижи страната. Но за други мечој е потребно повеќе отколку ова шо го покажа денес. Сепак се сложвам дека напрај доволно за да ја натера жаклина да го пикни пак во игра. Се надевам дека нема да ја покажи истата анемија од првиот дел еден меч топ еден меч неможи гла да крени (пример бордо првиот меч). А формацијата беше отприлика така (не стоеја така како шо ги пиша ама) Џио, Алекс и КАндрева го праеја притисокот околу шеснајстерец. Слично како Недвед, Алекс и Камора
Со огледа на тоа што заборави како е да се игра а и претходно беше повреден игра топ,глеј го Кварезма не знае кај тера а Џовинко влегува и покажува дека има потенцијал,имаше добар пас до Дел Пиеро,ја користи максимално брзината,4-5 аталантовци го бркаа не може да го фатат:pos2:

Џовинко е дете на јуве,со срце игра за јуве ,се дава за јуве така да само нашата пореметена управа може да го шитне он не си иде од јуве убеден сум
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.091
Поени од реакции
2.398
Добро што зедовме конечно 3 бода.За играта нема да коментирам бидејќи сите знаеме на кое ниво сме оваа сезона.Само ќе искажам голема благодарност до Капитенот за евроголот и асистенцијата,како и Буфон кој на цел натпревар даваше подршка на тимот и играчите од трибината.Само неговиот глас се слушаше на цел стадион.:cuc:
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.744
Поени од реакции
9.752
Да да да секако ја раздвижи страната. Но за други мечој е потребно повеќе отколку ова шо го покажа денес. Сепак се сложвам дека напрај доволно за да ја натера жаклина да го пикни пак во игра. Се надевам дека нема да ја покажи истата анемија од првиот дел еден меч топ еден меч неможи гла да крени (пример бордо првиот меч). А формацијата беше отприлика така (не стоеја така како шо ги пиша ама) Џио, Алекс и КАндрева го праеја притисокот околу шеснајстерец. Слично како Недвед, Алекс и Камора
Формацијата варираше цело време, но зборот ми беше дека Себа константо си беше активен и позициран по неговата страна, онаму каде најдобро си ја врши задачата - офанзивно лево крило. Се сложувам дека не беше којзнае што, меѓутоа дефинитивно преку него се развиваше секоја било каква опасност кон голот на Аталанта.
 

J@mbo

Zack de la Rocha
Член од
18 септември 2008
Мислења
386
Поени од реакции
8
Manninger: 6 – Made a couple of smart saves, though he almost spilled one effort straight to Amoruso. Couldn’t really be faulted on Atalanta’s equaliser.
Zebina: 5.5 – Did little to win back the support of the fans, looking laboured on the ball and making silly mistakes defensively.
Legrottaglie: 5.5 – Stood static as Amoruso went past him to equalise. Embodies Juve’s nervousness in defence these days.
Cannavaro: 5.5 – Has lost form and confidence considerably over the past few months and again looked vulnerable when subjected to pace.
Grosso: 5.5 – Continues to fail to influence games as he would have been expected to when signing from Lyon. Got forward well at times, but lost Ferreira Pinto far too often in the first half.
Candreva: 6 – Remains a steadying influence in midfield, but his creative influence was not always on show.
Sissoko: 6 – Was going through the motions almost after a decent start to the game. Clearly Juventus’ most commanding midfielder, but didn’t always make the most of that mantle.
Marchisio: 6 – A player of great quality, but who has been clearly effected by his team’s slump of late. His excellent judgment of a pass was absent at times, but he still looked one of the most likely to make a difference for the Bianconeri.
Diego: 5.5 – Had little effect on the game before being replaced due to injury before half-time.
Trezeguet: 5 – His excellent downward header when offside could not be replicated on any of the number of chances he had thereafter. Played poorly on the whole and was rightly replaced by Amauri.
Del Piero: 7.5 – Magnificent free-kick to give Juve the lead, and set up Trezeguet for a number of good opportunities. Then delivered the telling cross for Felipe Melo’s winner. Doesn’t have the legs anymore, but clearly still has the set-piece wizardry.
Subs:
Giovinco: 7 – Had a huge influence on Juve’s improved second half performance. Provided the pace and dynaism that the Bianconeri haven’t had of late.
Felipe Melo: 6.5 – Could so easily have scored moments before his eventual winner. Did ok playing higher up than is his usual tendency after replacing Candreva.
Amauri: NA – A late replacement for the disappointing Trezeguet, he could easily have scored with his first touch.


тоа со големите букви не се сложувам мело и покрај тоа што го замразив заслужува да има 7 на натпреваров исто и сисоко заслужува повисока оценка
 

Juventin0

Alex Del Piero
Член од
23 февруари 2010
Мислења
68
Поени од реакции
2
Ке може highlights од натреварот бидејки неможев да го гледам ..ама сепак задоволен сум од резултатот.. незнам како играа ама според муабетиве слабо некако ..сепак на крајот ако запнале се исплати ..бр за еФеМ и гио и капитенот ..поз
 
Член од
12 јануари 2008
Мислења
468
Поени од реакции
68
Добро земаа 3 бода вака-така...одбраната сирење нема да се издржи вака преостанативе кола ама тоа е нема друга опција..Џио формулче топ си е малиот,Алекс што да кажам за него,кажано е, итн.итн. Севкупно солидна партија...
- Мело ??? Не го оправдувам за 25 кркушки треба да ора мисли дека ќе се извади со две-три партии...се надевам дека конечно свати дека за клубот за кој што игра е институција и ако не може да ја поднесе одговорноста Arrivederci...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom