Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Не мењам тема само ме интересира како може еден осуденик значи злосторник пред очите на судот да биди на слобода ... реков не сакам да ви ја расипвам конверзацијата само ме интересираше дали има некој компетентен да ми одговори на ова , бидејќи гледам дека ве има компетентни кои зборуваат за многу посложени прашања и теми , а не одговарате на просто прашање кое се одговара со 2 збора ... значи твој (ваш) став барам како може осуденик да биди на слобода ...
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.655
Поени од реакции
5.339
Да не ви ја расипвам конверзацијата , само ме интересира дали Џираудо е во затвор? Јас колку што сум известен шета како слободен човек низ улиците :tv:

Дури нема ни забрана да ја напушти Италија кога ќе посака , што е сепак премногу за еден осуденик :)
Антонио Џираудо е официјално осуден на три години затвор. Џираудо (како и Моџи) во 2006 постигнаа договор со Судот да се бранат од слобода, а автоматски со тоа бранење од слобода, Џираудо и Моџи ЗАКОНСКИ се задолжени да им ги предадат патните исправи (пасошите) на Судските власти и да се ОБВРЗАТ дека постојано ќе бидат достапни на Судските органи и се задолжени да не попречуваат во процесот. Додека пресудата не стане правосилна Џираудо е слободен (со постојан надзор). Веднаш после истекот на правосилноста, Џираудо ќе биде испратен да ја одлежи затворската казна. Разликата во постапките е што Џираудо одбра да биде суден по брза постапка, додека Моџи одбра да се води нормално цел судски процес.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Песото скокнал од управната зграда на Јувентус во центарот на Торино од тересата на втои кат. Неговата психичка состојба од претходниот период била многу влошена и длабока депресија била причина за тоа. Немало никаква полиција. Го имам гледано серијалот клипови што го ставив погоре и имам доста читано на таа темава.
Јас знам дека се фрлил поради тоа што пишав,ми е мрза да барам линкови од весници,и да психички пореметен бил ептен во последно време,од кога се рашириле информациите за Калчополи...:toe:

Јас мислам дека од што бил болен,си помислил дека е Супермен во склоп со Реми Гаљард и се џитнал низ прозор :pos::pos:
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Моџи не е сеуште осуден , а Џираудо досега неколку пати ја напуштено Италија (после пресудата) :smir:
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.655
Поени од реакции
5.339
Моџи не е сеуште осуден , а Џираудо досега неколку пати ја напуштено Италија (после пресудата) :smir:
Moџи не е осуден. А може доказ од кај ти е веста дека Џираудо неколку пати ја напуштил Италија?
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Moџи не е осуден. А може доказ од кај ти е веста дека Џираудо неколку пати ја напуштил Италија?
Ке ти дадам доказ најкасно до утре ... под напуштил не мислев да избега негде , туку најнормално да отпатува во некоја друга земја на одмор или на било шо (ако има некоја друга потреба)...
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.700
Поени од реакции
43.786
Моџи не е сеуште осуден , а Џираудо досега неколку пати ја напуштено Италија (после пресудата) :smir:
Чекај сега, ти падна во вода теоријата дека е невин, бидејќи со самата пресуда во вода ти паднаа и оние експертизи и теории кои ги претставуваше тука и за кои беше убеден дека си во право, е сега, дилемата е, зошто ако е осуден и нормално, виновен, оди на кафе во омилениот кафич, зашто сере во омиленото јавно вц, зашто купува цигари од омилената трафика и слично. :tv:

Епа извини, овој муабет терај го тука, сигурно ке го добиеш и посакуваниот одговор.

Најбитното е .... Џируадо е виновен и обвинет за местење на натпревари. :wink:
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Ке ти дадам доказ најкасно до утре ... под напуштил не мислев да избега негде , туку најнормално да отпатува во некоја друга земја на одмор или на било шо (ако има некоја друга потреба)...
Ej oзбилно гледај да не заборавиш баш ме интересира ова.:)


Mомци заебете фарсополи испеана тема е на форумов...

За против Ливорно се шпекулира на ова:

Del Piero - Amauri
Diego
Melo -- Candreva
Grosso -------------------Caceres
Chiellini - br.33 - Cannavaro
Superman

Интересна формација со една посериозна мана (гледај над Супермен). Не сме ги гледале во ваков систем, па би било интересно да видиме што ќе изиграат.
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Чекај сега, ти падна во вода теоријата дека е невин, бидејќи со самата пресуда во вода ти паднаа и оние експертизи и теории кои ги претставуваше тука и за кои беше убеден дека си во право, е сега, дилемата е, зошто ако е осуден и нормално, виновен, оди на кафе во омилениот кафич, зашто сере во омиленото јавно вц, зашто купува цигари од омилената трафика и слично. :tv:

Епа извини, овој муабет терај го тука, сигурно ке го добиеш и посакуваниот одговор.

Најбитното е .... Џируадо е виновен и обвинет за местење на натпревари. :wink:
Пак не ми одговори тоа шо те прашав :tv:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.700
Поени од реакции
43.786
Пак не ми одговори тоа шо те прашав :tv:
Ти реков каде да го побараш тој одговор, јас не сум правник и не сум запознаен со правните регулативи во Италија.

За разлика од тебе, мене доволна ми е пресудата, пресуда со која како што реков, ти паднаа оние тврдења за наводната нивна невиност во вода. :wink:
Демек, шпедитерот од Џенова знаел Се и за некого овде открил наводно топла вода :tv:

Жал ми е само за оние кои слепо се потпреа на твоите постови зашто излезе дека врска си немаа.
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Ти реков каде да го побараш тој одговор, јас не сум правник и не сум запознаен со правните регулативи во Италија.

За разлика од тебе, мене доволна ми е пресудата, пресуда со која како што реков, ти паднаа оние тврдења за наводната нивна невиност во вода. :wink:
Демек, шпедитерот од Џенова знаел Се и за некого овде открил наводно топла вода :tv:

Жал ми е само за оние кои слепо се потпреа на твоите постови зашто излезе дека врска си немаа.
Види вака , во вода ќе паднат моите тврдења кога некој ќе оди зад решетки , значи никогаш :wink:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.700
Поени од реакции
43.786
Види вака , во вода ќе паднат моите тврдења кога некој ќе оди зад решетки , значи никогаш :wink:
Во вода паднаа во оној момент кога Џируадо беше прогласен за виновен.:smir:
Роман Полански е обвинет за силување а не е во затвор, дали он е невин?
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Во вода паднаа во оној момент кога Џируадо беше прогласен за виновен.:smir:
Роман Полански е обвинет за силување а не е во затвор, дали он е невин?
Едно крајно офтопик прашање:
Thank you for smoking да не ти е омилен филм? :) :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.700
Поени од реакции
43.786
Едно крајно офтопик прашање:
Thank you for smoking да не ти е омилен филм? :) :)
Далеку е од статусот " омилен '', али одлично склопена сатира во секој случај, вреди да се изгледа. :wink:
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Во вода паднаа во оној момент кога Џируадо беше прогласен за виновен.:smir:
Роман Полански е обвинет за силување а не е во затвор, дали он е невин?
Роман Полански е обвинет и се брани од слобода , а Џираудо е осуден и е на слобода и се движи слободно така нешто ќе да не ти стои споредбава :wink:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom