Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 март 2009
Мислења
16
Поени од реакции
0
Маркизио е вратен во Торино поради поврада на менискус која доколку треба да се оперира ке го одалечи од терените околу два месеци... уште ова ни фалеше, сега не дај Боже и Камора де се повреди и на средина да играме со 3 дефанзифци зад Диего
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.695
Поени од реакции
3.647
Шо мислиш какви се?
Може и да му забранат да игра 1 година 2 зависи како ке одлучат мислам дека мн ригорозни се казните кога ке фатат некој на допинг тестот дека користеч дрога
Не користел дрога. Значи убаво си пишува дека Канаваро бил каснат од оса за време на тренинг по што лекарите му дале лек (кој што наводно бил вид на дрога) кој како што велат се сметал за прифатлив.
Вината е кај докторите кои направиле грешка со папирологијата односно не поднеле извештај дека му дале таков вид лек на Канаваро.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.655
Поени од реакции
5.339
I don't really like it!
Како прво да се изгуби Сисоко за Маскерано не е паметно, Сисоко е млад, одличен е на таа позиција, не дека Маски не е добар али за мене Сисоко е подобар, друго што не ми се допаѓа е Шамак, долго време се спомнува али не ме убеди дека е дораснат да игра за Јувентус, подобро Паладино ќе го вратиме. А за Американците тешко остварливо, во Италија многу тешко е да се вмеша некој странец и да купи Италијански тим, а и не ни требаат инвеститори го имаме најмоќното семејство во Италија.

http://football-italia.net/blogs/si57.html
Американски капитал се мисли на тоа што ФИАТ го купи Американскиот Крајслер и се мисли на таков капитал. ФИАТ е една од малубројните компании која не бележи пад на производството, туку напротив. Растот во приходите на ФИАТ е за 3% поголем од тоа што беше пред 3 години, а тоа е добро и за Јуве.

Сисоко нема шанси да го напушти Јувентус, а овие шпекулации се појавуваат токму пред натпреварот кога треба да се врати Сисоко, така да мислам дека се со лоша намера пуштени, и сигурно е дека Јуве нема да го продаде Сисоко за да го ангажира Маскерано.

A за ситуацијата со Канаваро, Тутоспорт јавува дека се било недоразбирање меѓу медицинскиот тим на Јуве и организацијата за анти-допинг. Канаваро морало да прими анти-алергенс, бидејќи го каснал некој инсект, а утре ќе се достават тие документи до Организацијата за Анти-Допинг.

На официјалната страна на Јувентус пишува дека Канаваро морало да го прими тој лек, бидејќи во спротивно можело да дојде до големи компликации, не исклучувајќи и компликации од фатален карактер.
Исто се јавува дека Фабио Канаваро и медицинскиот персонал на Јувентус се во секое време достапни за Анти-Допинг институцијата.

Amauri: «My championship starts against Fiorentina»
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Tuttosport за утрешното издание пишува дека е лажна узбуна допинг тестот на Канаваро. Мислам дека и кога би бил навистина позитивен, Канаваро е премногу вредна фигура во репрезентацијата, па би замижале. Во секој случај добро е што има време за да се среди целава ситуација до натпреварот со Фиренца.
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Ова за Канаваро почнува да ме плаши. Се чини дека ќе јаде суспензија. Со оглед на тоа дека вчера сабајле излезе информација дека Јуве е заинтересиран за Сол Кембел , а после тоа испадна и ова за Канаваро ... ништо чудно да е вистина и да луѓето од Јуве се свесни за тоа дека Канаваро може да добие суспензија со што и го поврзаа Кембел со доаѓање во Јуве

Навистина штета за Канаваро. За него и пред неколку години имаше сомнеж дека користи недозволени средства, али сето тоа се среди некако. Лично незнам што да мислам ... Канаваро изгледа и делува премногу супериорно за играч од негови години , затоа и не исклучувам да земал нешто недозволено. Да се надеваме дека докторите на Јуве ќе успеат да ја докажат неговата "невиност" и ќе можеме да сметаме на него во текот на сезоната. Иначе лошо ни се пишува ... , а и шуте ова за Буфон ако е вистина дека мора да оди на операција , тогаш црно ни се пишува :pop:

Липи очекува Канаваро да се врати во тимот и цели кон триумф на уште едно СП

Селекторот на Италија, очекува Фабио Канаваро да се приклучи на репрезентацијата во недела и додава дека цели кон триумф на уште едно Светско Првенство


Медиумите од Италија вчера објавија дека Фабио Канаваро паднал на допинг тест иако екипата на Јувентус брзо ја расчисти целата ситуација откривајќи дека ветеранот добил антибиотик откако бил каснат од инсект.
“Не сум се слушнал со Канаваро.” – рече Липи. “Ситуацијата сега е завршена и сум убеден дека ќе го видам во недела.”

“Би сакал да се квалификуваме за СП 2010 уште на утрешниот натпревар, има голема разлика помеѓу обезбедување виза за Јужна Африка на утрешниот дуел или пак на дуелот со Кипар во среда.”

“Среќен сум од тимот што го имам на располагање. Жалам што Маркисио се повреди но сите останати се добро.”

“Мојот сон е да се квалификуваме сега и да освоиме уште еден Светски Шампионат. Потоа ќе ја разгледаме ситуацијата со Федерацијата околу мојата иднина.”

Околу шпекулациите кои го поврзуваа со враќање во Јуве како спортски директор, Липи рече: “Јас не знам што ќе се случи утре, а не после Светскиот Шампионат. До тогаш сум обврзан со репрезентацијата.”

“По крајот на СП 2010 ќе седнеме и ќе видиме каква ќе биде мојата иднина.”

Според псоледниве информации што ги читам на форумиве на Јуве се чини дека Канаваро нема да биде казнет.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Уште ли ќе се потпираат на Канаваро? во Италија па нели е стар ? Ах пациенти го пцујат па после добар бил кога ќе го дигне трофејот.Буфон колку е повреден ме мрзи да читам.Значи повторно тешка задача и повредите че не одалечат од скудетото :nesum:
 
С

сашенко

Гостин
Уше ова ни фалеше Буфон да се оперира.Тешки моменти се ова за Јувентус се надевам дека ке ги надминеме и конечно ке заиграат цел прв тим.Бев 100% сигурен дека кога Сисоко ке се врати конечно ке изиграме една утакмица со најјакиот состав што го имаме без повреди никакви а еве што се случи сега.....no coment.Ама се надевам нема да биде долго буфон надвор од терените ама сепак операција на колено не изгледа како да ке се врати многу брзо.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
ох беее.. само повреди повреди :tapp:

за Буфон имаме замена,Манингер е сепак добар голман не е некој месечар.
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Канаваро позитивен на допинг тест

Фудбалерот на Јувентус Фабио Канаваро најверојатно нема да биде суспендиран поради тоа што бил позитивен на допинг тестот. Но според најавата престои казна за неговиот клуб Јувентус и за медицинскиот тима на оваа екипа.

Канаваро како сто било објавено бил позитивен на кортизон, а анти допинг агенцијата на Олимпискиот комитет на Италија веднаш подигна истрага. Капитенот на Италија и лекарот на Јувентус биле сослушани синоќа, а конечната одлука би можела да биде донесена до крајот на денешниот ден.

Според лекарите на Јувентус, Канаваро користел лек против убод од пчела во кој го содржи ова средство. А според правилата овој лек можел да се користи само со претходно одобрение на надлежните органи.

извор : Спортско радио 90.3
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Маркисио утре иде на операција, со тренинзи ќе почне за еден месец, а веројатно за 2 месеца пак ќе игра.

Оф топик- Кај е Тимче???:tv:
 
С

сашенко

Гостин
Еј дали некој од вас прочита некаква информација за операција на Буфон на некое друго место освен на goal.com?Јас не.На веб сајтот на Јувентус тои само за маркизио ама за буфон нема ништо.Да не се ова само зајбанции од Goal.com зашто често знаат вакво нешто да направат?Ако најде некој нешто пратете линк да прочитам.Барам и јас.Има и по некои форуми други ама некој весник или познат веб сајт освен овие нема.
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
693
Поени од реакции
10
Еј дали некој од вас прочита некаква информација за операција на Буфон на некое друго место освен на goal.com?Јас не.На веб сајтот на Јувентус тои само за маркизио ама за буфон нема ништо.Да не се ова само зајбанции од Goal.com зашто често знаат вакво нешто да направат?Ако најде некој нешто пратете линк да прочитам.Барам и јас.Има и по некои форуми други ама некој весник или познат веб сајт освен овие нема.
eve ti nesto ako si procital ok ako ne EVE, dobro si pisuva za novogodisnite praznici pa sea natamu ke pocekame da vidime, ali vo sekoj slucaj losa rabota so ova povredive
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.655
Поени од реакции
5.339
Случајот со Канаваро ќе се заврши утре, и 100% ќе биде се во ред со дефанзивецот на Јуве.Можеби мала казна (најверојатно парична) може да добие лекарскиот тим на Јуве бидејќи не известиле навремено дека Канаваро примил анти-алергенс, но ако се докаже дека известувањето за примањето на анти-алергенсот било испратено точно навреме најверојатно и медицинскиот тим нема да заработи никаква казна.

Веста од Газета Дело Спорт од 29 Август, во која пишува дека Канаваро добил убод од пчела.

Oперацијата на Маркизио завршила успешно, и неговото враќање на терените се предвидува за 40 дена. Сисоко веројатно ќе го има својот прв настап оваа сезона против Фиорентина, а Диего е на најдобар пат да си ја врати кондицијата после повредата. линк

Официјално, случајот со Канаваро е затворен, и не се преземени никакви казнени мерки кон играчот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom