Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.410
Поени од реакции
6.546
Џабе другарчиња, тешко дека може нешто да се смени. Да реагиравме порано можеби ќе можеше нешто, али вака ... навистина тешко.

П.С. Чудно е чуството кога ќе добиеш подршка од фанови на Интер.
за ништо не е касно! минатиот пат фановите на реал за со марсеј утакмицата (мислам) се јавувале во канал 5 и издејствувале во 5 до 12 да се смени!
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.537
Поени од реакции
14.267
за ништо не е касно! минатиот пат фановите на реал за со марсеј утакмицата (мислам) се јавувале во канал 5 и издејствувале во 5 до 12 да се смени!
Да точно. Кога дознавме дека ќе се пренесува Милан - Цирих реагиравме сите, и дента кога се играше мечот се промени шемата. Можете тоа вие, само треба малку поорганизирано. Јас веќе пуштив коментар на фејсбук во групата "Ноќ со шампионите". Еве го мојот коментар.

Иако сум фан на Реал Мадрид, мислам дека дуелот помеѓу Јуве и Баерн заслужува да биде пренесуван пред другите два натпревари кои ги одбравте. Натпревар на два европски гиганта, натпревар кој цела Европа со нетрпение го очекува. Изненаден сум од овој потег, како и останатите гледачи што се изненадени, се надевам ќе ја промените шемата како што тоа го направивте во второто коло. Поздрав, и се најдобро.
Пуштајте и вие, утре ќе добиете сите позитивен одговор.
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Еве нешто интересно на што налетав. Речиси се и да е познато , али нешто што ми привлече внимание е тоа дека според последните пребројувања Јувентус има околу 170 милиони навивачи низ целиот свет.

Да точно. Кога дознавме дека ќе се пренесува Милан - Цирих реагиравме сите, и дента кога се играше мечот се промени шемата. Можете тоа вие, само треба малку поорганизирано. Јас веќе пуштив коментар на фејсбук во групата "Ноќ со шампионите". Еве го мојот коментар.



Пуштајте и вие, утре ќе добиете сите позитивен одговор.
Благодарност до тебе и до сите други кои не подржуваат. Заедно сме посилни :smir: :)
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Значи која клошарана се овие од Канал 5, знам дека има некој од редакцијата кој навива за Реал и затоа нон стоп Реал оди, ако,само тие ќе изгубат на гледаност :toe:
 

kic

Член од
28 октомври 2009
Мислења
24
Поени од реакции
2
Еве нешто интересно на што налетав. Речиси се и да е познато , али нешто што ми привлече внимание е тоа дека според последните пребројувања Јувентус има околу 170 милиони навивачи низ целиот свет.



Благодарност до тебе и до сите други кои не подржуваат. Заедно сме посилни :smir: :)
Bravo brate 170 milioni cccccccccc,alal da im e!Nemam zborovi!Se se toa juventini zamislete!forzza juve i toa e se!Nemam drugi zborovi!
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Еве нешто интересно на што налетав. Речиси се и да е познато , али нешто што ми привлече внимание е тоа дека според последните пребројувања Јувентус има околу 170 милиони навивачи низ целиот свет.



Благодарност до тебе и до сите други кои не подржуваат. Заедно сме посилни :smir: :)
после миланезиве ќе ми зборат тие имале најмногу :haha:
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.924
Поени од реакции
833
Еве нешто интересно на што налетав. Речиси се и да е познато , али нешто што ми привлече внимание е тоа дека според последните пребројувања Јувентус има околу 170 милиони навивачи низ целиот свет.



Благодарност до тебе и до сите други кои не подржуваат. Заедно сме посилни :smir: :)
Ма и поише не имааа!!!
 

kic

Член од
28 октомври 2009
Мислења
24
Поени од реакции
2
braka me interesira samo dali imame poveke navivaci od Real Madrid,ama sakam oficijalna potvrda za takov podatok ako ima!Zaso me nerviraat tie prepotentni liglovci koga kazat real e ova real e ona,real ima ova ona i neznam use sto,a oni vsusnost se samo marketing kompanija ili pak nekoja spedicija ili holding koj se zanimava so uvoz izvoz na stoka(mislam na nivnite zvezdi)pozdrav i unapred fala!cao!:smir:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Голот што го даде Маркизио може само Меси да го направи истото и никој друг :eek:lee: одличен меч,уште подобро што се крена самодовербата пред веќе денешниот меч со Баерн...ме изненади што во Интер врие од провокатори како веќе докажаните Матераци и Станковиќ,преку овие новиве Мунтари,Тиаго Силба и неизбежниот Балотели :tapp: се виде дека се неможни на терен па се обидуваа нешто да направат,да го извадат Буфон од колосек стварно требало многу да се потрудат...ама ако им е го изедоа и сега можат само да си плачат :tapp:
...Forza Juve :je:
 
Член од
3 август 2009
Мислења
417
Поени од реакции
56
Голот што го даде Маркизио може само Меси да го направи истото и никој друг :eek:lee: одличен меч,уште подобро што се крена самодовербата пред веќе денешниот меч со Баерн...ме изненади што во Интер врие од провокатори како веќе докажаните Матераци и Станковиќ,преку овие новиве Мунтари,Тиаго Силба и неизбежниот Балотели :tapp: се виде дека се неможни на терен па се обидуваа нешто да направат,да го извадат Буфон од колосек стварно требало многу да се потрудат...ама ако им е го изедоа и сега можат само да си плачат :tapp:
...Forza Juve :je:
Тиаго Мота е тој во Интер, во Милан е Силва али најмалку битно.:smir: Битно е Баерн да не освои 3 бода утре у Торино се друго е супер. А овие од канал 5 кога ќе помислиш дека неможат нешто поглупо да напраат, ќе се преидат себеси и ке те изненадат:tapp::tapp:
 
Член од
22 април 2008
Мислења
549
Поени од реакции
93
Му писав дирекно на Филе на неговоит профил на ФБ. Еве го одговорот што го добив:
"ama te molam nemoj mene...jas sum isto kako ti vo situacijata...pisuvaj na stranata, sepak sportskata redakcija e taa sto odlucuva...mene samo za emisijata, te molam... poz i fala za razbiranjeto :)"
 
Член од
3 август 2009
Мислења
417
Поени од реакции
56
Канал 5 се преплавени со постови за да се смени програмата и да се дава мечот Јувентус- Баерн( не ми се верува дека за ваква утакмица треба петиција да се покрене:uvo:). Иначе за сите што не остаиле мислење можат да го напраат, http://www.facebook.com/group.php?v=wall&gid=114353659596 , не е касно!!!
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Канал 5 се преплавени со постови за да се смени програмата и да се дава мечот Јувентус- Баерн( не ми се верува дека за ваква утакмица треба петиција да се покрене:uvo:). Иначе за сите што не остаиле мислење можат да го напраат, http://www.facebook.com/group.php?v=wall&gid=114353659596 , не е касно!!!
Ќе потпишам и јас петиција, подобро Јуве отколку педерине да ги гледам, мн понеизвесна е оваа:helou:
 

naum-bavar4e

Баварец до гроб
Член од
16 јули 2008
Мислења
61
Поени од реакции
9
Ајде дечки во ова сме заедно иако вечерва ќе бидеме лути противници.
Дајте масовно да ги бомбардираме Канал 5 од пораки, стварно е срамота да оди Марсеј - Реал на ТВ, пред Јувентус - Баерн...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom