Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 април 2008
Мислења
549
Поени од реакции
93
Јас сум исто така за домашен (италијански) тренер а не за странец затоа што ретко кој странски тренер се снаоѓал во Италија и го разбирал италијанскиот стил на игра. дури и Мурињо, како признат стратег, мораше да се прилагодува на италијанскиот стил затоа што на почетокот на сезоната не му успеа да ја спроведе својата 4-3-3 формација.

Инаку јас лично бев за доаѓање на Липи на кормилото на Јуве, но штом решиле да го постават на некоја друга функција во клубот, мој избор би бил Дон Фабио. На чело со Фабио Капело Јуве имаше две блескави сезони и без проблеми ја освои титулата во двата наврати. Секако, тогаш Јуве имаше на располагање далеку подобар состав од сегашниот ама мислам дека самото негово доаѓање во клубот ќе привлече доста звучни имиња во Јуве. Доколку е невозможно оваа моја желба да се оствари и да го видиме Капело на тренерското место во Јувентус, тогаш предност би му дал на Конте кој беше долгогодишен играч на Јуве, а веќе има и стекнато некое тренерско искуство водејќи помали екипи од Серија Б и Ц.
Капело е тренер на репрезентација на Англија и како и Липи најверојатно најмалце ќе остани до завршувањето на СП2010.
Друга работа за Капело е тоа што беше тренер на Јувентус како што кажа и како што кажа освои 2 титули, но да те потсетам тие титули ни беа одземени па според ова и не се рачунаат. И уште една работа за Капело е тоа што тој веднаш замина од Јуве по избувнувањето на скандалот и според ова се гледа колку е загреан за Јуве, затоа јас сум против доаѓање на Капело.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Многу добро тренерско искуство:tapp::pos2: да кажеше искуство во Серие А или во ЛШ и така и така а не во диви лиги ми спомнуваш:pos2:
Од поверливи извори слушнав дека по истекот на сезонава, Хидинк ќе го раскине договорот со Руската федерација и ќе дојде во Јуве:pos2:.

Капело е тренер на репрезентација на Англија и како и Липи најверојатно најмалце ќе остани до завршувањето на СП2010.
Друга работа за Капело е тоа што беше тренер на Јувентус како што кажа и како што кажа освои 2 титули, но да те потсетам тие титули ни беа одземени па според ова и не се рачунаат. И уште една работа за Капело е тоа што тој веднаш замина од Јуве по избувнувањето на скандалот и според ова се гледа колку е загреан за Јуве, затоа јас сум против доаѓање на Капело.
Никогаш нема да го признаам одземањето на тие титули и тие секогаш за мене ќе бидат легитимни.

Инаку што се однесува на Капело, воопшто не му се лутам за напуштањето на Јуве затоа што играчи за кои Јувентус направил многу повеќе го напуштија бродот кој тоне, па за тренерот и не е толку битно. И така му истекуваше договорот па и да останеа во Серија А веројатно ќе си заминеше.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.656
Поени од реакции
5.339
Многу добро тренерско искуство:tapp::pos2: да кажеше искуство во Серие А или во ЛШ и така и така а не во диви лиги ми спомнуваш:pos2:
Oф леле..Ти го имаш гледано Конте, за воопшто да го спомниш тука?? 99% од Drughi го сакаат најмногу Конте за тренер, дури и Мурињо пред некој ден го пофали неговиот победнички менталитет и цврстина во менаџирањето, и сега ти се најде тука да го оспоруваш неговиот квалитет??:tapp:
Јмој избор би бил Дон Фабио.
Фабио, секоја чест за неговиот придонес во Јуве, но тој го преќуте цел Калчополи...
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Фабио, секоја чест за неговиот придонес во Јуве, но тој го преќуте цел Калчополи...
Муабетот ми беше дека повеќе се почувствував предаден од некои играчи отколку од тренерот. Неговото заминување не ме погоди толку, за сега од гордост да не го сакам назад. За мене тој секогаш би бил добродојден на клупата на Јуве.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.656
Поени од реакции
5.339
Муабетот ми беше дека повеќе се почувствував предаден од некои играчи отколку од тренерот. Неговото заминување не ме погоди толку, за сега од гордост да не го сакам назад. За мене тој секогаш би бил добродојден на клупата на Јуве.
Што е еден од најголемите тренери тука нема што да се спори, ама мислам дека повеќе нема да го видиме како тренер на Јувентус..Мислам дека ако се бара замена (во случај Липи да не е во конкуренција), треба да се бара меѓу Гасперини, Конте и евентуално Прандели..
 
Д

Демијан

Гостин
Што е еден од најголемите тренери тука нема што да се спори, ама мислам дека повеќе нема да го видиме како тренер на Јувентус..Мислам дека ако се бара замена (во случај Липи да не е во конкуренција), треба да се бара меѓу Гасперини, Конте и евентуално Прандели..

За Гасперини сум против неговото ангажирање.Несакам да дојде тренер сличен како Раниери повторно,нас ни треба докажан победник,и Реал имаа слична авантура со Луксембурго,Шутсер и сл.Кога би бирал од овие тројца би го одбрал Прандели кој според мене е супер тренер,не дека Гасперини не е добар сепак...Конте многу го почитувам и сакам меѓутоа е мој втор избор после Прандели.Антонио знам дека со срце ќе го води тимот бидејќи беше дел од Јувентус подолго време.Според мене грешката беше што го пуштија Дешамп да замине,беше одличен тренер.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.695
Поени од реакции
3.647
Изјавата на Липи според која самиот вели дека 'нема да се врати во Јуве'. Кажува дека сака да остане селектор и по светското и се надева дека нема да биде отпуштен:).

Цитирам само една реченица која не е поврзана со нашиот клуб:

[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]“We won the World Cup because everyone worked for their teammates and nobody was higher up than anyone else.
[/FONT]
[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]“We created that group in a natural way with everyone working together. I never imposed anything on them, my players were the ones who set their own rules.
[/FONT]
[FONT=Arial,Helvetica,Geneva,Swiss,SunSans-Regular]“That is the difference between champions and world class players.”[/FONT]

Резимето му е крај! И како после да не посакаш ваков човек да ти седне на клупа:)?
Целиот текст!
 
Член од
22 април 2008
Мислења
549
Поени од реакции
93
За Гасперини сум против неговото ангажирање.Несакам да дојде тренер сличен како Раниери повторно,нас ни треба докажан победник,и Реал имаа слична авантура со Луксембурго,Шутсер и сл.Кога би бирал од овие тројца би го одбрал Прандели кој според мене е супер тренер,не дека Гасперини не е добар сепак...Конте многу го почитувам и сакам меѓутоа е мој втор избор после Прандели.Антонио знам дека со срце ќе го води тимот бидејќи беше дел од Јувентус подолго време.Според мене грешката беше што го пуштија Дешамп да замине,беше одличен тренер.
Се сложувам со тебе, Дешамп беше супер тренер. А најмногу го почитувам затоа што тој дојде да го врати Јуве во Серија А, мислам дека самиот се понуди на таа работа. Тешко кој друг ќе дојдеше од овие попознати тренери да го вади Јуве од втора лига.
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Oф леле..Ти го имаш гледано Конте, за воопшто да го спомниш тука?? 99% од Drughi го сакаат најмногу Конте за тренер, дури и Мурињо пред некој ден го пофали неговиот победнички менталитет и цврстина во менаџирањето, и сега ти се најде тука да го оспоруваш неговиот квалитет??:tapp:

Фабио, секоја чест за неговиот придонес во Јуве, но тој го преќуте цел Калчополи...
Абе не кажав ништо лошо за човекот само кажав дека нема искуство од ЛШ тоа ми беше зборот вии што направивте од еден збор приказна тука:smir::helou:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Абе не кажав ништо лошо за човекот само кажав дека нема искуство од ЛШ тоа ми беше зборот вии што направивте од еден збор приказна тука:smir::helou:
abe brat zato imat pomosnici hahhaah :) taka da nikoj sovrsen ne se rodil
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Абе глупости не глупости ова би било прекрасно... со оглед на тоа дека Каморанези веќе е истрошен ... добро би дошол Пандев ( најпозитивно од ова е пшто Јуве цло време ќе го даваат пренос на телма :) ) ... БТВ ... Марчело Липи дал зелено светло за Пандев

http://www.sportskoradio903.com.mk/joomla/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1&limit=12&limitstart=12
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.656
Поени од реакции
5.339
За Легро не се знае дали ќе отсуствува..На Тутоспорт во можната формација го има Легро во составот, на официјалната страна не пишува дека Легро ќе отсуствува, така да можеби се очекува настинката да му спадне до внедела попладне...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom