Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.466
Поени од реакции
5.438
Жал ми е за Келини ама Палоши не беше тука крив, му посакувам брзо враќање на теренот

пс. Голем поздрав до Juventinit:smir:
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Жал ми е за Келини ама Палоши не беше тука крив, му посакувам брзо враќање на теренот

пс. Голем поздрав до Juventinit:smir:
Сигурен си дека не беше да не му влезе у расчекор за да му ја побутне десната нога:nenene: не си у право проследи убаво:wink:
 
Член од
17 февруари 2006
Мислења
24
Поени од реакции
2
ej de4ki aj ne o4ajuvajte tolku ne izgubivme liga na shampioni ili skudeto nemoze sekoj den da igrame kako so artmedija pa i tie se lugje 4ekajte doprva sleduva seria A berluskoni kup golem k** nas ne raduva liga na shampioni i skudeto ova smetajte go kako trening :D

sepak za mene ostanuva omilena crno-bela boja i 10:0 da izgubat jas sum bianconero!!!!
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.466
Поени од реакции
5.438
Сигурен си дека не беше да не му влезе у расчекор за да му ја побутне десната нога:nenene: не си у право проследи убаво:wink:
Палоши ја имаше прв топката 2ца го нападнаа он сакаше само да ја задржи...
(немаше никаква намера)
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
723
Поени од реакции
24
Vo 2005 godina Kaka' go povredi Buffon tokmu na Trofeo Berlusconi, a sea i Paloschi go povredi stolbot Chiellini isto vo T.Berlusconi. Jebete se Milanezi. Ve mrazam Pederinja.
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Ocajni bea vecerva, ali ajt ne se nerviram tolku za porazot kolku sto se nerviram za povredata na Chielini, ako se povredil seriozno gotovi sme sezonava :S
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Двајца стабилни играчи од одбраната ни отидоа... Сега имаме само двајца Стандардни и двајца месечари... Мора за брзо да се реагира... Денес игравме само со 2 во добрана... Молиседанезгрешинаро беше кол... Зденкана ептем слабо... Со оваа одбрана бе Андраде и Киелини... Не знам како ке се сноѓаат... Не ме замара резултатот и мене да ви кажам... Битно е како ке се уиграат... Еден натпревар играат феноменално а на друг ја е*ба*аат работата... Тоа не ми се свиѓа... Се надевам на повторно враќање на трансфер пазарот...поз:helou:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Неможам да верувам дека изгубивме 4-1.
Кога го видов кименти на другар ми му реков ке примиме најмалце 2 ..излегоа 4..
кога видов 2-0 се изнервирав и излегов неможев да ги поднесам овие 2 кименти и молинаро
како мала анализа на 1 полувреме
Кименти- Под итно во пензија.. или во некоја си 4 лига :nerv:
Молинаро-незнам незнам...нејкам да коментирам се нервирам кога му слушам името.колко киксови направи не се броеа...
Киелини-Додека не се повреди играше супер.Повредата како што видов на сликата и така гримасите на фацата е сигурно сериозна..според мене кинење на лигаменитите
Григера- Пробуваше нешто да направа ама ного слабо... 2 гола паднаа од неговата страна.
Мелберг-Добро.. не беше на ниво ама сепак немаше многу киксови.

Поулсен-
Добро изигра но немаше многу пасови кон напаѓачите.

Тиаго-Не му е местото во Јуве(реално гледано).

Недвед-
Како да не му се трчаше...ке истрча малку ке застане.. незнам шо му беше.

Сисоко-Првите 20 минути трчаше имаше доста корисни додавања ама после падна..

Дел Пиеро- МИслам дека изигра најдобро од сите,на ниво. Секоја Чест.

Амаури - Се трудеше , поттрчуваше , 1 неоправдано поништен гол ама то је то.

Анализата ја направив врз основа на 1 полувреме бидејки 2 не го гледав се изнервирав.
Бтв ја гледаше некој друг на тв?
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Vo 2005 godina Kaka' go povredi Buffon tokmu na Trofeo Berlusconi, a sea i Paloschi go povredi stolbot Chiellini isto vo T.Berlusconi. Jebete se Milanezi. Ve mrazam Pederinja.
па не е лошо да се размисли за откажување од трофејов? големо чудо ако на берлускони пехарот го нема во витрините на јуве...
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Гарфилд арно кажа во еден пост дека му е страв да не се повреди некој...ама бидна што бидна изгубивме супер играч..
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
абе што се секирате толку што изгубивте
се виде дека играчите не се трудеа многу:smir:

жал ми е за тој играчот
но факт е дека италијанците играат груб фудбал и секогаш најдобрите од тимот настрадуваат:cry:

и чувајте си го буфон зошто другиве голмани ви се дрва:kesa:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Не е ништо загубено...еден обичен трофеј кој не е од големо значење за јуве .. туку важен му е на милан.. го носи името на нивиот претседател берлускони.
Арно кажа маца доста грубо се игра во италија и има доста груби играчи(не мислам за денес за повредата на џорџо)...

Маца кога спомна веке за голмани ние имаме еден и единствен кој е No.1 во светот,додека вие сте со калач:vozbud: и абиати..2 несигурни голмани..Позз одам ме боли главата од 4 парчиња..
 
К

*Каталонец*

Гостин
Не е ништо загубено...еден обичен трофеј кој не е од големо значење за јуве .. туку важен му е на милан.. го носи името на нивиот претседател берлускони.
Арно кажа маца доста грубо се игра во италија и има доста груби играчи(не мислам за денес за повредата на џорџо)...

Маца кога спомна веке за голмани ние имаме еден и единствен кој е No.1 во светот,додека вие сте со калач:vozbud: и абиати..2 несигурни голмани..Позз одам ме боли главата од 4 парчиња..

Абиати несигурен...:tapp:
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Не е ништо загубено...еден обичен трофеј кој не е од големо значење за јуве .. туку важен му е на милан.. го носи името на нивиот претседател берлускони.
Арно кажа маца доста грубо се игра во италија и има доста груби играчи(не мислам за денес за повредата на џорџо)...

Маца кога спомна веке за голмани ние имаме еден и единствен кој е No.1 во светот,додека вие сте со калач:vozbud: и абиати..2 несигурни голмани..Позз одам ме боли главата од 4 парчиња..
не ги спомнав нашиве али си ги почитувам нив какви и да се

но признавам најдобар голман е буфон:smir:
 
Член од
18 август 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
juve

zdr i jas sum za juve.za juventus sum od koga znam za sebe a ina4e juve taa sezona ke bidat nogo jaki a jas sum od SR i da znaete mnogu strumi4ani se za JUVE pozz od EMZE
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom