Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 февруари 2009
Мислења
0
Поени од реакции
0
So ova uprava so ja imat tesko deka ke kupat nesto i na leto.Ne mozi igrac kako melberg da igra vo tim kako so e juve vila ne mu go prodolzi dogovorot pa dojde vo tuka.MOGGI Juventus need you
 
Член од
22 април 2008
Мислења
549
Поени од реакции
93
Останува уште денеска до затварање на трансфер рокот. Наводно ке го отвореле кесето и ке купеле дефанзивец у 5 до 12(некојси мргуд од Асколи). Како таков, тоа е. У случај да останеме со празни раце лошо ни се пишува... Легро без Киелини е како без десна нога. Во таква ситуација би останале само со Ариаудо на клупа. Следува згуснат распоред така да мора одвреме-навреме некој од Мелбег и Легро да биде одморен. Како што реков ја заебаа работата со Стендардо и еве ги последиците. Ај да не зборам пред рука, да видиме што ке биде до вечер па ке прокоментирам утре од сабајле на оваа тема...
Играчот на Асколи е нов играч на Бари од денес, пропаѓа и тој трансвер. Не знам што мислат овие од управата ама ова не ми гледа на арно.
За Стендардо не се сложувам со тебе, кога беше во Јуве многу малце играше, што значи бил слаб и не фатил место покрај толку малце играчи што ги имавме(на таа позиција).
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.214
Поени од реакции
8.018
Iako dosega bese jasno deka ni treba igrac kreativec od tipot na Diego, so poslednite dva meca izleze na povrsina nova bolna tocka vo timot, ODBRANATA. Sega duri i tamu treba sveza krv zatoa sto ne e normalno ekipa kako Juve da primi 5 gola za dva meca. Edinstveno neznam kogo bi kupile zatoa sto i nema nekoi kvalitetni igraci na transfer pazarot a i preodniot rok koj sto bese prodolzen do denes, istekuva.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.649
Поени од реакции
5.329
заебајте од шампионската титула гледајте саа да ооме 2ро директно да ооме у ЛШ:toe:
:icon_roll
Толку брзо се откажуваш? 7 бода за мене не се недостижна предност, така да сега цврсто верувам дека не е ништо завршено, иако во моментов Интер имаат предност!
Iako dosega bese jasno deka ni treba igrac kreativec od tipot na Diego, so poslednite dva meca izleze na povrsina nova bolna tocka vo timot, ODBRANATA. Sega duri i tamu treba sveza krv zatoa sto ne e normalno ekipa kako Juve da primi 5 gola za dva meca. Edinstveno neznam kogo bi kupile zatoa sto i nema nekoi kvalitetni igraci na transfer pazarot a i preodniot rok koj sto bese prodolzen do denes, istekuva.
Инаку, кога се работи за дефанзивата..Единствено нешто што недостига е еден бек, кој мислам дека требаше да го ангажираат преодниов рок, а според последните информации се очекува Џонатан Зебина да се врати во тимот за 2-3 недели, така да мислам дека и тој проблем ќе биде решен..Впрочем, на секој тим и на секоја одбрана му се случуваат моменти на слабост..До пред две кола имавме најмалку примени голови во Сериа А, сега се во мала криза, но далеку од тоа дека не се способни, а уште подалеку од тоа дека се болна точка..Рака на срце беа болна точка последниве 2 натпревари но уверен сум дека ќе го подобрат тоа дефанзивците на Јувентус, зошто кога можеа да имаат најмалку примени голови до пред 2 кола, сигурно не се неквалитетни, туку се работи на период на пад на формата, која се надевам и цврсто верувам дека брзо ќе биде надмината!
Инаку денеска имаат состанок Амаури и раководството на Јувентус на кој ќе решаваат за Репрезентативната кариера на Амаури
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
723
Поени од реакции
24
Ne znam dali sepak ke se povtori krizata:toe:

Sto se slucuva so Juventus vo posledno vreme. 2009 godina ne sme ja pocnale kako sto posakuvavme. siena i fiorentina doma po 1-0, nereseno so lazio na gosti i dve porazi edno po drugo protiv udinese i cagliari. Samo 7 bodovi od 15 sme gi osvoile. I natprevarot so Catania ke ni bide tezok, znaejki deka so niv vo poslednite 3 natprevari sme igrale nereseno (1-1). Ajde Juventus kazi deka mozes da osvois tituli.

Juve credo con te!!!!
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.640
Поени од реакции
3.508
За Стендардо не се сложувам со тебе, кога беше во Јуве многу малце играше, што значи бил слаб и не фатил место покрај толку малце играчи што ги имавме(на таа позиција).
Епа токму тоа...играше многу малце и немаше шанса да се докаже како што треба. Изигра 3-4 натпревара, нешто во куп нешто во лига. Раниери не му ја даде вистинската шанса. Неговите настапи би ги споредил со оние на Ариуадо. Доби минутажа во која покажа сосема солидни перформанси. А тоа што не игра не е репер за квалитетите. И Џовинко не игра па не значи дека не е добар..:toe:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Ако не се засилиме на дефанзивната позиција после повредава на Џорџо мислам дека Аруидио ке биде негова замена. Можеби е неискусен но 2-3 утакмици ке му бидат доволни да стекне самодоверба. Уште на 1 утакмица кога ја одигра цела скоро без грешка се виде дека станува збор за квалитетен дефанзивец кој Јуве не треба да го испушти од раце.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716
Занети аут минимум 2 месеца, Киелини 15-20 дена. Ќе биде у состојба да игра против Челзи!

Recovery and return to the field will take around 15 to 20 days and therefore Giorgio should be available for the first leg of the match against Chelsea valid for the last sixteen of the Champions League.
:vozbud:
 
Член од
11 ноември 2008
Мислења
40
Поени од реакции
5
Занети аут минимум 2 месеца, Киелини 15-20 дена. Ќе биде у состојба да игра против Челзи!



:vozbud:
Конечно добра вест.Иначе трансфер пазарот за оваа сезона заврши не успеавме да донесеме никого значи управата остана на ветеното дека нема да купи никој,камо вака да остваруваа за некој добри работи(да не почастеа со едно playmejkerce)али што е тука е да се надеваме на побрзо закрепнување на повредените пред се на Камо кој што му се приклучил на остатокот од тимот и се очекува да се врати за 2-3 недели,што би значело против Chelsea идеме во полн состав кој што инаку се засили или ослаби со доаѓањето на кварезма на позајмица
 

Kista

ADP *10*!!!!!!!!!!
Член од
7 април 2008
Мислења
988
Поени од реакции
32
e stevo be konecno se pojavi:helou::helou::helou:
on topik: use odamna se znaese deka nema da kupat nikoj koa onoj budalana secco ne se angazira toa ti e.aj ja se nadevam deka u juni/juli pak semejstvoto agnelli ke dojde na celo na juve pa moze ke bide podobra situacijata.
 

Kista

ADP *10*!!!!!!!!!!
Член од
7 април 2008
Мислења
988
Поени од реакции
32
Ете така:vozbud: вие пак верувајте на Тутоспорт и 24 фудбал што да ви кажам:toe:
+1 brat.mnogu mnogu ne se verodostojni na net neso osven oficijalnata strana.:smir::smir:

eve od tamu:
Zanetti was diagnosed with having suffered a second degree injury to the semi-membranous muscle of the left thigh. Such an injury fore-sees therapy for a period of between 50 and 60 days and a return to sporting activities within 75 days. Chiellini who also underwent tests was diagnosed with having suffered an inflammatory swell to the region below the left femoral biceps. Recovery and return to the field will take around 15 to 20 days and therefore Giorgio should be available for the first leg of the match against Chelsea valid for the last sixteen of the Champions League.
 

J@mbo

Zack de la Rocha
Член од
18 септември 2008
Мислења
386
Поени од реакции
8
sto e rapotata so poulsen ranieri ne go stava od 1 min da igra ke bide prikaznata kako so tiago :toe:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.214
Поени од реакции
8.018
Periodov mi e mnogu slicen kako toj pred da igra Juve so Real. Vreme e povtorno za edna eksplozija od Juve i dolga pobednicka serija pocnuvajki od natprevarot so Napoli vo sreda. Samo serija na dobri rezultati moze da ne vrati vo trkata po site trofei, sto licno i go ocekuvam od Juve.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom