Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
ај срекна нова 2009 година и од мене до сите навивачи на Јуве и да се надеваме на добри трансфери и добри резултати:vozbud::vozbud::vozbud:

како шо ми стоо Давид Силва е блиску до трансфер во Јуве шо викате?:vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
723
Поени од реакции
24
ај срекна нова 2009 година и од мене до сите навивачи на Јуве и да се надеваме на добри трансфери и добри резултати:vozbud::vozbud::vozbud:

како шо ми стоо Давид Силва е блиску до трансфер во Јуве шо викате?:vozbud::vozbud::vozbud:
Daj boze da e taka :smir:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Напагач не е и така ного потребен.Треба класа у среднио ред,а давид силва е и скап толко пари да се даде за него не вреде имаме класа напагачи.
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
723
Поени од реакции
24
a sto mislite, dali imame sansi da go dovedeme Lionel Messi:pos2:. "Impossible is Nothing".???!!!

Tuttosport pisuva deka Manuel Da Costa veke e pred transfer vo redovite na Juve. Mene licno mi se dopaga onoj igrac. Pamtam deka koga Fiorentina go zeme Da Costa, togas i Juventus bea zagreani za nego.

Corriere dello Sport pisuva deka Juventus se soglasil da go angazira bekot na Gremio, Felipe Mattioni. Ovoj igrac ke bide angaziran zatoa sto Juventus nema idealna zamena za cehot Grygera na taa desna pozicija, znaejki deka Jonathan Zebina dolgo vreme e povreden, a kako alternativa za Grygera se Mellberg (koj e prirodno centralen defanzivec) pa i Salihamidzic (koj redovno igra kako krilo, na desnata pa i levata pozicija).

La Gazzetta dello Sport pisuva deka Ranieri dal zeleno svetlo za angazman na brazilecot od redovite na Werder Bremen, Diego. Ranieri vo nego gleda zamena za veteranot Nedved.

Pozz do site Juventini:smir:


Forza J U V E N T U S
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
саа се кажа:tapp::kesa:
шо лошо кажах? ај образложи ми. казах оти имаме доста квалитетни напагачи,а как шо знам давид силва е напагач и му терат некои 40 милиони евра,а за тии пари можаме да земат у средио ред некој екстра како ВДВ кој е на трансфер листата.
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
шо лошо кажах? ај образложи ми. казах оти имаме доста квалитетни напагачи,а как шо знам давид силва е напагач и му терат некои 40 милиони евра,а за тии пари можаме да земат у средио ред некој екстра како ВДВ кој е на трансфер листата.
Nisto loso ne kaza samo sto gresis kaj Silva, ne e napagac tuku e levo krilo, znaci tokmu toa sto ni treba.
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
шо лошо кажах? ај образложи ми. казах оти имаме доста квалитетни напагачи,а как шо знам давид силва е напагач и му терат некои 40 милиони евра,а за тии пари можаме да земат у средио ред некој екстра како ВДВ кој е на трансфер листата.
Nisto loso ne kaza samo sto gresis kaj Silva, ne e napagac tuku e levo krilo, znaci tokmu toa sto ni treba.
ја тава сакаах да ти го кажам:smir:
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Раниери дава зелено светло за транферот на Диего
Италијанските медиуми пренесуваат дека тренерот на Јувентус, Клаудио Раниери дал зелено светло за комплетирање на трансферот на Диего од Вердер


Извештаите што пристигаат од Италија говорат дека Диего е врвот на листата на желби на Старата Дама, на која покрај Бразилецот се наоѓаат и Давид Силва од Валенсија и Рајан Бабел од Ливерпул. Gazzetta dello Sport и La Stampa пренесуваат дека тренерот на Бјанконерите, Клаудио Раниери дал зелено светло за реализација на ваквиот трансфер.
Претходно стратегот велеше дека Диего не се вклопува во неговите тактички замисли и дека ќе треба да го промени начинот на игра за да се комплетира ваквиот трансфер.
Но весниците велат дека Раниер сега планира да го употреби Бразилецот како замена за ветеранот Недвед, и покрај неговата стандардна позиција (офанзивен играч во редот за врска веднаш зад напаѓачите) да го игра и по левата крилна позиција.
Се шпекулира дека Јуве е подготвен да одвои околу 25 милиони евра за да го ангажира Диего, сума која ќе одговара и на Вердер Бремен.
Играчот има договор со клубот до 2011 и Старата Дама ќе се обиде што побрзо да го комплетира договорот за да избегне конкиренција и со други заинтересирани екипи следното лето.
Алесио Секо веќе има стапено во контакт со агентот на Диего и се претпоставува дека односите помеѓу двете страни се ’добри’.
Но Јуве исто така подоготвува и план Б деколку не успеат во ангажманот на Диего а како најинтересни опции се, Давид Силва и Рајан Бабел.
Нивната вредност на пазарот отприлика е иста колку и на Диего и се движи од 20-25 милиони евра.

Дали ке рокне добро трансверче или е уште една глупа шпекулација ???
Ајде да се надеваме дека на добро ке ни тргне годинава:vozbud:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
:kesa::kesa::kesa:sry го смешив со давид виља.. мој кикс.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Година и пол се шпекулира за Диего, и верувам дека Јуве ќе изигра мудро на претстојниов трансфер рок..После потпишувањето на Швајнштајгер за Баерн, мислам дека најдобра опција би бил Диего, млад и со големи перспективи, и би бил одлична замена за Недвед..Само овие шпекулацииве дали се вистинити , ќе се открија многу бргу..
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716
Чисто сумњам дека зимава би дошол Диего, на лето можеби али сега не верувам... Ми мириса на уште еден булшит на Тутоспорт...
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.682
Поени од реакции
3.641
И јас мислам така, ако доага Диего тоа ке биде тек на лето, а не сега. Не може на пола сезона да се менува тактичката замисла и да се воигрува цел тим само заради доагање на еден играч. Тоа се прави на лето...
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
И јас мислам така, ако доага Диего тоа ке биде тек на лето, а не сега. Не може на пола сезона да се менува тактичката замисла и да се воигрува цел тим само заради доагање на еден играч. Тоа се прави на лето...
Абе океј, ама според интервјуво Раниери изјавил дека ќе го игра на позицијата на Павел Недвед; крило..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom