Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 октомври 2008
Мислења
262
Поени од реакции
3
За вас сум против "Сините" од Лондон. Се надевам дека и Интер и Јуве ќе продолжат понатаму во 1/4финале :smir:.
 
Член од
25 мај 2008
Мислења
547
Поени од реакции
14
Леле која ждрепка човече. Можеби несакав баш да се паднеме со Челси затоа што од англлија сум за нив но Јуве мислам дека знае да одигра добро и отворено против големи клубови паднаа реал милан ... дали и челси е следниот?:vozbud:
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.682
Поени од реакции
3.641
Челзи е наградата на Јуве после тешко извојуваното прво место во Групата на смртта. Али добро, што е тука е, не се предаваме од старт!


Галас би бил звучно засилување во нашиот состав ма да нема да биде достапен за натпреварите од ЛШ.
 
G

grande-juve

Гостин
поздрав до сите бјанконери. и да кажам дека ждрепкава многу ме разочара, не зашто челзи е силен туку зашто од кога почнав да гледам фудбал (од пред 11-12 години) навивам за челзи, барселона и се разбира најмногу за јуве.
И уште една порака, можеби ги немаме најдобрите фудбалери, но како што еднаш кажа раниери победничкиот менталитет е присутен во ДНК-та на секој фудбалер од јувентус (освен кај раниери), и тоа не прави голем клуб што може да победи секого.
forza juve
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Италија в.с. Англија

Ми падна омилениот клуб од англија ама ... шо да му прам ко ни стојат на патот.
Очекувам раниери да го знај рецептот за неговите дечиња во Челзи.
 

Александар Wallace

Струмички
Член од
2 јануари 2008
Мислења
132
Поени од реакции
5
GAZIME ! Juventus !!! <3 edinstvena ekipa sto e solidna a nemame manekeni t.e dzvezdi . . zatoa Amauri ke go terat Real ... AMA JAJCA ! NE GO DAVAME !!! FOREVER JUVE FORZAA
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Со среќа против челзи, ке навивам за вас мајстори:)
 
Член од
16 декември 2008
Мислења
9
Поени од реакции
2
Decki ke gi zgazime Celzi.Samo mislam sportskiot direktor na Juve Secco mora da donese nekoe zasiluvanje za vreme na januarskiot preoden rok.Moja prognoza e deka vo London ke bide 2.2 dodeka vo Torino 3.1 za Juve.

FORCA JUVENTUS

Pozdrav i od mene do Grande-Juve.Navivas za najdobriot team na planetava.



FORCA JUVENTUS
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
5
Поени од реакции
0
heh bravo juve respecat i od mene! vo London vo nedela ke bide pobeda za Arsenal(od licni pricini) a vikendov ve podrzuvam vo seria a

a da, i se nadevam deka ke gi zgazite celzi :))
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Decki ke gi zgazime Celzi.Samo mislam sportskiot direktor na Juve Secco mora da donese nekoe zasiluvanje za vreme na januarskiot preoden rok.Moja prognoza e deka vo London ke bide 2.2 dodeka vo Torino 3.1 za Juve.

FORCA JUVENTUS

Pozdrav i od mene do Grande-Juve.Navivas za najdobriot team na planetava.



FORCA JUVENTUS
да не ги дават снимки на 25 и на 10 а?:pos2::pos2::pos2:
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
723
Поени од реакции
24
Giovinco miglior atleta torinese del 2008 Tuka

Alex Del Piero -- Atleta dell anno 2008 Tuka

Мислам дека овие се најдобрите борци, Џовинко најдобар торински борец за 2008 година, додека Дел Пиеро најдобар италијански борец за 2008. Така ми се чини мене:smir:

Додека како пишува Тутоспорт, Валон Бехрами од следната недела ке потпише со Јувентус Тука
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom