Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Moe mislenje e deka za Diego treba da se dadat 25 mil. toa sto baraat 30 ti e samo obid da mu ja podignat cenata, samo neka im ponudi nekoj 25 ke vidite deka odma ke go dadat, i podobro e eden klasa igrach odkolku 3 prosecni da se kupat.
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Moe mislenje e deka za Diego treba da se dadat 25 mil. toa sto baraat 30 ti e samo obid da mu ja podignat cenata, samo neka im ponudi nekoj 25 ke vidite deka odma ke go dadat, i podobro e eden klasa igrach odkolku 3 prosecni da se kupat.
Брат али знаеш што значи во одбрана да го имаш Агер, и на место на Недвед Бабел?? Многу повеќе од тоа што ке значи Диего.. Па јас и не гледам, зошто Џовинко да не би играл како креатор.. Брз е, снаодлив,технички поткоиван, има голем видик.. Се она што го има и Диего... Ако може да се донесат Агер и Бабел, Секо ка заврши брилијантна работа.. Но да сочекаме.. А и невикам дека Диего не треба да дојди во Јуве.. Сепак поисплатливо е да ги купиме Агер и Бабел.. :helou:
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Брат али знаеш што значи во одбрана да го имаш Агер, и на место на Недвед Бабел?? Многу повеќе од тоа што ке значи Диего.. Па јас и не гледам, зошто Џовинко да не би играл како креатор.. Брз е, снаодлив,технички поткоиван, има голем видик.. Се она што го има и Диего... Ако може да се донесат Агер и Бабел, Секо ка заврши брилијантна работа.. Но да сочекаме.. А и невикам дека Диего не треба да дојди во Јуве.. Сепак поисплатливо е да ги купиме Агер и Бабел.. :helou:
Da alii Agger & Babel ne mi se dopagaat kako igrachi, za Agger ne sum ubeden deka ke bide dobar defanzivec, a Babel ima golem talent, no mnogu topki gubi ja drzi topkata bez potreba, se dribla a toa vo italia ne pominuva(gledate sto se slucuva so Quaresma), treba da se igra sto po ednostavno a Babel toa ne go moze.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Брат али знаеш што значи во одбрана да го имаш Агер, и на место на Недвед Бабел?? Многу повеќе од тоа што ке значи Диего.. Па јас и не гледам, зошто Џовинко да не би играл како креатор.. Брз е, снаодлив,технички поткоиван, има голем видик.. Се она што го има и Диего... Ако може да се донесат Агер и Бабел, Секо ка заврши брилијантна работа.. Но да сочекаме.. А и невикам дека Диего не треба да дојди во Јуве.. Сепак поисплатливо е да ги купиме Агер и Бабел.. :helou:
I jas se slozuvam so tebe Fler.. Mnogu podobro bi bilo dokolku bi gi kupile Agger i Babel, otkolku samo Diego, koj raka na srce mnogu se 30 milioni za nego... Centralni defanzivci --Agger--Chiellini--- oh oh oh....Najak defanziven red bi imale so ovie dvajca....
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Da alii Agger & Babel ne mi se dopagaat kako igrachi, za Agger ne sum ubeden deka ke bide dobar defanzivec, a Babel ima golem talent, no mnogu topki gubi ja drzi topkata bez potreba, se dribla a toa vo italia ne pominuva(gledate sto se slucuva so Quaresma), treba da se igra sto po ednostavno a Babel toa ne go moze.
Бабел е меѓу најдобрите крилни играчи што сум ги видел и сретнал. Зошто така можеш да збореш за бабел, токму тој кога е потребно да се заджи време ја држи а кога е потребно да се напаѓа, напаѓа Бабел, е супер играч има брзина има дриблинг кој е потребен во Италија посебно занас, на старциве ке ги шие Бабел бе, гледаш во Премиер Лигата Бабел како влегува во шестнаесетникот и секако 90% е гол, гледаш со Реџина, Џовинко кога влезе во шпринт или е гол или пенал бе, ова е како ракометот влезе ли во шпринт во шеснаесетникот 90% е гол. Така да мислам дека подобро би направиле ако го земеме Бабел и Агер од колку само Диего, и кажав и пак ке кажам ако го земиме Диего треба да мениме тактика а со Агер и Бабел ништо не треба да се менува само да ги земиме и БОМБА ке сме неодбранливи во напад. Можам да замислам ваква тактика ако дојдат според мене :

--------Дел Пиеро - Амаури/Трезеге ---------

------------------Џовинко ------------------

Бабел ----------------------------Каморанези
Сисоко

Молинаро ---- Келини --- Агер ---- Григера

Буфон.


Леле, !! :vozbud::vozbud:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Ранг-листа на најпопуларните екипи во Италија

1. Juventus (10,040,000 навивачи)

2. Inter (5,928,000)

3. Milan (5,818,000)

4. Napoli (2,887,000)

5. Roma (2,493,000)

6. Fiorentina (2,080,000)

7. Lazio (1,791,000)

8. Palermo (1,470,000)

9. Torino (1,153,000)

10. Genoa (1,030,000)

11. Bologna (871,000)

12. Catania (649,000)

13. Sampdoria (585,000)

14. Cagliari (312,000)

15. Udinese (298,000)

16. Reggina (176,000)

17. Atalanta (119,000)

18. Lecce (105,000)

19. Siena (38,500)

20. Chievo (4,800)

Извор: PENAL.COM.MK

:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Бабел е меѓу најдобрите крилни играчи што сум ги видел и сретнал. Зошто така можеш да збореш за бабел, токму тој кога е потребно да се заджи време ја држи а кога е потребно да се напаѓа, напаѓа Бабел, е супер играч има брзина има дриблинг кој е потребен во Италија посебно занас, на старциве ке ги шие Бабел бе, гледаш во Премиер Лигата Бабел како влегува во шестнаесетникот и секако 90% е гол, гледаш со Реџина, Џовинко кога влезе во шпринт или е гол или пенал бе, ова е како ракометот влезе ли во шпринт во шеснаесетникот 90% е гол. Така да мислам дека подобро би направиле ако го земеме Бабел и Агер од колку само Диего, и кажав и пак ке кажам ако го земиме Диего треба да мениме тактика а со Агер и Бабел ништо не треба да се менува само да ги земиме и БОМБА ке сме неодбранливи во напад. Можам да замислам ваква тактика ако дојдат според мене :

--------Дел Пиеро - Амаури/Трезеге ---------​

------------------Џовинко ------------------​

Бабел ----------------------------Каморанези
Сисоко​

Молинаро ---- Келини --- Агер ---- Григера​

Буфон.​



Леле, !! :vozbud::vozbud:
Tuka ne se soglasuvame izgleda imame razlicni mislenja za Babel, a i sostavot sto go napisa ne ti izgleda li malku preofanzivno za italijanski futbal?
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Tuka ne se soglasuvame izgleda imame razlicni mislenja za Babel, a i sostavot sto go napisa ne ti izgleda li malku preofanzivno za italijanski futbal?
Тоа го зборам по мое мислење па сега вие имате друго мислење, по мое Бабел би се вклопил и тоа како во Јуве!!!

Мето, го има тава за јувентус фановите поназад (= касно гледаш/
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Штета што за дуелот со Аталанта ке го немаме Каморанези се надевам дека Маркиони ке си ја обработи добро својата работа како со Милан.А на местоо на Недвед очекувам да стартува Џиовинко па доколку не му тргне да се помести во нападот а на негово место да дојде Де Чеље:toe:
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.682
Поени од реакции
3.641
Ја поздравувам одлуката на Управата за продолжување на соработката со Де Чеље. Фали уште Маркизо и да го заокружиме тоа што го започнавме.


Инаку и јас сум за таа варијанта да се донесат (ако се има можност) Бабел и Агер, место тоа да биде еден играч, Диего. Бабел е топ играч, млад, брз, лесно менува правец, силен шут а поготово специјалност му е удар од колено, подеднакво работи и со двете нозе, цврст и уште низа предности. Одлично би се вклопил во тимот а може и да игра на повеќе позиции во средината. Брз е како стрела, ми текнува на голот против Арсенал во ЛШ, во контра кога Фабрегас се одби од него како од ѕид.А и ни треба уште една ваква безобразна црнчуга покрај Сисоко. Згора на тоа имаме и среќа со играчите кои ги зимаме од Лиферпул:)
Шала на страна али Рајан е топ играч, често ке се палиме на неговите бомби...
Па предлагам Бабелчо да не потсети што знае и умее...:wink:

 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Утре е ждрепката за 1/8 финале за Лигата на Шампионите..Да се надеваме дека ќе биде среќна ждрепката за Јувентус, иако според мене нема слаб тим кога успеал да стигни до осмофинале..
Погледнете го клипов ...
 
Д

Демијан

Гостин
Не мешајте поими сеа Бабел vs Диего.Огромна разлика има,а башка и не играат на иста позиција.Кога би бирал би одбрал да се земе само Диего отколку овие двајца.За одбрана имаме одлична одбрана со Киелини и Легро.Наредна година тука ќе биде и Крискито,што оваа сезона се полажува како одличен дефанзивец во Џенова.За левата бочна страна го имаме Де Џеље,кој според мене е одличен играч.Пак ќе повторам ни треба ЛЕВ БЕК.Неможам веќе да го гледам Молинаро!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom