Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
723
Поени од реакции
24
OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO Форца ЈУВЕНТУС.. Се виде кој е кој во Италија. Не сум радосен од резултатот, но радосен сум од трите бода. Требаше најмалку 6-7 гола и дадовме на циганите. Нека се учат да играт футбал а не рагби. Милан се П*чки. Нека идат да се радуваат со 4 место, но можеби и тоа ке ја изгубат. За никаде не се. Форца Бјанконери. Амаури, Дел Пиеро, Маркизио и Де Чеље беа најдобрите.
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
супер утакмица ејјј...сите играа на ниво, како што треба! не беше без грешка, ама нема везе...нападот беше беспрекорен. од 5 шанси 3 влегуваа во голот...можеше многу повеќе да се наполни голот, ама ајде...ептен да не ги депримираме миланезите :toe: како и да е. БРАВО:baeh:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Луѓе средете се и доста провоцирате и се напаѓате. Секој паметен човек ќе признае дека ова беше заслужена победа на Јувентус, па нема потреба од исфрлање лутина тука. Не ме терајте да ја затворам темава, во толку среќен момент.
До навивачите на Милан и јас да кажам благодарам на искрените честитките. Подобриот победи, продолжуваме напред.
Forza Juveeeeeeeeeeeeee:vozbud::vozbud::vozbud:
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Честитки. Ова може да се нарече ДЕРБИ, а не како некои кои завршувале 0-0, 1-1. Браво, едноставно очекував вакво дерби, а ме изненади резултатот. Сепак, беше поволен за нас неутралните навивачи. :)
 
Член од
21 февруари 2006
Мислења
132
Поени од реакции
9
леееее моќниииии смеее :vozbud::vozbud:
Честито победа Јувентиновци!!!
каков мерак ми напраи утакмицава лелеј... Највише Киелини што им го брцна :helou:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
фала за сите честитки.Адреналин на највисоко можно ниво. Другхи цела утакмица пееја без престан. Секоја чест за нив и за играчите!!! МАЕСТРААААА!!!!!!!

p.s видете му на ајсшутер профил :):)
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.682
Поени од реакции
3.641
Нека трпи беќарот Замброта. Свирежи до максимум, тапа игра, румен картон, Милан ги испративме со 4 парчиња. Полошо не можеше да му биде на човекот, го утепаа.:toe:
 
Член од
22 април 2008
Мислења
549
Поени од реакции
93
Секоја чест на комплетниот тим на Јуве, сите изиграа беспрекорно, дури и Молинаро беше одличен, Де Чеље :zver: ги растури, Амаури 2 x :zver:, маркиони и тој изигра многу добро. Чиста десетка имаат сите. Сега да ја очекуваме ждрепката во петок и да видиме кој ќе го јади истото што и Милан.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716
Едноставно нели, газење! Секоја чест за целиот тим, почнувајќи од Манингер, се до Јакинта! Покажаа кој е кој на теренот... Сисоко и Маркизио го ставија зублето у џеб, Пирло не се ни приметуваше на теренот, Пато голташе земја цела утакмица, Шева и Јанкулоски... Ноу комент... И имам еден посебен поздрав до ѕверовите Емерсон и Ѕамброта за одличната партија вечерва, покажаа кај им е местото... :smir:Е сега да се свртам на нашите играчи.

Манингер - Ѕвер! Ниеден од головите не беше примен по негова вина. Цела утакмица на висина на задачата, без ниту еден кикс. Секоја чест, каде каде е бољи од Абијати у моментов.
Григера - Одличен по десната бековска позиција. Имаше неколку доста опасни пробиви и центаршутеви, а во одбрана беше безпрекорен.
Мелберг - Сите оние што го критикуваа, или нека признаат дека грешеа, или нека молчат :) Секоја чест, беспрекорен беше вечева, се подобар и подобар е.
Киелини - ќе кажам еден збор само... Киелини
Молинаро - Одлична партија на Моли. Во повеќе наврати го направи Пато да изгледа смешен на теренот... Солиден и во нападите...
Маркиони - Солидно. Се изнатрча, се враќаше назад, солиден во нападот.
Сисоко - Ѕверски изиграно, беспрекорно! Назад стуб, со нападите пробиваше низ пензионерине ко врел нож низ путер :)
Маркизио - Мен ов д меч. толку
Недвед - не се наигра мн..
Амаури - Ѕверотина невидена! Осет за гол невиден, прегледност невидена, контрола на топката такоѓе. Чиста 10-ка
Дел Пиеро - Нема потреба од коментар, се знае...

Морам и Де Чеље да го искоменитрам.. Неверојатна партија на Клаудио, секоја чест за дечкото. И не се бунете другпат коа Раниери него ќе го стаи место Недвед, а не Џовинко, си знае Раниери кого да стаи..

Следно коло, Аталанта. Очекувам уште една победа... ФОРЦА ЈУВЕ!!!
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.337
Поени од реакции
2.224
Нема шо да коментираме за играчите СИТЕ ИЗИГРАА НА НИВО НА ЗАДАЧАТА И СИТЕ ТРЕБА ЧИСТА 10ка!! СИТЕ ИЗИГРАА ФАНТАСТИЧНО.

А многу кејф ми направи кога даде Келини гол и овој спикерот на стадионот Џорџооо и цела публика КЕЛИНИИИИ лелеееее се наежив :vozbud::vozbud::vozbud:
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Нема шо да коментираме за играчите СИТЕ ИЗИГРАА НА НИВО НА ЗАДАЧАТА И СИТЕ ТРЕБА ЧИСТА 10ка!! СИТЕ ИЗИГРАА ФАНТАСТИЧНО.

А многу кејф ми направи кога даде Келини гол и овој спикерот на стадионот Џорџооо и цела публика КЕЛИНИИИИ лелеееее се наежив :vozbud::vozbud::vozbud:
имам впечаток да играше Недвед немаше да биде таков натпреваро од коо флезе Де Чеље добија на брзина Јуве и намести гол:toe:
 
Член од
21 февруари 2006
Мислења
132
Поени од реакции
9
Ај сеа некој хајлајц да стаи од головите сакам пак да ги глеам хихи :salut:
 

CaMeC

Рамос - 4
Член од
18 јуни 2007
Мислења
2.266
Поени од реакции
10
Честитки за победата сосема заслужена...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom