Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
Поулсен даде гол против Португалија,Дел Пиеро мислам дека беше асистент,Легро е звер,спремни сме сеа со Удине
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.814
Поени од реакции
5.474
hriste,знаеме за ова уште пред еден месец:)Прелистај едно 30 страни наназад и ќе видиш.Овде се пишуваат новости од ден на ден...
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.705
Поени од реакции
9.391
Едно прашање.Според вас би бил Џовинко во првите 11 или би влегувал како резерва???
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.814
Поени од реакции
5.474
Едно прашање.Според вас би бил Џовинко во првите 11 или би влегувал како резерва???
Па зависи од стратегијата на Раниери..Лично мислам дека нема сите натпревари да ги почнува во стартните единаесет, но мислам дека ќе добие доволен број минути за да се докаже..Треба да се искали покрај Недвед за да го замени..
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Во недела ке ги имаме на располагање сите играчи. Сисоко се враќа по суспензијата, Трезеге е 100% подготвен исто како и Киелеини
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
693
Поени од реакции
10
v nedela ke gi iscukame udineze, i dobro e sto pak ke ja ima na tv, za kileini mislam deka ne treba odma da se zamara covekot nekago neka ozdravi uste malce
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.339
Поени од реакции
2.232
Едно прашање.Според вас би бил Џовинко во првите 11 или би влегувал како резерва???
Еве нешто од мене:
Џовинко не би е за во првите 11, што НЕДВЕД ке седи на клупа тој ке игра тоа мислам дека нема шанси, но ке биде и во игра и Џовинко за недај боже некоја повреда,суспензија на некој од средината ке можи да го стави Џовинко.
fossil напиша:
Не сваќаш, уживај, и ја не напишав сватливо!!!
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Конечно добри вести за Јуве Киелини мислам дека не треба да се жртвува со Удинезе т.е да се чува за Зенит зошто чувствувал мала болка очекувам победа против Удинезе ако не ја оствариме ке мора нешто да се мења у тимот али ај да не бидам песимист останува да видиме:helou:
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Буфон: Не сум во состојба да го напуштам Јуве
Голманот на Јувентус, Џанлуиџи Буфон изјави денес за официјалната веб страница на клубот дека не е способен да го напушти клубот при било какви услови.

Буфон истакна дека Јувентус е се за него и ќе игра во клубот се додека не почувствува дека е непожелен таму
.
"Јувентус ми значи се и ако не ме сакаат повеќе не знам што би правел. Можеби би се пуштил во менаџерски води"- изјави шеговите Џиџи.

"На 30 години еден фудбалер размилува постепено да ја завршува кариерата некаде. Тоа им се случува и на најдобрите"- додаде голманот
.
"Сега единствено што сакам е повторно да освојувам во дресот на Јуве"- заврши Буфон.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.814
Поени од реакции
5.474
Браво за Буфон..Голем играч се познава од километри, а тој го докажа тоа, не го изневери тоа..Околку фамата со враќањето на Киелини..Вчера, Раниери изјави дека Киелини се враќа против Зенит,немало да се ризикува со Удинезе..Така очекувам против Удинезе да започнат Легротаље и Мелберг (Књежевич)...
 
Д

Демијан

Гостин
Књежевич несакам да го видам ниту еднаш у прв тим на Јуве!!Нека иде нека се изгуби негде.А у недела се надевам на 3 бода,со минимум 4 гола у мрежата на Удинезе.После иде малце потешка со Зенит.Многу е битно да ја тепаме првата.Само ме интересира за утакмицава со Удинезе кои ке бидат напаѓачите,пак Дел Пиеро и Амаури или сеа Давид ќе влета?
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
693
Поени од реакции
10
Књежевич несакам да го видам ниту еднаш у прв тим на Јуве!!Нека иде нека се изгуби негде.А у недела се надевам на 3 бода,со минимум 4 гола у мрежата на Удинезе.После иде малце потешка со Зенит.Многу е битно да ја тепаме првата.Само ме интересира за утакмицава со Удинезе кои ке бидат напаѓачите,пак Дел Пиеро и Амаури или сеа Давид ќе влета?
zs be so mu fali na knezevic izigra covekot malku utakmici za juve
a za sostavot za napagacite ke mora da pocekas "oficijalno" do utre
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Со зенит во среда играме???
Ама прво во недела во 20:30 да ги плеснеме удинезе и со позитивно расположение да ги дочекаме зенит
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom