Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
не ја пишав јас таа сторија..ја преземав од македонски спорт и напишав од доле дека тоа е само напишано од некој кој не го сака јуве и кој љубомори на најдобриот во случајов Јуве.
Јакинта е баш добра инвестиција и тој е нашиот џокер.
Прочитај од доле под постот убаво што пишува и ке видиш
прими мое извинување брат! кога прво го прочитав постот видов дека имаше нешто - според мое мислење...па затоа мислев дека тоа е од тебе. потоа кога го отворив весникот гледам исто пишува и ми стана јасно дека е грешка. ИЗВИНИ! грешки сме луѓе правиме :pos2:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Accepted! само читајте ги постовите до крај.
За апиа можам да кажам дека својата шанса ја имаше во јуве и не ја оправда според мене.
Но тој и претходно изјави дека не сака да се врати во Јуве.
И не постирајте тука постови за милан инзаги шевченко и тн... не не интересираат.
САМО ЈУВЕ!

Breaking News!
Tiago Rejects Everton!

Тиаго го одбил Евертон.Секо му поставил кворум од 24 часа да одлучи дали сака да си оди или да остане.Овој рекол ке останам.СЕ НАДЕВАМЕ ДЕКА КЕ СЕ ПОПРАВИ!!!

Ranieri: Our Transfer Market Is Closed

Ова не ми се аресе ич ама ич.
Мора да се зема дефанзивец и тоа добар дефанзивец проверен искусен.Немаме класични дефанзивци освен мелберг.

Contact With Juventus For Terlizzi - Agent

Најверојатно ке биде купен терлизи од катанија како замена за Киелини.Сепак директорите на Јуве изјавиле дека ке почекаат со информациите за вракањето на Киелини.
Интерес за овој играч има и од Удинезе
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
vo pravo si EnergieNo.1 izvini so ja voznemiriv temava so toa za milin naj selskiot klub samo juve i nikoj drug vo momentov se najdobri
не е тоа брате... едноставно нема што да зборуваме за тој ПК-пензионерски клуб(за мене)
Си имаат тема нека си размислуваат кој ке им игра за 1-2 години кога сите ке одат во пензија.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
goal.com се се трачерај до трачерај, па во последно време многу многу не ги ни читам..Што е премногу премногу е,секакви измислици има таму, па мислам дека ниту малку не се за верување..Тиаго ги одби Евертон поради што тој сакаше да се пресели во Шпанија, а Шпански клуб нема досега доставено понуда..Се шушкаше нешто за Атлетико Мадрид но ништо од тоа..Раниери беше дециден, уште со ангажирањето на Поулсен..Цитирам од прилика
„Ќе купиме уште еден голман, а понатаму за секој купен играч еден си оди, а за секој заминат еден иди...“
Епа сега протумачете...
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
dobro de samo ve prasav druze poso nema mn vreme od ka sum zaclenat i izvinite site so mislite deka vi iam neso zgreseno so kometarite :salut::smir:
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
kolku sto go gledav appiah vo fenerbahce sto igrase, mnogu ke ni bide potreben vo ovoj tim, takasto ne bi bil loso zasiluvane
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Мислам дека доволен ке биди Стендардо... Солидно изигра минатата сезона во Јуве, а и не знам зошто Јуве но го откупи целиот договор од Лацио... Посекако Јуве веќе го имаше стандардо во своите редови... Барем Милан И интер нема да мешаат прсти... По секако Киелини и Андраде ке се вратат за 2-3 месеци, ке имаме супер одбрана ако се ангажира Стендардо... Само не знам зошто е толку мразен Јуве од Интер и Милан кога на двата тима и направи екипа... Ибрахимович(Предавник) и Виера(Камила) во Интер... Инзаги и Замброта(Предавник) во Милан... Значи на девет му ги дадовме своите ѕвезди и тие никогаш не се задоволни до Јуве... Еве имаме и супер млада школа за која Милан и Интер можат да сонуваат... А исто можат да сонуваат за 28 титули... Тоа само во филмови за научна фантастика можат да го видат фановите на Интер и Милан... ЈУВЕ Бил, Е , И ке остани нај славниот тим во Италија исто така и нај ценет... Тоа ги потврдува и најголемиот број на фанови во Италија... А за тој што кажа дека Јакинта е промаршена инвестиција, ако му е лошо нека оди да се олесни малку(Ова Не Важи За Енерџи)... Јакинта е еден од нај добрите во Јуве а тоа го знаат многу добро фановите на Јуве во Италија и пошироко и затоа беа против продажбата на Јакинта во Рома... Позз:helou: И еве едно добредојде од мене до Demonsfall...

kolku za informacija brat, chielini ke se vrati brzo, ama andreade tesko deka ke se vrati voopsto a kamoli za 2-3 meseci:)
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
на 21 август во 20.30 на стадионот на Наполи.ке се игра италијански систем по 1 полувреме мегусебе секој со секој исто како Тим купот.

Првата утакмица т.е отварањето е меѓу Наполи и Јувентус во 20 и 30.
Милан втората ке ја игра со поразениот од Наполи и Јуве и во финалето ке се сретнат победниците.
Доколко некоја утакмица заврши нерешено ке се изведуваат пенали.
Пренос како што видов ке има на италијанската Canale 5.
За потсетување ЈУВЕНТУС е најуспешниот клуб на турниот кој постои 11 години а ЈУВЕ го има освоено 5 пати и годинава со млади сили како што изјавил раниери ке се обидат по 6 пат.Еве ги и досегашните освојувачи..

1997 Juventus
1998 Udinese
1999 Parma
2000 Juventus
2001 Inter Milan
2002 Inter Milan
2003 Juventus
2004 Juventus
2005 Napoli
2006 Juventus
2007 Inter Milan

Годинава местото на интер ке му биде доделено на Милан.
Btw ако има некој информација дали ке ја даваат на некоја друга телевизија нека пише тука.
Ако има прашања поставете ако можам ке ви одговорам утре сега Falling Asleep.


Да се надоврзам на постот над мене од артан... киелини ке се врати , тука е и мелберг но додека се врати киелини немаме дефанзивец т.е класичен штопер..андраде е прашање кога ке се врати и ако се врати нема да биде тоа што беше... по 2 или 3 пат му е повредено коленото .. затоа не ми се аресе што изјави раниери дека трансфер пазарот е затворен веке за нив.
МОРА ДА СЕ КУПИ ДЕФАНЗИВЕЦ!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom