Фан Клуб: Јувентус

Статус
Затворена за нови мислења.

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
мала поправка за погоре шампиони мислев
Значи постои копче измени после секој псот тоа ке го користиш а не да пишуваш 2 поста за една грешка рпочитај ги правилата на форумов пред да пишуваш:wink:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
тука имам една голема замерка на твоја страна...Јакинта мислиш дека е лоша инвестиција???ај ти се молам!

---------------- Now playing: Whitesnake - Restless Heart via FoxyTunes

не ја пишав јас таа сторија..ја преземав од македонски спорт и напишав од доле дека тоа е само напишано од некој кој не го сака јуве и кој љубомори на најдобриот во случајов Јуве.
Јакинта е баш добра инвестиција и тој е нашиот џокер.
Прочитај од доле под постот убаво што пишува и ке видиш
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
hehe fala druze inace citav jas od predhodnite strani mislam deka trezege treba da ostane vo juventus a za tiago moze slobodno da si zamini so kje ni e :wink:
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Мислам дека доволен ке биди Стендардо... Солидно изигра минатата сезона во Јуве, а и не знам зошто Јуве но го откупи целиот договор од Лацио... Посекако Јуве веќе го имаше стандардо во своите редови... Барем Милан И интер нема да мешаат прсти... По секако Киелини и Андраде ке се вратат за 2-3 месеци, ке имаме супер одбрана ако се ангажира Стендардо... Само не знам зошто е толку мразен Јуве од Интер и Милан кога на двата тима и направи екипа... Ибрахимович(Предавник) и Виера(Камила) во Интер... Инзаги и Замброта(Предавник) во Милан... Значи на девет му ги дадовме своите ѕвезди и тие никогаш не се задоволни до Јуве... Еве имаме и супер млада школа за која Милан и Интер можат да сонуваат... А исто можат да сонуваат за 28 титули... Тоа само во филмови за научна фантастика можат да го видат фановите на Интер и Милан... ЈУВЕ Бил, Е , И ке остани нај славниот тим во Италија исто така и нај ценет... Тоа ги потврдува и најголемиот број на фанови во Италија... А за тој што кажа дека Јакинта е промаршена инвестиција, ако му е лошо нека оди да се олесни малку(Ова Не Важи За Енерџи)... Јакинта е еден од нај добрите во Јуве а тоа го знаат многу добро фановите на Јуве во Италија и пошироко и затоа беа против продажбата на Јакинта во Рома... Позз:helou: И еве едно добредојде од мене до Demonsfall...
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Мислам дека доволен ке биди Стендардо... Солидно изигра минатата сезона во Јуве, а и не знам зошто Јуве но го откупи целиот договор од Лацио... Посекако Јуве веќе го имаше стандардо во своите редови... Барем Милан И интер нема да мешаат прсти... По секако Киелини и Андраде ке се вратат за 2-3 месеци, ке имаме супер одбрана ако се ангажира Стендардо... Само не знам зошто е толку мразен Јуве од Интер и Милан кога на двата тима и направи екипа... Ибрахимович(Предавник) и Виера(Камила) во Интер... Инзаги и Замброта(Предавник) во Милан... Значи на девет му ги дадовме своите ѕвезди и тие никогаш не се задоволни до Јуве... Еве имаме и супер млада школа за која Милан и Интер можат да сонуваат... А исто можат да сонуваат за 28 титули... Тоа само во филмови за научна фантастика можат да го видат фановите на Интер и Милан... ЈУВЕ Бил, Е , И ке остани нај славниот тим во Италија исто така и нај ценет... Тоа ги потврдува и најголемиот број на фанови во Италија... А за тој што кажа дека Јакинта е промаршена инвестиција, ако му е лошо нека оди да се олесни малку(Ова Не Важи За Енерџи)... Јакинта е еден од нај добрите во Јуве а тоа го знаат многу добро фановите на Јуве во Италија и пошироко и затоа беа против продажбата на Јакинта во Рома... Позз:helou: И еве едно добредојде од мене до Demonsfall...


fala druze vo pravo si so toa deka juventus imal dosta golemi zvezdi vo timot i na krajot ni go imaat svrteno grbot a ete i za trezege so vikate treba da si zamini ne toj go imase prifateno predizvikot da igra vo seria b jas ne gledam nikakva pricina da si zamini a isamion ranieri izjavi deka kje smeta na nego od vtor plan ako se povredat jakinta ili amauri (ne daj boze) a i vidov na 24fudbal za mozno vrajkane na stepan apia so bilo golema greska po moe mislejne
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
fala druze vo pravo si so toa deka juventus imal dosta golemi zvezdi vo timot i na krajot ni go imaat svrteno grbot a ete i za trezege so vikate treba da si zamini ne toj go imase prifateno predizvikot da igra vo seria b jas ne gledam nikakva pricina da si zamini a isamion ranieri izjavi deka kje smeta na nego od vtor plan ako se povredat jakinta ili amauri (ne daj boze) a i vidov na 24fudbal za mozno vrajkane na stepan apia so bilo golema greska po moe mislejne
Јас како што знам он кај вас не се покажа
А инаку Џовинко 21 година беше така?
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Мислам дека доволен ке биди Стендардо... Солидно изигра минатата сезона во Јуве, а и не знам зошто Јуве но го откупи целиот договор од Лацио... Посекако Јуве веќе го имаше стандардо во своите редови... Барем Милан И интер нема да мешаат прсти... По секако Киелини и Андраде ке се вратат за 2-3 месеци, ке имаме супер одбрана ако се ангажира Стендардо... Само не знам зошто е толку мразен Јуве од Интер и Милан кога на двата тима и направи екипа... Ибрахимович(Предавник) и Виера(Камила) во Интер... Инзаги и Замброта(Предавник) во Милан... Значи на девет му ги дадовме своите ѕвезди и тие никогаш не се задоволни до Јуве... Еве имаме и супер млада школа за која Милан и Интер можат да сонуваат... А исто можат да сонуваат за 28 титули... Тоа само во филмови за научна фантастика можат да го видат фановите на Интер и Милан... ЈУВЕ Бил, Е , И ке остани нај славниот тим во Италија исто така и нај ценет... Тоа ги потврдува и најголемиот број на фанови во Италија... А за тој што кажа дека Јакинта е промаршена инвестиција, ако му е лошо нека оди да се олесни малку(Ова Не Важи За Енерџи)... Јакинта е еден од нај добрите во Јуве а тоа го знаат многу добро фановите на Јуве во Италија и пошироко и затоа беа против продажбата на Јакинта во Рома... Позз:helou: И еве едно добредојде од мене до Demonsfall...
Е шо сакаш знаеш колку пари ви дадовме за Инзаги?
А инаку Замброта не е предавник што замина во Милан него стана предавник со заминувањето во најлошите моменти во Барса
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
za zambrota imav mn dobro misleje no odkako ni go svrti grbot i ne napusti vo naj teskite momenti mislam deka nikogas ne treba da mu go zaboravime no
Јас како што знам он кај вас не се покажа
А инаку Џовинко 21 година беше така?

vremeto kje pokazi druze
 

F|eR

Мало смо се напили, пали смо у џбун!
Член од
7 јуни 2008
Мислења
2.005
Поени од реакции
393
Е шо сакаш знаеш колку пари ви дадовме за Инзаги?
А инаку Замброта не е предавник што замина во Милан него стана предавник со заминувањето во најлошите моменти во Барса
Абе ти читаш што пишав во постот?? Или само да се пиши нешто... Па јас никаде не спомнав пари.. Јас само кажав дека нај добрите играчи на Јуве беа продадени на ривалите Милан и Интер а тие секогаш ке го серат Јуве... А кај игра сега Инзаги?? Да не игра во Сан Марино некаде?? Па кај вас бе игра... Во Милан..Ајт позз:helou:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
Абе ти читаш што пишав во постот?? Или само да се пиши нешто... Па јас никаде не спомнав пари.. Јас само кажав дека нај добрите играчи на Јуве беа продадени на ривалите Милан и Интер а тие секогаш ке го серат Јуве... А кај игра сега Инзаги?? Да не игра во Сан Марино некаде?? Па кај вас бе игра... Во Милан..Ајт позз:helou:



vo pravo si druze potpolno
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
le dojdov do mnogu iteresna informacija sevcenko od utre se vraka vo milan


Најверојатно летната сапуница на релација Шевченко - Милан ќе заврши утре, откако фудбалерот ќе се врати во поранешниот тим на едногодишна позајмица.

Нагаѓањата околу враќањето на Шевченко во Милан навистина можат да се споредат со сапуница. Поради бескрајните прогнози дали ќе се врати, дали сопствениците на клубовите ќе се договорат, дали неговата сопруга сака да живее во Италија и така натаму можеме слободно да го споредиме со ’Касандра’ или ’Другата во мене’...

Во сапуницата Шевченко никој не е убиен, а среќниот завршеток за главната улога е се поизвесен.

Со доаѓањето на Шева во Милан ќе настане вистинска гужва во нападот. Тука ги имаме: Кака, Инзаги, Видуез, Роналдињо, Пато, Шевченко, Палоски и Бориело, а се очекува дека последните двајца ќе си заминат од клубот.

Росонерите толку многу се залагаа и преговараа со Џенова за да го вратат Бориело, а сега се најдоа во ситуација каде воопшто не им е потребен.

Колку е паметно да се доведе скоро 32-годишен играч и да се ослободи Бориело челниците на Милан најдобро си знаат. Времето ќе покаже дали ова е паметен потег... hahah koj haos bi bil :pos2:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Абе ти читаш што пишав во постот?? Или само да се пиши нешто... Па јас никаде не спомнав пари.. Јас само кажав дека нај добрите играчи на Јуве беа продадени на ривалите Милан и Интер а тие секогаш ке го серат Јуве... А кај игра сега Инзаги?? Да не игра во Сан Марино некаде?? Па кај вас бе игра... Во Милан..Ајт позз:helou:
Инзаги беше ѕвер кај вас заедно со Дел Пиеро и Зидан
А и кај нас е ѕвер:vozbud:
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
le dojdov do mnogu iteresna informacija sevcenko od utre se vraka vo milan


Најверојатно летната сапуница на релација Шевченко - Милан ќе заврши утре, откако фудбалерот ќе се врати во поранешниот тим на едногодишна позајмица.

Нагаѓањата околу враќањето на Шевченко во Милан навистина можат да се споредат со сапуница. Поради бескрајните прогнози дали ќе се врати, дали сопствениците на клубовите ќе се договорат, дали неговата сопруга сака да живее во Италија и така натаму можеме слободно да го споредиме со ’Касандра’ или ’Другата во мене’...

Во сапуницата Шевченко никој не е убиен, а среќниот завршеток за главната улога е се поизвесен.

Со доаѓањето на Шева во Милан ќе настане вистинска гужва во нападот. Тука ги имаме: Кака, Инзаги, Видуез, Роналдињо, Пато, Шевченко, Палоски и Бориело, а се очекува дека последните двајца ќе си заминат од клубот.

Росонерите толку многу се залагаа и преговараа со Џенова за да го вратат Бориело, а сега се најдоа во ситуација каде воопшто не им е потребен.

Колку е паметно да се доведе скоро 32-годишен играч и да се ослободи Бориело челниците на Милан најдобро си знаат. Времето ќе покаже дали ова е паметен потег... hahah koj haos bi bil :pos2:
Не читај многу Таратур.ком се наоѓаш на Кајгана:pos2:
А инаку напиши го тоа во фан клуб Милан не тука.....да не го земевме Видуез би сакал да се врати ама сеа не многу ќе се пренатрупаме....па можеме Палоши и Видуез да ги пратиме на калемење и така да ќе бидеме ѕверови
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Апија сакаат да го земат поради тоа што нема за него да платат ниту денар отштета..Веројатно, ќе му даваат некое евро за плата, а може да биде многу потребен..Инаку, не знам што толку обрнувате внимание на коментарот на некое исфрустрирано новинарче, кое си ја напишало домашната задача дадена од оние што не му посакуваат добро на Јуве..По мое јас не би постирал вакви работи, па колку сака нека е...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom