Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.066
Поени од реакции
57.337
Дали некој може на кратко да ми објасни за поднесување на хартиенатите пријави за испит физички.
Положив 4/5 од предметите, па сега треба да доставам само четири пријави?
Доколку го положам во летна испитна сесија преостанатиот предмет тогаш треба да доставам за тој предмет така?
Да и да :)
Во која сесија ќе ги положиш предметите, во таа доставуваш хартиени пријави.
 
Член од
31 август 2019
Мислења
8
Поени од реакции
4
Здраво колеги, доколку некој има база на прашања по предметот Анализа на софтверски барања, ако може да ми прате :))
Zdravo, bi sakal da Ve prasham dali imate dobieni materijali po ansb kol/ispiti?
Blagodaram, pozdrav :)
Автоматски споено мислење:

Mislenje za predmetite AOK i Biznis statistika? Kako se polagaat? Postojat bazi na prasanja za ucenje?
Zdravo, mozham samo da Vi kazham za AOK, predavanja slushajte od kaj prof. Miskovski i fakjajte beleshki, redovno labs reshavanje, a za auds preporachuvam od ass. prof. Nenad.

Mozhete da vlezete i na discord srw na fss finki kade shto i tamu se prakjaat materijali (eve link samo shto mozhe da isteche) https://discord.gg/mqV5rwXV

eve materijali AOK (pa i drugi predmeti)-> https://drive.google.com/drive/u/0/folders/1GDIqCYQev6LbaliWqBEBd2JTpjia2U3F

So lesno :")
 
Последно уредено:
Член од
4 октомври 2021
Мислења
38
Поени од реакции
5
Здраво , дали некој може да ми објасни како се полага АОК теорија . И како е усното кај Игор Мишковски ? Тој ни кажа дека годинава теоријата ќе се полагала усно а по потреба ќе не викни на усно ако тој смета дека треба .
 
Член од
31 август 2019
Мислења
8
Поени од реакции
4
Здраво , дали некој може да ми објасни како се полага АОК теорија . И како е усното кај Игор Мишковски ? Тој ни кажа дека годинава теоријата ќе се полагала усно а по потреба ќе не викни на усно ако тој смета дека треба .
Zdravo, Bi vi preporachal da vlezete vo discord serverot na fss finki i tamu da si izberete soodveten kanal po AOK i soodvetno da gi prashate kolegite shto bile kaj prof.Mishkovski
eve link -> https://discord.gg/mqV5rwXV
(samo da znaete ima rokot na vaidnost ovoj link)

Pozdrav
 
Член од
4 октомври 2021
Мислења
38
Поени од реакции
5
Zdravo, Bi vi preporachal da vlezete vo discord serverot na fss finki i tamu da si izberete soodveten kanal po AOK i soodvetno da gi prashate kolegite shto bile kaj prof.Mishkovski
eve link -> https://discord.gg/mqV5rwXV
(samo da znaete ima rokot na vaidnost ovoj link)

Pozdrav
Tи благодарам , исто така сакам некое мислење за Бизнис и статистика ако може да ме упатите :)
 
Член од
31 август 2019
Мислења
8
Поени од реакции
4
Tи благодарам , исто така сакам некое мислење за Бизнис и статистика ако може да ме упатите :)
Нема проблем, влезете слободно во серверот, јас пратив порака за да се додаде канал Биснис статистика и ако го додадат ќе можете да комуницирате, прашувате, објавувате материјали по тој предмет; се разбира и по други предмети на друг канал.

Инкау мое мислење немам бидејќи јас го немам слушано тој предмет.

И се разбира, повикајте и други да влезат.

Поздрав :)
 
Член од
27 февруари 2022
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво, закаснив со заверување на зимски семестар и сега треба да платам казна, дали некој знае како оди плаќањето? дали треба со уплатница или не мора
 
Член од
26 август 2018
Мислења
79
Поени од реакции
33
Повеќе инфо за Географски информациски системи некој да сподели?
 
Член од
27 февруари 2022
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво, дали Наташа има внесено оцени по дискретна математика во Iknow ?
 
Член од
17 ноември 2021
Мислења
16
Поени од реакции
1
Zdravo. Ako mozhe nekoj da mi kaze osven standardnite dokumenti za upis na semestar(indeks, uplatnica, prijavi itn) kako ide postapkata so prijavite za ispiti? Jas poloziv 3 predmeti na kolokviumi, profesionalni vestini sto e preku proekti uste nema rezultati, a kalkulus polagav na ispit ama uste nema rezultati. Kolku prijavi treba da podnesam?
 
Член од
6 октомври 2021
Мислења
9
Поени од реакции
8
Може но и немора да се замарате со хартиени пријави за положени испити. Од почетокот на пандемијата има можност да се однесат пријавите на крај при дипломирање, така да ви препорачувам да не се замарате сега, поготово што можно е дека и целосно ќе се укинат во следните години
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.066
Поени од реакции
57.337
Може но и немора да се замарате со хартиени пријави за положени испити. Од почетокот на пандемијата има можност да се однесат пријавите на крај при дипломирање, така да ви препорачувам да не се замарате сега, поготово што можно е дека и целосно ќе се укинат во следните години
Не беше правило, но ова од секогаш се правеше. Пред дипломирање се бркаа професори.
Ама напротив не препорачувам тоа да го правите. Полесно е на крај на сесија остави им на сите професори пријави во сандаче, него пред дипломирање да ги бркаш.
Па кој заминал на пат, кој се пензионирал, кој се преселил во странство...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom