Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
18 април 2014
Мислења
75
Поени од реакции
12
Дипломиран си?
Јас од кога дипломирав го добивам истото.
Не сум, до вчера можеше да се најави, денес носев уплатница за летниот семестар за 2та предмета што ми се уште во летниот семестар и сега гледам немам пристап на courses до тие два предмета и на iknow не можам да се најавам (го дава тоа на сликата, а до вчера се си беше во ред).
 
Член од
24 октомври 2019
Мислења
104
Поени од реакции
34
Дечки вака, се спремам АОК и ООП последнава сесија да ги положам. Сеа, кога вршам упис, ги ставам нив на листа, па ако ги положам после само им викам да ги заменат? И плус, ако пуштам молба за еден предмет, а не сум го положила условниот, како се додава тој после на листата?
Пример, пуштам за МиБ молба, дека мислам АОК го немам положено и ќе го презапишувам,ми одобрат молба, а го положам АОК, што ќе праам тогаш? Ќе остане плус еден предмет луфта, така?
Автоматски споено мислење:

Кој е условот за запишување компјутерски мрежи и безбедност?
Положен АОК или потпис АОк само, не сум сигурна
 
Последно уредено:
Член од
14 август 2018
Мислења
25
Поени од реакции
7
Дали некој има искуство со земање предмети од универзитетската листа?
 
Член од
7 септември 2020
Мислења
129
Поени од реакции
31
Dali CAS i iknow e isto, zatoa sto na iknow(na ukim stranata) se najavuvam a na stranata na finki kaj cas ne
 
Член од
21 септември 2020
Мислења
5
Поени од реакции
2
Веројатност и статистика практичниот дел ќе се полага на 24 септември после рокот за упис на семестар. Дали ќе треба да го запишам само Веројатност па после објавување на резултатите да ми го сменат на студентски со Вовед во науката за податоци за кој е условен Веројатност или да ги запишам двата предмети?
 
Член од
13 јули 2019
Мислења
11
Поени од реакции
4
Некој ми рече дека ако сум положел барем 4 предмети во зимски и 4 во летен семестар давале пари не знам колку. Дали знае некој дали е вистина или не?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.066
Поени од реакции
57.339
Некој ми рече дека ако сум положел барем 4 предмети во зимски и 4 во летен семестар давале пари не знам колку. Дали знае некој дали е вистина или не?
Со 80% положени предмети и просек над 7 можеш да аплицираш за стипендија за студенти на техничките факултети од МОН.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom