Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
13 декември 2018
Мислења
20
Поени од реакции
10
Za 6ti predmet tie go dodavaat ako e odobrena molbata, right?
Izbrav samo 5 predmeti sega pri upisot i taka go pustiv tiketot
 
Член од
21 септември 2020
Мислења
5
Поени од реакции
2
Напреден веб дизајн или Веб програмирање е потежок предмет?
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.412
Поени од реакции
2.755
Слушнав дека има можност Веројатност и статисктика може да се земе во 5ти семестар, односно на нејзино место во 3ти да запишам уште еден изборен. Точно е или не?
 
Член од
22 јануари 2019
Мислења
71
Поени од реакции
56
Слушнав дека има можност Веројатност и статисктика може да се земе во 5ти семестар, односно на нејзино место во 3ти да запишам уште еден изборен. Точно е или не?
Можеш така да направиш ако не го исполнуваш условот за да запишеш Веројатност тоа е да имаш положено Калкулус. Ако Калкулус ти е положен не можеш да го остаиш за 5ти мораш да го запишеш. :oops:
 

JB00F

DDoS
Член од
21 јануари 2014
Мислења
3.412
Поени од реакции
2.755
Можеш така да направиш ако не го исполнуваш условот за да запишеш Веројатност тоа е да имаш положено Калкулус. Ако Калкулус ти е положен не можеш да го остаиш за 5ти мораш да го запишеш. :oops:
Хммм, незнам прашав бидејќи на другарче од студентска пред некоја година така му кажале. Ако предметот не планираш да го учиш воопшто не го запишувај првпат, бидејќи еднаш ако го запишеш после секој следен семестар ќе моора да го презапишуваш, без разлика дали ќе сакаш да го полагаш или не.
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
31
Поени од реакции
3
Za da zapisham izboren Shabloni za dizajn na korisnicki interfejsi, mora da go imam polozeno OOP ili samo slusano?
 
Член од
13 декември 2018
Мислења
20
Поени од реакции
10
Слушнав дека има можност Веројатност и статисктика може да се земе во 5ти семестар, односно на нејзино место во 3ти да запишам уште еден изборен. Точно е или не?
Jas na sistemot APS ne zapisav ( iako imam preduslov ) mesto toa zedov izboren, e sea citav na forumov deka zadolzitelnive predmeti imaat prednost ama neznam sistemot ne mi napravi problem.
 
Член од
22 јануари 2019
Мислења
71
Поени од реакции
56
Jas na sistemot APS ne zapisav ( iako imam preduslov ) mesto toa zedov izboren, e sea citav na forumov deka zadolzitelnive predmeti imaat prednost ama neznam sistemot ne mi napravi problem.
После 23ти ќе ги разгледуваат уписите и од студентска служба на секој посебно му враќаат мејл дали валидно внесол предмети и кога треба да донесе документи. Ако од студентска ти одобриле таков упис пиши овде зашто сепак според сите информации што ги имам прочитано за запишување предмети, задолжителните мора да се запишат ако исполнуваш услов за нив а ако не, нема да ти одобрат ни молба и ти остануваат да ги запишеш за кога ќе го исполниш условот.
 
Член од
22 јануари 2019
Мислења
71
Поени од реакции
56
Член од
18 април 2014
Мислења
75
Поени од реакции
12
Има повеќе линкови за iknow пробај иди на веб страната на ФИНКИ и таму горе стисни iknow и најави се.
Значи вчера се најавував и еве од ФИНКИ страната одам не сака. Исто на courses гледам ми ги нема предметите од летен семестар, до вчера си беше се како што треба не знам што се случува.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom