Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
24 септември 2019
Мислења
5
Поени од реакции
0
Nekoj da spodeli iskustvo za kriptografija?
I dali nekoj znae kolku dolgo trae zdravstvenoto osiguruvanje preku fakultet?
 
Член од
2 октомври 2018
Мислења
40
Поени од реакции
16
Бидејќи ми ги одбија изборните предмети, претпоставувам ќе морам да одберам исклучително од мојата група, па давајте идеја што помеѓу:
Интернет програмирање на клиентска страна, Напредно програмирање, Инженерска математика, Управување со техничката поддршка, Шаблони за дизајн на кориснички интерфејси?
Што од ова нема многу да ме измачи, имајќи ги во предвид задолжителните Алгоритми и податочни структури, Веројатност и статистика и Компјутерски мрежи и безбедност?
 
Член од
27 август 2016
Мислења
105
Поени од реакции
29
Бидејќи ми ги одбија изборните предмети, претпоставувам ќе морам да одберам исклучително од мојата група, па давајте идеја што помеѓу:
Интернет програмирање на клиентска страна, Напредно програмирање, Инженерска математика, Управување со техничката поддршка, Шаблони за дизајн на кориснички интерфејси?
Што од ова нема многу да ме измачи, имајќи ги во предвид задолжителните Алгоритми и податочни структури, Веројатност и статистика и Компјутерски мрежи и безбедност?
Интернет програмирање на клиентска страна, Шаблони за дизајн на кориснички интерфејси - ова би требало да се Интернет програмирање и Интерактивни апликации по стара програма, т.е. 2 предмети кои се 80% исти.
 
Член од
30 септември 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Одбиена ми е молбата за запишување на повеќе од 35 кредити. Дали ќе може на студентски повторно да ми ја одобрат, ќе треба да пратам уште една молба?
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Одбиена ми е молбата за запишување на повеќе од 35 кредити. Дали ќе може на студентски повторно да ми ја одобрат, ќе треба да пратам уште една молба?
Какво ти беше образложението? Прв случај си за одбиена молба за 6ти предмет изгледа. Ако нешто може да се смени сега е да одиш на консултации кај Ивица и да го замолиш лично.
 
Член од
12 јануари 2018
Мислења
212
Поени од реакции
121
Какво ти беше образложението? Прв случај си за одбиена молба за 6ти предмет изгледа. Ако нешто може да се смени сега е да одиш на консултации кај Ивица и да го замолиш лично.
Како што слушнав, Ивица веќе не е продекан. Новиот продекан бил Петре Ламески.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
25
Поени од реакции
7
Какво ти беше образложението? Прв случај си за одбиена молба за 6ти предмет изгледа. Ако нешто може да се смени сега е да одиш на консултации кај Ивица и да го замолиш лично.
И мене ми е одбиена..
 
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.286
Поени од реакции
314
И јас првпат слушам одбиено барање за 6ти предмет, мене ми ја одобрија за семестаров.
 
Член од
22 јануари 2019
Мислења
71
Поени од реакции
56
Koj asistent najdobro objasnuva Strukturno?! Bidejki go prezapisuvam predmetot vo plan mi e da prisustvuvam samo na vezbi. Vo prv semester slusav vezbi kaj Ivica, iskreno ne mi se dopadna kako objasnuva. Od ostanative predlozete mi nekoj sto najmnogu vi pomognal da go sovladate materijalot.
 
Член од
2 октомври 2018
Мислења
40
Поени од реакции
16
Интернет програмирање на клиентска страна, Шаблони за дизајн на кориснички интерфејси - ова би требало да се Интернет програмирање и Интерактивни апликации по стара програма, т.е. 2 предмети кои се 80% исти.
Ми ги препорачуваш овие два предмети?
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
1.467
Поени од реакции
2.500
Koj asistent najdobro objasnuva Strukturno?! Bidejki go prezapisuvam predmetot vo plan mi e da prisustvuvam samo na vezbi. Vo prv semester slusav vezbi kaj Ivica, iskreno ne mi se dopadna kako objasnuva. Od ostanative predlozete mi nekoj sto najmnogu vi pomognal da go sovladate materijalot.
Стојменски е добар.
 
Член од
23 септември 2019
Мислења
2
Поени од реакции
0
Одбиени ми беа изборните предмети од iknow иако имам исполнет предуслов за нив, дури и во студентска служба не успеаа да ми ги додадат
 
Член од
11 октомври 2018
Мислења
14
Поени од реакции
2
Kopirnica kade moze da se nabavat matetijali blizu finki moze nekoj da mi dade info kade se naogja
 
Член од
12 јануари 2018
Мислења
212
Поени од реакции
121
колку ви е survival rate после 1 година на факсов? Гледам 1100 се упишале лол
Од тие 1100, 700 ќе се отпишат, 100 ќе завршат во рок и другите ќе завршат за 5+ години хаха.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom