Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
27 септември 2010
Мислења
3.987
Поени од реакции
5.416
Во која фирма?
Автоматски споено мислење:


Трет пат ако презапишеш предмет.
Не го знам името, ама start-up мислам дека беше. Следи ги огласите на фејсбук групите за вработување, ќе начекаш нешто.
 
Член од
9 ноември 2018
Мислења
26
Поени од реакции
4
Што треба најмалку да знам за да можам да одам на пракса?
 
Член од
23 април 2014
Мислења
25
Поени од реакции
4
Дали менува нешто ако се префлам од 4 на 3 годишни студии? Дали има помалку шанси за вработување и сл?
 
Член од
10 септември 2019
Мислења
3
Поени од реакции
0
Здраво колеги, јас сум иден студент на ФИНКИ, насока Компјутерско Инжинерство. Дали може некој да ми објасни од каде се добиваат учебниците? Дали истите се електронски или физички постојат, процедурата?
 
Член од
9 ноември 2018
Мислења
26
Поени од реакции
4
Здраво колеги, јас сум иден студент на ФИНКИ, насока Компјутерско Инжинерство. Дали може некој да ми објасни од каде се добиваат учебниците? Дали истите се електронски или физички постојат, процедурата?
Ne postojat ucebnici na finki. Site prezentacii sto ke se predavaat na casovite ke ti bidat objaveni na courses i ke mozes da ucis od niv :)
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.188
Поени од реакции
8.208
gi imam prezentaciite jas a neli e toa mnogu malku za ucenje ne se obemni prezentaciite gledam
Секогаш има книга по која се предава и по неа се прават презентациите. Ќе ви биде кажана книгата на првиот час и можеш да си учиш од таа книга во пдф верзија, но за најголем дел од предметите нема потреба.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
10
Поени од реакции
0
Што мислите за Инженерска Математика како изборен предмет во 3ти семестар?
 
Член од
25 август 2019
Мислења
150
Поени од реакции
285
Дечки, дали има некој книга за Компјутерски Мрежи од Таненбаум во пдф формат? Фала однапред
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
3.987
Поени од реакции
5.416
На англиски - да. Барам на македонски.
Освен да ја купиш испринтана, друг начин немаш. Ако не ти се даваат пари, оди во читалната 1000 книги и читај ја бесплатно. Мој совет за како најлесно да го положиш предметот, оди редовно на предавања кај Соња, снимај ја со телефонот и дома пишувај си концепт од преслушаната снимка. Не е толку тежок предметот, а е многу интересен.
 
На врв Bottom