Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
27 август 2016
Мислења
105
Поени од реакции
29
Зависи до компанијата, една колешка ја примија само со тоа.
Во која фирма?
Автоматски споено мислење:

Здраво сакам да ве прашам во кој случај се преминува од државна на приватна квота
Трет пат ако презапишеш предмет.
 
Член од
22 јули 2019
Мислења
14
Поени од реакции
0
^ И ако презапишеш повеќе од 2 предмети во семестар.
Дали сте сигурна и дали важи за сите факултети
Автоматски споено мислење:

Во која фирма?
Автоматски споено мислење:


Трет пат ако презапишеш предмет.
Трет пат во ред а ако не освоиш 50% од кредитите дали е и тоа
Автоматски споено мислење:

^ И ако презапишеш повеќе од 2 предмети во семестар.
Или важи само за финки
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Дали сте сигурна и дали важи за сите факултети
^ На жалост да, пошто јас паднав во приватна квота на тој начин...
По правило е 50% од кредитите, тие факултети што имаат 4 предмети во семестар, доволни им се 2 положени за да останат во државна. Ама кај нас од 5 предмети, 50% е 2 ипол предмети, така што 3 треба да се положат.
 
Член од
22 јули 2019
Мислења
14
Поени од реакции
0
^ На жалост да, пошто јас паднав во приватна квота на тој начин...
По правило е 50% од кредитите, тие факултети што имаат 4 предмети во семестар, доволни им се 2 положени за да останат во државна. Ама кај нас од 5 предмети, 50% е 2 ипол предмети, така што 3 треба да се положат.
Тоа значи фактички истото ако немаш 50% положени предмети на семестар јас сум медицинар и имам 7 предмети тоа паѓа ако презапишеш повеќе од 3 предмети
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.041
Поени од реакции
7.062
Во која фирма?
Автоматски споено мислење:


Трет пат ако презапишеш предмет.
Не го знам името, ама start-up мислам дека беше. Следи ги огласите на фејсбук групите за вработување, ќе начекаш нешто.
 
Член од
9 ноември 2018
Мислења
43
Поени од реакции
9
Што треба најмалку да знам за да можам да одам на пракса?
 
Член од
23 април 2014
Мислења
43
Поени од реакции
4
Дали менува нешто ако се префлам од 4 на 3 годишни студии? Дали има помалку шанси за вработување и сл?
 
Член од
10 септември 2019
Мислења
3
Поени од реакции
0
Здраво колеги, јас сум иден студент на ФИНКИ, насока Компјутерско Инжинерство. Дали може некој да ми објасни од каде се добиваат учебниците? Дали истите се електронски или физички постојат, процедурата?
 
Член од
9 ноември 2018
Мислења
43
Поени од реакции
9
Здраво колеги, јас сум иден студент на ФИНКИ, насока Компјутерско Инжинерство. Дали може некој да ми објасни од каде се добиваат учебниците? Дали истите се електронски или физички постојат, процедурата?
Ne postojat ucebnici na finki. Site prezentacii sto ke se predavaat na casovite ke ti bidat objaveni na courses i ke mozes da ucis od niv :)
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.822
Поени од реакции
10.551
gi imam prezentaciite jas a neli e toa mnogu malku za ucenje ne se obemni prezentaciite gledam
Секогаш има книга по која се предава и по неа се прават презентациите. Ќе ви биде кажана книгата на првиот час и можеш да си учиш од таа книга во пдф верзија, но за најголем дел од предметите нема потреба.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom