Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
11 октомври 2018
Мислења
14
Поени од реакции
2
Denes se zapisav i dobiv na mail akaunt na iknow.ukim.mk. Znae nekoj koga ke dobieme akaunti na finki na ecourses
 
Член од
29 март 2019
Мислења
19
Поени од реакции
1
Koga gi davaat indeksite za 1 godina bidejki e potreben za da se izvadi za besplaten bilet za vozenje so gradski avtobusi
 
Член од
10 јануари 2014
Мислења
17
Поени од реакции
4
Некој што го има слушано предметот Интернет програмирање на клиентска страна (JavaScript) да ми каже мислење за предметов и како се одвиваат лаб вежби ??
Mislam deka dava okej voved vo javascript, so toa shto imase samo 1 cas vezbi. Labs se pravat od doma i se polagaa 2 random zadaci (od tie od labs) za da se dobijat poeni
 
Член од
13 јули 2019
Мислења
5
Поени од реакции
3
Здраво, годинава прва година сум на ФИНКИ и некако завршив на КН, со калкулус 1 и 2, дикретна и физика. За физика најдов некој материјал да читнам за одморов, а ако можи некој да ми кажи со шо да почнам за калкулус 1 за да ми биди полесно?
 
Член од
23 април 2014
Мислења
25
Поени од реакции
4
Здраво, некој што ги има слушано предметите Визуелизација, Напреден веб дизајн и Веб базирани системи, ако може да ми каже повеќе инфо околу истите :D
 
Член од
9 ноември 2018
Мислења
26
Поени од реакции
4
zdravo,dali moze samo so poznavanje na html i css da se odi na praksa i vo koja kompanija.Thanks
 
Член од
22 јули 2019
Мислења
14
Поени од реакции
0
Здраво сакам да ве прашам во кој случај се преминува од државна на приватна квота
 
Член од
27 август 2016
Мислења
83
Поени од реакции
21
Зависи до компанијата, една колешка ја примија само со тоа.
Во која фирма?
Автоматски споено мислење:

Здраво сакам да ве прашам во кој случај се преминува од државна на приватна квота
Трет пат ако презапишеш предмет.
 
Член од
22 јули 2019
Мислења
14
Поени од реакции
0
^ И ако презапишеш повеќе од 2 предмети во семестар.
Дали сте сигурна и дали важи за сите факултети
Автоматски споено мислење:

Во која фирма?
Автоматски споено мислење:


Трет пат ако презапишеш предмет.
Трет пат во ред а ако не освоиш 50% од кредитите дали е и тоа
Автоматски споено мислење:

^ И ако презапишеш повеќе од 2 предмети во семестар.
Или важи само за финки
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
2.718
Поени од реакции
14.166
Дали сте сигурна и дали важи за сите факултети
^ На жалост да, пошто јас паднав во приватна квота на тој начин...
По правило е 50% од кредитите, тие факултети што имаат 4 предмети во семестар, доволни им се 2 положени за да останат во државна. Ама кај нас од 5 предмети, 50% е 2 ипол предмети, така што 3 треба да се положат.
 
Член од
22 јули 2019
Мислења
14
Поени од реакции
0
^ На жалост да, пошто јас паднав во приватна квота на тој начин...
По правило е 50% од кредитите, тие факултети што имаат 4 предмети во семестар, доволни им се 2 положени за да останат во државна. Ама кај нас од 5 предмети, 50% е 2 ипол предмети, така што 3 треба да се положат.
Тоа значи фактички истото ако немаш 50% положени предмети на семестар јас сум медицинар и имам 7 предмети тоа паѓа ако презапишеш повеќе од 3 предмети
 
На врв Bottom