Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Член од
22 јануари 2019
Мислења
5
Поени од реакции
0
Некој што го има слушано предметот Интернет програмирање на клиентска страна (JavaScript) да ми каже мислење за предметов и како се одвиваат лаб вежби ??

Член од
11 октомври 2018
Мислења
13
Поени од реакции
2
Denes se zapisav i dobiv na mail akaunt na iknow.ukim.mk. Znae nekoj koga ke dobieme akaunti na finki na ecourses

Член од
29 март 2019
Мислења
13
Поени од реакции
1
Koga gi davaat indeksite za 1 godina bidejki e potreben za da se izvadi za besplaten bilet za vozenje so gradski avtobusi

Член од
10 јануари 2014
Мислења
9
Поени од реакции
1
Некој што го има слушано предметот Интернет програмирање на клиентска страна (JavaScript) да ми каже мислење за предметов и како се одвиваат лаб вежби ??
Mislam deka dava okej voved vo javascript, so toa shto imase samo 1 cas vezbi. Labs se pravat od doma i se polagaa 2 random zadaci (od tie od labs) za da se dobijat poeni

Член од
13 јули 2019
Мислења
5
Поени од реакции
3
Здраво, годинава прва година сум на ФИНКИ и некако завршив на КН, со калкулус 1 и 2, дикретна и физика. За физика најдов некој материјал да читнам за одморов, а ако можи некој да ми кажи со шо да почнам за калкулус 1 за да ми биди полесно?

Член од
23 април 2014
Мислења
24
Поени од реакции
4
Здраво, некој што ги има слушано предметите Визуелизација, Напреден веб дизајн и Веб базирани системи, ако може да ми каже повеќе инфо околу истите :D

Член од
9 ноември 2018
Мислења
17
Поени од реакции
1
zdravo,dali moze samo so poznavanje na html i css da se odi na praksa i vo koja kompanija.Thanks

Член од
22 јули 2019
Мислења
12
Поени од реакции
0
Здраво сакам да ве прашам во кој случај се преминува од државна на приватна квота

Член од
27 август 2016
Мислења
63
Поени од реакции
9
Зависи до компанијата, една колешка ја примија само со тоа.
Во која фирма?
Автоматски споено мислење:

Здраво сакам да ве прашам во кој случај се преминува од државна на приватна квота
Трет пат ако презапишеш предмет.

Член од
22 јули 2019
Мислења
12
Поени од реакции
0
^ И ако презапишеш повеќе од 2 предмети во семестар.
Дали сте сигурна и дали важи за сите факултети

Во која фирма?

Трет пат ако презапишеш предмет.
Трет пат во ред а ако не освоиш 50% од кредитите дали е и тоа

^ И ако презапишеш повеќе од 2 предмети во семестар.
Или важи само за финки

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
2.654
Поени од реакции
13.827
Дали сте сигурна и дали важи за сите факултети
^ На жалост да, пошто јас паднав во приватна квота на тој начин...
По правило е 50% од кредитите, тие факултети што имаат 4 предмети во семестар, доволни им се 2 положени за да останат во државна. Ама кај нас од 5 предмети, 50% е 2 ипол предмети, така што 3 треба да се положат.

На врв Bottom