Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
2.702
Поени од реакции
14.079
Шаблони за дизајн на кориснички интерфејси (интерактивни апликации), е полесен. Посебно ако се одлучиш за помала оценка да ги црташ во тетратка шаблоните, без никакво кодирање. Единствен минус е што Лошковска пола го предава, специфична си е и за прегледување, пишува 100 меилови на саат. Ама за положување не е страшно во секој случај.
Или одбери предмети од други смерови од кои било непарни семестри, секако нема правило. :D
 
Член од
6 септември 2017
Мислења
11
Поени од реакции
1
Здраво. Ако даден предмет го положив во јунска сесија, но професорот сеуште ја нема внесено оценката во iknow, што треба да направам? Треба да го пријавам во септемвриска сесија за професорот да може да напише или?
 
Член од
2 септември 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво колеги! Јас сум запишана на Компјутерско Инженерство, сакам да се префрлам на Компјутерски Науки сега во втора година. Имам прашање ако некој знае како ги признаваат предметите од другиот смер за положени? Конкретно еве за Дискретни Стуктури 1 и 2, јас имам положено дискретна математика. Дали би ми се важеле и они како положени?
 
Член од
12 јануари 2018
Мислења
139
Поени од реакции
59
Здраво. Ако даден предмет го положив во јунска сесија, но професорот сеуште ја нема внесено оценката во iknow, што треба да направам? Треба да го пријавам во септемвриска сесија за професорот да може да напише или?
Еден колега прашал на студентски денес, и ми кажа дека не треба да ги пријавуваш повторно.
 
Член од
2 октомври 2018
Мислења
32
Поени од реакции
13
Дали за трет семестар на Финки мора да се одберат изборни предмети од понудените, или може и од други смерови а се во непарен семестар, пошто тешки предмети имам сега, па би одбрала како изборни некои полесни...и предлог за изборни предмети во трет семестар КН
Благодарам
 

kazioX

Примерен форумџија
Член од
28 април 2011
Мислења
3.177
Поени од реакции
8.135
Дали за трет семестар на Финки мора да се одберат изборни предмети од понудените, или може и од други смерови а се во непарен семестар, пошто тешки предмети имам сега, па би одбрала како изборни некои полесни...и предлог за изборни предмети во трет семестар КН
Благодарам
Можеш било кој изборен предмет од зимски семестар да го запишеш.
 

Bridger

fb.com/fitclaw
Член од
21 март 2014
Мислења
364
Поени од реакции
149
Како се правилата за рангирање на упис со повеќе одберени смерови? Пр. ако одберам повеќе смерови оди паралелно или рангират во првиот избор, па ако има слободни места во вториот итн. ?
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.036
Поени од реакции
2.599
Како се правилата за рангирање на упис со повеќе одберени смерови? Пр. ако одберам повеќе смерови оди паралелно или рангират во првиот избор, па ако има слободни места во вториот итн. ?
Ako prifakas privatna kvota ke te staat u prviot po izbor smer privatna,ako ne prifakas ke baraat mesto u drzavna kvota na drugite smerovi ama toj sto ima go ima odbrano za osnoven smer ke ima prednost pred tebe iako mozda ti ke imas poise poeni od nego.Neka me popravi nekoj ako gresam.
 
Член од
12 јануари 2018
Мислења
139
Поени од реакции
59
и што ми препорачуваш, ако си од финки?
Зависи од тебе и што ти сакаш да учиш. Плус погоре пишувавме за изборни у трет семестар. Прочитајте пред да го прашате истото прашање по 36 пат во 3 дена.
 
Член од
29 март 2019
Мислења
19
Поени од реакции
1
Primen sum na finki i sea na 10/11 treba da zapisam kade mozam da vidam koi dokumenti mi trebaat za togaj da nosam
 
Член од
12 јануари 2018
Мислења
139
Поени од реакции
59
Primen sum na finki i sea na 10/11 treba da zapisam kade mozam da vidam koi dokumenti mi trebaat za togaj da nosam
Ќе пуштат ново соопштение или ако ти се брза иди на огласната табла од сајтот и барај соопштенија од септември 2018 година. Со среќа.
 
Член од
6 септември 2018
Мислења
6
Поени од реакции
0
Здраво, дали ке може некој да ми објасни каков е процесот за работа и студирање во исто време? Сега започнувам со трета година, а во исто време и ке работам целосно работно време. Дали има нешто што ке треба да го направам за да се пријавам некаде или не? Колку што знам на факултетов нема вонредни студии.
 
На врв Bottom