Факултет за Информатички Науки и Компјутерско Инженерство - ФИНКИ

Have an ice day

Get Free
Член од
26 јануари 2014
Мислења
544
Поени од реакции
1.021
Некој од постарите колеги да каже што се учи во овој предмет ИТ системи за учење , или ако има некој предавања да прикачи :)
за мене беше безвеза предмет повише теорија се споменуваат CMS , историја на нет-от, ПМС а вежбите хтмл/цсс, јс , прв колоквиум имаше хтмл/цсс и општо јаваскрипт во вид на етест, и вториот дел беше етест со флеш некои си анимации и на крај требаше веб страна во кои ќе бидете поделени, некој се грижи за содржината некој за дизајнот некои за анимацијата некој тим лидер.. нез зошто е предмет
тежина 1/10 (1/2 материјал анг поради тоа 1)
придобифки од предметот 0/10
--------------------------------------------------

Некој да знае кај држи консултации Игор Мишкоски?? прв пат држи консултации годинава и непишал просторија...
 
Последно уредено:
Член од
30 јануари 2014
Мислења
19
Поени од реакции
3
за мене беше безвеза предмет повише теорија се споменуваат CMS , историја на нет-от, ПМС а вежбите хтмл/цсс, јс , прв колоквиум имаше хтмл/цсс и општо јаваскрипт во вид на етест, и вториот дел беше етест со флеш некои си анимации и на крај требаше веб страна во кои ќе бидете поделени, некој се грижи за содржината некој за дизајнот некои за анимацијата некој тим лидер.. нез зошто е предмет
тежина 1/10 (1/2 материјал анг поради тоа 1)
придобифки од предметот 0/10
--------------------------------------------------

Некој да знае кај држи консултации Игор Мишкоски?? прв пат држи консултации годинава и непишал просторија...

Фала многу. :)[DOUBLEPOST=1409780302][/DOUBLEPOST]Колега а ако не те мрзи ке сакаш ли барем првите 2 предавања да ми ги пратиш доколку ги имаш.
 

Eva Molotow

Anti-social Engineer
Член од
6 јуни 2008
Мислења
532
Поени од реакции
392
Некој да знае кај држи консултации Игор Мишкоски?? прв пат држи консултации годинава и непишал просторија...
Во анекс последната канцеларија десно.
 
Член од
1 мај 2014
Мислења
112
Поени од реакции
170
Ако може збор-два за
-Вовед во препознавање на облици
-Пресметување со високи перформанси
-Моделирање и симулација

Кои од овие немаат комплексна семинарска што мора да се работи до последна сесија? Кои се полесни?
 
Член од
18 септември 2012
Мислења
71
Поени од реакции
6
Поздрав луѓе,
има некој што му имат одобрено плус 1 кредит да запише шести предмет во семестар ? Може повеќе информации околу тоа.
 
Член од
1 мај 2014
Мислења
112
Поени од реакции
170
Порано требаше молби некакви и да имаш просек минимун 8,50 но сега мислам дека само оставаш коментар на iknow дека имаш потреба од некој кредит повеќе (до 3 кредити плус значи да имаш 38 место 35 не прават проблем, за повеќе не знам) и нормално нема партиципацијата да ти е 100/200 евра туку нешто повеќе!
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
Ај бе коментар за Пресметување со високи перформанси? Гледам има заинтересираност ама изглеа никој го нема слушано :)

Исто така дали вреди да се зема Напреден веб дизајн или ништо посебно не е? Гледам хтмл5 има и цсс3 нешо ама ако е кај Драган Михајлов пак ќе се учат банални работи.
 
Последно уредено:
Член од
4 октомври 2008
Мислења
653
Поени од реакции
434
Дечки, ми треба брз одговор зашто уписите ни се овие два дена, а ова е доста важно :D

За да пријавиш дипломска во осми семестар, ти требаат веќе освоени 200 кредити??

И ништо да не презапишеш, тоа не е толку лесно изводливо зашто многу од предметите сега од зимскиот семестар имаат и семинарски, така да тоа све ќе треба да е завршено во Јануари. Башка што со 5 предмети правиме само 27 кредити семестаров :facepalm:

Фалаа
 
Член од
22 февруари 2014
Мислења
172
Поени од реакции
27
Ми треба совет од постарите колеги околу изборен предмет..Ги запишав Алгоритми, Веројатност како задолжителни, изборен Напредно, но се мислам за уште еден. Ми треба некој полесен, зошто и онака ќе се измачам со триве наведени...некој предлог? Менаџмент го потрошив :)))
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.967
Поени од реакции
12.499
Дизајн и архитектура на софтвер и Администрација на мрежни сервиси, anyone? Кај дизајн стои дека го предава Анто и затоа се мислам....:cautious:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom