Факултет за Електротехника и информациски технологии

Mainframe

Mr.Goodkat
Член од
14 јануари 2008
Мислења
336
Поени од реакции
30
Некој од постарите колеги полагал влезен колоквиум физика 1 од практикумот, како отприлика изгледа тоа?
Јас полагав влезен колоквиум, ама наредниве 2 генерации после мене не полагаа како што знам. Се полагаше на материјалот од лабораторискиот практикум (едно 20-30 страни), мислам дека имаше 3 прашања и требаше да се опишат некои постапки од мерења или слично. Влезниот колоквиум беше само за мачкање очи и заплашување, скоро сите положија, така да не се преокупирај многу со тоа
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Едно нешто не ми е јасно. Зошто по некои предмети на ФЕИТ, литературата е едноставно идиотска. Па ја упишав ТК за некој да ми објасни нешто околу сигналите, не у "Сигнали и системи" да ми даде формули за учење на памет и да ми ги чита на час ко кретен...Ах, колку лош образовен систем имаме, ни самите не сме свесни.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Едно нешто не ми е јасно. Зошто по некои предмети на ФЕИТ, литературата е едноставно идиотска. Па ја упишав ТК за некој да ми објасни нешто околу сигналите, не у "Сигнали и системи" да ми даде формули за учење на памет и да ми ги чита на час ко кретен...Ах, колку лош образовен систем имаме, ни самите не сме свесни.
Не ти предавала Јолеска тебе изглеа :D На час си чита задачки од слајдови шо она ги подготвила од НЕЈЗИНАТА книга.
 

RadE_Strongest

Field Marshal
Член од
31 март 2009
Мислења
654
Поени од реакции
329
дали има тука некој бруцош што слуша физика кај верка ?????
 

Mainframe

Mr.Goodkat
Член од
14 јануари 2008
Мислења
336
Поени од реакции
30
Едно нешто не ми е јасно. Зошто по некои предмети на ФЕИТ, литературата е едноставно идиотска. Па ја упишав ТК за некој да ми објасни нешто околу сигналите, не у "Сигнали и системи" да ми даде формули за учење на памет и да ми ги чита на час ко кретен...Ах, колку лош образовен систем имаме, ни самите не сме свесни.
Море БИДИ СРЕЌЕН што не ја фати Богданова, па тогаш ќе видеше што е дебилизам. Ни самата не знаеше што предава, имаше чести грешки и испади од работа (изговор: „Извинете, шашав ми е денот“), карактер никаков, а за асистентите (Владо и Ничота) да не почнам да зборувам.
Совет: научи ја убаво Фуриевата трансформација бидејќи се среќава во некои од базичните предмети понатаму (ОТК, ССТИ, ДТК1, БК), меѓутоа не до тој степен како што се учи во СИС.
 
A

apidrone

Гостин
Море БИДИ СРЕЌЕН што не ја фати Богданова, па тогаш ќе видеше што е дебилизам. Ни самата не знаеше што предава, имаше чести грешки и испади од работа (изговор: „Извинете, шашав ми е денот“), карактер никаков, а за асистентите (Владо и Ничота) да не почнам да зборувам.
Совет: научи ја убаво Фуриевата трансформација бидејќи се среќава во некои од базичните предмети понатаму (ОТК, ССТИ, ДТК1, БК), меѓутоа не до тој степен како што се учи во СИС.
Али затоа фино количе вози :D Иначе асистент ни е Александар Милчевски, флегма невиѓена.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Али затоа фино количе вози :D Иначе асистент ни е Александар Милчевски, флегма невиѓена.
Јас мислам тој човек и да го тепаш пак ќе биде насмеан(ако може воопшто да се нарече насмевка, чуден израз има)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
дали има тука некој бруцош што слуша физика кај верка ?????
Кажи ако ти треба нешто, ваму кај што слушам математика предава Верка, во А, ќе ги прашам.
 

RadE_Strongest

Field Marshal
Член од
31 март 2009
Мислења
654
Поени од реакции
329
Кажи ако ти треба нешто, ваму кај што слушам математика предава Верка, во А, ќе ги прашам.
ми треба некој од кајгана од прва рака, за да ми кажува кога има тестови едно , дргуо .... 3 та упишав а физика ми остана од прва

 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
ми треба некој од кајгана од прва рака, за да ми кажува кога има тестови едно , дргуо .... 3 та упишав а физика ми остана од прва

Уживај јас ќе ти кажувам од сега :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Леле овие што се сега прва не знаат колку се среќни, прееска им ја видов лабораториската по структурирано... OMG , прашање - што печати програмата? :ROFLMAO: Многу полесно од јас кога бев прва, немате простор за жалење :)
 
A

apidrone

Гостин
Леле овие што се сега прва не знаат колку се среќни, прееска им ја видов лабораториската по структурирано... OMG , прашање - што печати програмата? :ROFLMAO: Многу полесно од јас кога бев прва, немате простор за жалење :)
Па и у мое време првата таква беше :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom