Факултет за Електротехника и информациски технологии

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
^ Симнав MinGW! Знам дека и Лошкоска не советуваше тоа да го симнеме!

http://teknuvalo.mk/blogs/tdelev/6/Инсталација-на-C/C++-компајлер-на-Windows/
Симни си го ти и Dev-C++, па види на кој полесно се работи.

Памтам, јас најпрвин работев во еден анонимен компајлер - Miracle C. Поим немам како сум го нашол, ама знам го користев дури не дознав за Dev-C++.
 
Член од
13 август 2008
Мислења
151
Поени од реакции
15
Колеги од прва година, знае ли некој кога ќе почнеме со лабораториски вежби?
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.750
Колеги од прва година, знае ли некој кога ќе почнеме со лабораториски вежби?
Некој ми спомна дека после први колоквиум ќе имало лабораториски вежби. Не ме фаќај за збор, можеби се само измислици.

А некој мене да ми каже зошто не можам да се регистрирам на FEITle форумот? Внесувам податоци (и индексот во потребниот формат) и на крај ми вели „Студентот не постои!“
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Некој ми спомна дека после први колоквиум ќе имало лабораториски вежби. Не ме фаќај за збор, можеби се само измислици.

А некој мене да ми каже зошто не можам да се регистрирам на FEITle форумот? Внесувам податоци (и индексот во потребниот формат) и на крај ми вели „Студентот не постои!“
Почекај, уште не им се готови листите :)
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.750
Ај ќе почекам до следниот пат кога ќе допрам до интернет, т.е. за 2-3 недели :pos:
 

Mainframe

Mr.Goodkat
Член од
14 јануари 2008
Мислења
336
Поени од реакции
30
Колеги од прва година, знае ли некој кога ќе почнеме со лабораториски вежби?
Кога ќе почнете со лабораториски зависи од предметот и колку лабораториски вежби се предвидени. Нема „универзална“ дата. Ќе ви биде кажано од стана на професорите и асистентите и ќе бидат истакнати списоци со групи и термини
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Дали мора да се купи физиката на Верка или може да се фотокопира? Не ми се даваат 600 ден. за стотина страни...
Иначе добивaм уплав од задачите по физика.. Во група сме шпанско село :S
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.750
Дали мора да се купи физиката на Верка или може да се фотокопира? Не ми се даваат 600 ден. за стотина страни...
Иначе добивaм уплав од задачите по физика.. Во група сме шпанско село :S
Друже мора да ја купиш поради тие тестовите внатре што се. Инаку во која паралелка си ако не е тајна?
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.801
Поени од реакции
3.053
тестовите во Учебникот по физика 1 од спасовска и гиновска што е да не ги има некој точно решено ? да ги слика или постира.. :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ама оваа физика вака така ќе пикне едно 2000 евра у џеб :icon_lol:
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
41
Ама оваа физика вака така ќе пикне едно 2000 евра у џеб :icon_lol:
Tуууу, не да пикаат... Може и фазла од тоа. Скриптата не е авторизирана и рецензирана, а уствари лоша укоричена фотокопија и личи на семинарска работа на некој слаб познавач на Офисот. Ама тоа е тоа, домашните се со сина боја на фонт и така уствари се знае дали некој ја купил или не скриптата (која чини 600 денари + практикум 250 денари). Мислам, ако му е дојдено до тие 10 поени вкупно од 5 домашни работи (кои секако, се работат на час). Никогаш нема да заборавам кога бев прва година.

Верка: Во четврток ќе ја работиме првата домашна работа...
Рандом студент: Професорке, дома да ја изработиме и да ја донесеме на проверка?
Верка: Не...!
Рандом студент 2: Ама, како...?
Верка: Е па зошто е домашно?!?!?! За дома да се разгледа, а тука да се изработи!
(И секој си размени прашален поглед со студентот до него).
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.801
Поени од реакции
3.053
од физика 1 ми требаат решени 4 рите задачи од првите два теста , НЕКОЈ ? :vozbud:
 
Член од
5 јуни 2008
Мислења
3.632
Поени од реакции
5.724
Друже мора да ја купиш поради тие тестовите внатре што се. Инаку во која паралелка си ако не е тајна?
Да, не ми текна на моментот со сините листови... Бреј значи колку е итра..... Иначе, група Б
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Се заебававме да ги копираме демек само тие листови колор ама после викаме да не ставила некои жигови :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom